Extraliga vyzkouší novinku. Duel Energie s Pardubicemi otestuje trenérskou výzvu

ČTK ČTK
22. 3. 2019 17:09
V nedělním utkání skupiny o umístění v extralize mezi Karlovými Vary a Pardubicemi bude poprvé v domácích soutěžích aplikováno pravidlo takzvané trenérské výzvy.
Extraliga otestuje novinku v zápase Karlových Varů s Pardubicemi, ve kterém o nic nepůjde.
Extraliga otestuje novinku v zápase Karlových Varů s Pardubicemi, ve kterém o nic nepůjde. | Foto: ČTK

To vstoupí v platnost v nejvyšší soutěži od sezony 2019/20, ale vedení extraligy se rozhodlo jej otestovat už v duelu, který nemůže nic změnit na konečném dvanáctém místě domácí Energie a čtrnácté pozici Dynama.

Trenéři mohou podle trenérské výzvy, která bude v extralize zavedena po vzoru NHL, ověřit, zda vstřelené brance nepředcházelo nedovolené bránění brankáři, nebyl hráč v brankovišti či svým postavením nebránil brankáři ve hře. Dále jestli útočící hráč nebyl do brankoviště natlačen nebo zda nedošlo mezi útočícím hráčem a brankářem ke kontaktu, který by bránil brankáři ve hře nebo k přípravě na zákrok.

"Nad rámec situací, které jsou popsány v pravidlech ledního hokeje, bylo s kluby domluveno, že v nedělním utkání bude systém - kvůli testování bezdrátového spojení a přenosu obrazu - použit při prvních dvou gólech, ať už budou dosaženy jakkoli," uvedl v tiskové zprávě tiskový mluvčí Českého hokej Zdeněk Zikmund.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nový šéf ÚOHS Petr Mlsna se ujme svého úřadu, převezme funkci od Petra Rafaje

Nový předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna dnes v brněnském sídle úřadu převezme funkci od dosavadního předsedy Petra Rafaje, který k 1. prosinci rezignoval. Mlsnu v úterý do funkce jmenoval prezident Miloš Zeman.

Jmenování Mlsny prezidentovi navrhla vláda. Zeman už dříve řekl, že ho považuje za velmi vhodného kandidáta. Dvaačtyřicetiletý Mlsna vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo 11 uchazečů. Výběrové řízení na předsedu ÚOHS se konalo poprvé, dosud jeho předsedu vybírali politici.

Mezi dalšími kandidáty byli bývalý ministr dopravy za ANO Vladimír Kremlík, někdejší místopředsedové antimonopolního úřadu Robert Neruda a Michal Petr, nynější první místopředseda úřadu Hynek Brom a státní tajemník ministerstva zemědělství Jan Sixta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy