Kometa zbrojila na cestu z propasti, Sparta na titul. Navrch ale mají klidní Tygři

Daniel Poláček Daniel Poláček
2. 2. 2017 6:02
Přestupní období skončilo s příchodem února a většině klubů extraligy zbývá v základní části odehrát devět zápasů. Potom šťastlivci odstartují hon za titulem, zatímco na odpadlíky čeká boj o záchranu. Podívejte se v grafice, jak na tom jednotlivé týmy jsou.

Poznámka: Ve výčtu posil jsou jen významní hokejisté, kteří do daného klubu přišli od začátku nového roku.

Lukáš Vantuch
Lukáš Vantuch | Foto: Lukáš Caha

Liberec

Místo: 1.
Počet bodů: 90 (zápas navíc)
Posledních 5 zápasů: 10 z 15 bodů
Kurz na titul: 3,5 (Tipsport), 3,7 (Fortuna)
Posila na závěr sezony: Jakub Valský

Obhájci titulu dlouho rozdýchávali odchody opor, ale nakonec přeci jen vystoupali k první příčce, která je zahaluje klidem. V novém roce přivedli pouze forvarda Jakuba Valského, pamětníka zlaté jízdy, jenž nenašel štěstí v Kontinentální lize. Podle sázkových kanceláří jsou Tygři nejžhavějšími kandidáty na titul. K loňské dominanci však mají relativně daleko, třeba v přesilovkách patří k ligovému podprůměru.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy