Piráti loupili v Liberci a vyhoupli se do čela tabulky, Plzeň opět nastřílela desítku

24. 9. 2017 14:52
Chomutov zvítězil v rámci sedmého kola v Liberci díky dvěma slepeným brankám ve třetí třetině 4:1 a poskočil do čela extraligové tabulky. Vítkovice v poslední minutě srovnaly zápas s Boleslaví a v nájezdech rozhodl Květoň. Plzeň porazila Pardubice vysoko 10:2, podruhé v sezóně nastřílela deset branek v jediném utkání, domácí Gulaš zaznamenal hattrick. Divoké utkání v Olomouci dopadlo lépe pro Zlín, který díky Honejskovi slaví vítězství v prodloužení 4:3. Sparta zvítězila v Hradci 3:2, Kometa porazila Jihlavu 4:2.

Liberec - Chomutov porazil venku v sedmém extraligovém kole Liberec 4:1. Hosté otevřeli skóre zásluhou Vladimíra Růžičky mladšího ve druhé třetině. Zkraje závěrečné části srovnal Jašek a zápas směřoval k prodloužení. Jenže pak se během 19 vteřin prosadili chomutovští Huml a Chlouba a Piráti odskočili do vedení 3:1, které v závěru navýšil trefou do prázdné brány Vondrka.

Chomutov tak potvrdil, že je v úvodu nové extraligové sezóny silný na stadionech soupeřů. Ze čtyř zápasů venku přivezl domů 11 ze 12 možných bodů. Piráti se posouvají do čela tabulky před Třinec a Plzeň. Mezi prvními třemi celky tabulky je rozdíl vždy jeden bod.

Vítkovice otočily v sedmém kole hokejové extraligy zápas s Mladou Boleslaví a vyhrály 3:2 po samostatných nájezdech. Ostravští hráči ve třetí třetině dvakrát vyrovnali góly Jakuba Lva a Šimona Stránského, který skóroval v 60. minutě při hře bez brankáře. Rozstřel rozhodl ve čtvrté sérii David Květoň.

Plzeň podruhé v sezóně dokázala vsítit v jediném utkání soupeři deset branek. V sedmém kole doma deklasovala Pardubice 10:2, na vítězství se hattrickem podílel domácí střelec Milan Gulaš. Plzeň si připsala páté letošní vítězství. V tabulce mají Západočeši 15 bodů, posunuli se na třetí příčku, ze které na vedoucí Chomutov ztrácí dva body.

Vyrovnanou bitvu sledovali diváci v Olomouci. Skóre utkání otevřel hostující Zlín zásluhou Robertse Bukartse, ale Hanáci dokázali ještě v první třetině vývoj utkání obrátit ve svůj propspěch díky brankám Laše a Buriana. Ve třetí části měli k vítězství za tři body zase blíže hosté, když Kubiš vyrovnal a Roberts Bukarts svou druhou brankou v zápase zápas otočil. Do prodloužení poslal utkání Ostřížek. V dodatečné části rozhodl Honejsek. Zlín se odlepil ode dna tabulky, kam klesly Pardubice.

Sparta přetlačila Hradec Králové na jeho ledě v poměru 3:2. Skóre utkání otevřel hostující Říčka, ale vzápětí odpověděl domácí Kukumberg. Ve druhé části poslal Hradec do vedení Vopelka, jenže těsně před druhou sirénou srovnal na 2:2 Zámorský. Ve třetí části vstřelila jedinou branku Sparta, o vítězný gól se postaral Černoch. Hradec počtvrté v soutěži prohrál.

Kometa kontrolovala celý průběh utkání s Jihlavou. Domácí šli do vedení v osmé minutě zásluhou Vincoura, na kterého navázal Ondřej Němec. Zkraje druhé třetiny Brno odskočilo na 3:0 díky Dočekalovi. Jihlava se vrátila do hry brankami Macíka a Šidíka, ale srovnat už nedokázala. Naopak na konečný výsledek upravil minutu před koncem svou druhou brankou v utkání Dočekal.

7. kolo hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 42. Jašek (Bulíř) - 28. V. Růžička ml. (Vondrka, Sklenář), 53. Huml (Valach), 54. Chlouba, 60 Vondrka (Huml, Tomica). Rozhodčí: Šír, Pražák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:7, navíc Jánošík, Plutnar - Flemming všichni 10 min. Bez využití. Diváci: 6215.

Liberec: Will - Pyrochta, Jánošík, Plutnar, Derner, Havlín, Kolmann, od 21. navíc Maier - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Bulíř, Ordoš - J. Stránský, Jašek, D. Špaček - Hrabík, Vantuch, A. Dlouhý. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Chomutov: J. Laco - Flemming, J. Mrázek, Valach, Grman, Dlapa, Slovák - Vondrka, Huml, Tomica - V. Tomeček, V. Růžička ml., Sklenář - Koblasa, Skokan, Poletín - Hlava, Chlouba, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

HC Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 3:2 po samostatných nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 44. Lev (Hrbas, Dej), 60. Š. Stránský (Hrbas), rozh. náj. Květoň - 39. Orsava (Žejdl, Pacovský), 55. Klepiš (P. Musil, Němeček). Rozhodčí: Kubičík, Mrkva - Gebaurer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 7238.

Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Dej, Lev, Olesz - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Szturc, Š. Stránský, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Mladá Boleslav: Maxwell - Eminger, Jan Hanzlík, Němeček, Říha, Hrdinka, Stříteský - M. Procházka, P. Musil, Lenc - Valský, Klepiš, Urban - Orsava, Žejdl, M. Látal - Kousal, Najman, Pacovský - T. Knotek Trenéři: P. Augusta, Ujčík a Žabka.

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 10:2 (1:1, 5:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 20. D. Kubalík (Stach, Kindl), 22. Gulaš (Mertl), 28. Kracík (Schleiss, Moravčík), 31. Gulaš (Kratěna, Mertl), 32. Stach (D. Kubalík, Kindl), 40. D. Sklenička (Kracík, Kratěna), 50. P. Straka, 51. Mertl (Kadlec, Indrák), 54. Gulaš (Indrák), 60. Kracík - 13. Trončinský, 46. J. Sýkora (Rolinek, Wishart). Rozhodčí: Pešina, Souček - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:5, navíc P. Straka - Cardwell oba 10 min. Využití 1:0. V oslabení 1:0. Diváci: 5550.

Plzeň: M. Svoboda - Jones, Moravčík, P. Kadlec, D. Sklenička, Pulpán, Čerešňák - Kindl, Stach, D. Kubalík - Gulaš, Mertl, P. Straka - Kratěna, Kracík, Schleiss - Indrák, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Jiří Hanzlík a Čihák.

Pardubice: Kacetl (32. M. Růžička) - Cardwell, Wishart, Trončinský, Čáslava, Hunkes, Mojžíš, Holland - J. Sýkora, Dušek, Rolinek - M. Kaut, Tomášek, S. Treille - P. Sýkora, Bojko, Perret - Vondráček, Poulíček, M. Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

HC Kometa Brno - HC Dukla Jihlava 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Vincour (O. Němec), 11. O. Němec (L. Čermák), 23. Dočekal (Vincour), 59. Dočekal - 28. Macík (Jiránek, Suchánek), 51. Šidlík (T. Kubalík, R. Hubáček). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Jindra, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - Krejčík, Gulaši, O. Němec, Barinka, Štencel, Bartejs - Erat, J. Hruška, T. Svoboda - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, Dočekal - H. Zohorna, Nahodil, Mallet. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

Jihlava: Volden - Šidlík, J. Zdráhal, De la Rose, Suchánek, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa - T. Kubalík, Čachotský, Rys - Macík, F. Seman, Jiránek - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Protasenja, R. Hubáček, Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

HC Olomouc - Aukro Berani Zlín 3:4 v prodloužení (2:1, 0:0, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Laš, 10. Burian (Eberle, Roman Vlach), 51. Ostřížek (Ondrušek) - 3. Roberts Bukarts (D. Šťastný), 42. Kubiš (Popelka, Okál), 43. Roberts Bukarts (Honejsek, D. Šťastný), 61. Honejsek (D. Šťastný). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda - Zíka, Klouček. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváků: 4565.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas - Buc, J. Knotek, Laš - Eberle, Roman Vlach, Burian - Skladaný, Herman, Holec - Ostřížek, B. Mráz, Strapáč. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Zlín: Kašík - Matějíček, Řezníček, Ferenc, Freibergs, Padrnos, Žižka, Valenta - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - J. Ondráček, P. Sedláček, O. Veselý - Okál, Popelka, Kubiš - Rihards Bukarts, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík a R. Hrazdira.

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Kukumberg (Jaroslav Bednář, Červený), 33. Vopelka (Kukumberg, Jarůšek) - 11. Říčka, 40. Zámorský (J. Hlinka), 51. Černoch (Uher, A. Kudrna). Rozhodčí: Hribik, Kika - Kajínek, Kis. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 5724.

Hradec Králové: J. Sedláček - Cibulskis, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Vydarený, Rosandič - Jaroslav Bednář, Džerinš, Červený - Jarůšek, Koukal, Zigo - Köhler, Kukumberg, Vopelka - J. Dvořák, Cingel, Šimánek. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Sparta: Aittokallio - T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, J. Mikuš, Kalina - Říčka, Reichenberg, Forman - J. Hlinka, P. Vrána, Klimek - Kumstát, Pech, Smejkal - Uher, Černoch, A. Kudrna. Trenéři: Kalous a J. Nedvěd.