Extraliga startuje. Třinec šetří (na Jágra?), nejvíce posílila Plzeň. Drtivá síla dříme i v Hradci

Adam Sušovský Adam Sušovský
6. 9. 2017 7:31
Šlágrem Kometa-Třinec a po něm kompletním prvním kolem odstartuje v pátek nová sezona Tipsport extraligy. Kdo bude útočit na titul, a kdo naopak bojovat o záchranu? Který trenér vstupuje do sezony pod největším tlakem a komu mohou dojít peníze? A na co se mají fanoušci nejvíce těšit? Deník Aktuálně.cz sestavil přehled toho nejdůležitějšího, čím si během léta prošlo všech čtrnáct extraligových týmů. Podívejte se.
Dukla Jihlava, baráž 2017
Dukla Jihlava, baráž 2017 | Foto: ČTK

HC Dukla Jihlava

Až v pátek přijede na Horácký zimní stadion Mladá Boleslav, dočká se Dukla Jihlava návratu do nejvyšší české soutěže po dlouhých dvanácti letech. A to ve chvíli, kdy to popravdě nikdo nečekal. Jihlava ale na jaře zvládla baráž lépe než movitější kluby a splnila sen mnoha generacím. Extraliga se vrací do míst, kde se kdysi nevyhrávalo. Dukla je s dvanácti tituly historicky nejúspěšnější český tým. V nové sezoně, jako nováček, ale žádné mistrovské plány spřádat nebude. Klub vlastněný městem hraje na starém zimáčku. Stejně jako nejsou peníze na jeho kompletní rekonstrukci, nemá klub prostředky ani na výrazné posily. Bez hvězd, s mladým talentem Jakubem Škarkem v brance a sázkou na zdravý kolektiv a obětavost musí nováček bavit lidi jinak. A dokázat, že v náročné soutěži nebude jen do počtu. 

Nejmladší brankářská dvojice v lize

Jakubu Škarkovi je osmnáct, Nor Lars Volden oslavil nedávno pětadvacáté narozeniny. A třetí do party brankářů extraligového nováčka Josef Kořenář, jenž sezonu nejspíš začne střídavými starty v prvoligových Benátkách, oslaví dvacáté narozeniny až v lednu příštího roku. Suma sumárum, Jihlava disponuje nejmladší a nejméně zkušenou brankářskou trojicí v extralize. Tohle je výzva!

Tři největší hvězdy týmu: Jakub Škarek, Adam Zeman, Josef Skořepa

Umístění podle Aktuálně.cz: Baráž

Už jen to, že se Dukla Jihlava v konkurenci ex-extraligových Karlových Varů nebo mnohem bohatšího Motoru České Budějovice na jaře prokousala baráží do nejvyšší české soutěže, byla svým způsobem senzace. Rozpočet klubu se nijak závratně nenavýšil, Dukla si velké posily dovolit nemohla. První rok v soutěži je cíl prvořadý: zachránit se.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy