Kometa znovu nevyzrála na hokejisty Vítkovic, Bílí Tygři smetli Zlín a jsou druzí

Vítkovické krásky se radovaly, jejich miláčci opět zdolali Kometu
Vítkovice po prohře s rozjetým Libercem rozehrály zápas s dalším předním týmem soutěže mnohem lépe a v úvodní desetiminutovce byla iniciativa na jejich straně.
Vyložené šance sice neměly, ale Szturc se dvakrát dostal do situací, ze kterých gól padnout klidně mohl: Vejmelka u obou jeho pokusů z kruhu vykryl střelecký úhel.
Od druhé části už hra nabrala spád na obě strany. Nejprve pronikl úplně sám před brankáře domácí Kurovský, ale Vejmelkovi puk mezi betony neprotlačil, z protiútoku po vítkovické chybě Nečas rozezněl tyčku.
Domácí poslal do vedení v 26. minutě Tomi,...
Aktualizováno 22. 11. 2016 19:57
O druhé výhře ve vzájemných zápasech s Kometou Brno Vítkovice rozhodly dvěma góly v prostřední části, vítěznou branku dal Petr Kolouch. Zlín nestačil na úřadujícího šampiona z Liberce a dostal pět branek. Bílí Tygři poskočili na druhé místo v extraligové tabulce.

Brno - Hokejisté Vítkovic porazili v dnešní dohrávce 18. kola extraligy Brno 2:1 a mají s druhým týmem soutěže zatím stoprocentní bilanci v sezoně.

O jejich druhou výhru ve vzájemných zápasech rozhodli dvěma góly v prostřední části, vítěznou branku dal Petr Kolouch. Kometa už v závěru pouze stačila v přesilovce snížit díky trefě Michala Gulašiho.

Obhájci titulu z Liberce zvítězili v dohrávce 7. kola na ledě Zlína vysoko 5:0, naplno bodovali už v jedenáctém utkání za sebou a posunuli se na druhé místo tabulky před Kometu Brno. Na vedoucí Třinec ztrácejí Bílí Tygři jediný bod a mají navíc zápas k dobru. Dvanáctý Zlín si připsal šestou porážku v řadě.

Dvakrát skóroval liberecký kapitán Branko Radivojevič, po třech bodech za gól a dvě asistence si připsali Michal Bulíř a Petr Jelínek. Gólman Roman Will udržel počtvrté z posledních pěti zápasů čisté konto.

Vítkovice se z předchozí porážky poučily

Vítkovice po prohře s rozjetým Libercem rozehrály zápas s dalším předním týmem soutěže mnohem lépe a v úvodní desetiminutovce byla iniciativa na jejich straně. Vyložené šance sice neměly, ale Szturc se dvakrát dostal do situací, ze kterých gól padnout klidně mohl: Vejmelka u obou jeho pokusů z kruhu vykryl střelecký úhel.

Od druhé části už hra nabrala spád na obě strany. Nejprve pronikl úplně sám před brankáře domácí Kurovský, ale Vejmelkovi puk mezi betony neprotlačil, z protiútoku po vítkovické chybě Nečas rozezněl tyčku. Domácí poslal do vedení v 26. minutě Tomi, který si nejdříve rozehrál akci u vlastní brány, aby u té brněnské doklepl do sítě vyraženou střelu Illéše.

Kometa pak přidala na agresivitě v útočném pásmu a získala převahu. Bartošák ale v 29. minutě nebezpečný pokus Vincoura vyrazil. Vzmach Brňanů přibrzdily v 35. minutě slepené fauly dvou exvítkovických obránců Štencela a Gulašiho a Kolouch v přesilovce pět na tři doklepl do branky puk, který Vejmelka neudržel mezi nohami.

Tříbodovou kořist Vítkovic mohl ve 45. minutě pojistit Szturc, ale tyčka brněnské brány udržela hosty ve hře. Kometa však závěrečný tlak nedokázala vyšroubovat do patřičných obrátek. Tak jim snížení nabídl soupeř hrubkou za vlastní brankou, ale Němec úplně sám před Bartošákem ještě volil přihrávku na odcloněného Kvapila.

Na drama ale zadělal tři minuty před koncem Gulaši. V přesilové hře dělovkou prostřelil Bartošáka, kterému dala Kometa po 121 minutách první gól v sezoně. Jenže honbu za vyrovnáním pokazil Trška vyloučením a pak i špatné střídání a domácí v přesilovce výsledek udrželi.

Marný úvodní tlak Zlína

Domácí ze Zlína začali aktivně, ale vedení z toho nevytěžili. Úvodní branka zápasu padla v sedmé minutě, kdy Šimkovu ránu tečoval mimo Kašíkův dosah Bulíř. Nadále měli sice mírnou převahu Berani, ale větší šance na vyrovnání si nevypracovali.

Domácí fanoušci ve druhé třetině vyjádřili nespokojenost transparenty s nápisy: 'Vedení, odstupte' a 'Děkujeme, odejděte'. Ve 23. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Radivojevič poté, co domácí hráli ve čtyřech za příliš mnoho hráčů na ledě.

Zlín se sice snažil se zápasem něco udělat, bezradnost v koncovce ale pokračovala. A když se v závěru druhé třetiny prosadil nejprve nekrytý Jelínek a následně z podobné akce Radivojevič, vedli obhájci titulu už 4:0.

V závěrečném dějství se zápas pouze dohrával, přičemž v 56. minutě upravil na konečných 5:0 pro hosty Krenželok. Zlín tak v pátém utkání za sebou nebodoval a má z nich skóre 2:22. Diváci na tribunách skandovali proti vedení klubu a po zápase za jeho členy snažila přes ochranku dostat skupina protestujících fanoušků.

Dohrávka 18. kola hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Kometa Brno 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Tomi (Illéš, Sloboda), 36. Kolouch (Kucsera, Sloboda) - 57. Gulaši (Trška, Vincour). Rozhodčí: Hradil, Šír - Tošenovjan, Lederer. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Diváci: 5114.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Urbanec, Výtisk, D. Krenželok - Vandas, Kolouch, Kucsera - Tybor, O. Roman, Kurovský - D. Květoň, Hudeček, Szturc - Tomi, Illéš, E. Němec. Trenéři: Petr a Trnka.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Kováčik, Trška, F. Král - J. Káňa II, L. Čermák, Vincour - Dostálek, Nečas, M. Kvapil - Dočekal, V. Němec, Zaťovič - Dymáček, Raška, F. Dvořák. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.

Dohrávka 7. kola extraligy:

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Bulíř (R. Šimek, Ševc), 23. Radivojevič (Bulíř, P. Jelínek), 38. P. Jelínek, 39. Radivojevič (Bulíř, Svačina), 56. L. Krenželok (Lakatoš, P. Jelínek). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Barvíř, Zíka. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 3343.

Zlín: Kašík - Marušák, Bořuta, Kotvan, O. Horák, Holomek, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - D. Šťastný, Roman Vlach, O. Veselý - Ondráček, Podešva, Kubiš - Honejsek, Chytil, Maruna. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Liberec: Will - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek - Lakatoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Svačina, Bulíř, Radivojevič - Bartovič, Vantuch, Ordoš - J. Stránský, J. Mikyska, Hrabík. Trenéři: Pešán a Mlejnek.