Extraliga vyzkouší novinku. Duel Energie s Pardubicemi otestuje trenérskou výzvu

ČTK ČTK
22. 3. 2019 17:09
V nedělním utkání skupiny o umístění v extralize mezi Karlovými Vary a Pardubicemi bude poprvé v domácích soutěžích aplikováno pravidlo takzvané trenérské výzvy.
Extraliga otestuje novinku v zápase Karlových Varů s Pardubicemi, ve kterém o nic nepůjde.
Extraliga otestuje novinku v zápase Karlových Varů s Pardubicemi, ve kterém o nic nepůjde. | Foto: ČTK

To vstoupí v platnost v nejvyšší soutěži od sezony 2019/20, ale vedení extraligy se rozhodlo jej otestovat už v duelu, který nemůže nic změnit na konečném dvanáctém místě domácí Energie a čtrnácté pozici Dynama.

Trenéři mohou podle trenérské výzvy, která bude v extralize zavedena po vzoru NHL, ověřit, zda vstřelené brance nepředcházelo nedovolené bránění brankáři, nebyl hráč v brankovišti či svým postavením nebránil brankáři ve hře. Dále jestli útočící hráč nebyl do brankoviště natlačen nebo zda nedošlo mezi útočícím hráčem a brankářem ke kontaktu, který by bránil brankáři ve hře nebo k přípravě na zákrok.

"Nad rámec situací, které jsou popsány v pravidlech ledního hokeje, bylo s kluby domluveno, že v nedělním utkání bude systém - kvůli testování bezdrátového spojení a přenosu obrazu - použit při prvních dvou gólech, ať už budou dosaženy jakkoli," uvedl v tiskové zprávě tiskový mluvčí Českého hokej Zdeněk Zikmund.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

Další zprávy