Boj u dna extraligy. Kladno přišlo o vedení a znovu padlo, Zlín dotahuje

10. 12. 2021 21:24
Hokejové Kladno vedlo nad Pardubicemi 3:1 a 4:3, ale nakonec padlo 4:5 v prodloužení a neuspělo potřetí v řadě. Má tak už jen šestibodový náskok nad posledním Zlínem, který doma porazil Litvínov 4:1.
Hokejisté Zlína
Hokejisté Zlína | Foto: Jiří Zaňát / PSG Berani Zlín

Pátou výhru Pardubic v řadě vystřelil 24 vteřin před koncem nastavení obránce Juraj Mikuš. Tři body (1+2) za vítězný celek zaznamenal útočník Ondřej Matýs.

Utkání se původně mělo odehrát pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně. Kvůli nepříznivé koronavirové situaci a vládním opatřením však byla akce Winter Classic už podruhé odložena do další sezony.

Zlín proti Litvínovu uspěl vůbec poprvé v sezoně. Dvěma góly se na výhře domácích podílel lotyšský útočník Patriks Zabusovs. Verva prohrála čtvrtý v posledních pěti zápasů. Příchod trenéra Vladimíra Růžičky tak zatím nemá kýžený efekt.

Mladá Boleslav vyhrála v Olomouci 4:3 a uspěla po dvou porážkách. Hanáci naopak prohráli v pátém z posledních šesti zápasů. Domácí dokázali ve třetí třetině smazat dvougólový náskok Středočechů, v 50. minutě ale o první výhře Bruslařů nad Olomoucí v sezoně rozhodl Maris Bičevskis.

Brno porazilo Karlovy Vary 3:1 a naplno bodovalo počtvrté v řadě. Kometa zápas rozhodla ve druhé třetině, ve které se dvakrát v přesilové hře prosadil Tomáš Víncour. Tři body za gól a dvě asistence si připsal nejproduktivnější hráč Brna Peter Mueller. Kometa porazila Energii poprvé v sezoně, hosté prohráli čtvrtý duel za sebou a zůstali v tabulce třináctí.

Třinec zdolal České Budějovice lehce 3:0 a potvrdil svou pozici vedoucího týmu celé soutěže. Utkání rozhodl v 16. minutě přesnou střelou v přesilové hře Tomáše Kundrátek. Hosté si bez distancovaného kapitána Milana Gulaše připsali pátou porážku v řadě a potvrdili, že se jim v letošní sezoně proti Třinci nedaří. Ani ve třetím vzájemném zápase nedokázali Ocelářům vstřelit gól. Radost z toho měl brankář Ondřej Kacetl, kterému k čistému kontu stačilo pouhých 18 zákroků.

Sparta vyhrála v předehrávaném zápase 56. kola v Hradci Králové 4:3 v prodloužení a navázala tak na dva týdny staré vítězství na východě Čech. Dramatický duel plný vyloučení a šarvátek rozhodl v 63. minutě nejproduktivnější hráč soutěže Filip Chlapík, který si připsal i dvě asistence. Na straně domácích nasbíral tři body za dva góly a asistenci obránce Filip Pavlík.

Dohrávka 26. kola hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Dynamo Pardubice 4:5 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Filip, 15. Wood (Račuk, Dotchin), 30. Kubík (Plekanec), 40. M. Beran (Plekanec, Račuk) - 2. Říčka (Cienciala, Camara), 30. Matýs (Camara), 38. Cienciala, 57. Robertson (Matýs, R. Kousal), 65. J. Mikuš (Matýs). Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Brejcha, Hlavatý. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Baránek, J. Suchánek - Jágr, Plekanec, Zikmund - Indrák, Kubík, Hlava - M. Beran, Račuk, Melka - O. Machala, Filip, Pytlík. Trenér: D. Čermák.

Pardubice: Klouček - J. Mikuš, Robertson, Vála, Nakládal, J. Kolář, Hrádek, Zdráhal - Hecl, Poulíček, Blümel - Matýs, R. Kousal, Camara - Říčka, Paulovič, Cienciala - Pochobradský, Anděl, Rohlík. Trenér: R. Král.

31. kolo hokejové extraligy:

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 37. V. Tomeček (Kusko, T. Černý), 46. Klimek (J. Káňa, Krejčí), 47. Kusko (Klimek, Rašner) - 18. Ševc (Pospíšil), 31. Kelemen (Lunter, A. Raška), 39. J. Stránský (Pýcha, Fořt), 50. Bičevskis (Pýcha, Eberle). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 1000 (omezený počet).

Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Švrček, Rašner, Dujsík, Řezníček - V. Tomeček, Krejčí, J. Káňa - Navrátil, J. Knotek, Klimek - Bambula, Kolouch, Strapáč - Kunc, Nahodil, Kusko. Trenéři: Moták a Tomajko.

Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Bernad, Lintuniemi, Jánošík, Šidlík - P. Kousal, O. Najman, Kotala - Kantner, Fořt, Pospíšil - Kelemen, A. Raška, Lunter - J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenéři: Rulík a Patera.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Vincour (Krištof, Mueller), 28. Vincour (Krištof, Mueller), 31. Mueller (Zaťovič) - 29. Černoch (Kohout, Pulpán), 58. Hladonik. Rozhodčí: Hejduk, Ondráček - Šimánek, Zíka. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Brno: J. Sedláček - Bartejs, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši, Fajmon - Mueller, Krištof, Zaťovič - Horký, A. Zbořil, R. Pavlík - Vincour, Rákos, Ostřížek - Magee, Dočekal, Meluzín. Trenéři: Zábranský a Kalous.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, M. Rohan, Dlapa, Parkkonen, Pulpán, T. Havlín, L. Doudera - Vondráček, Hladonik, Flek - O. Beránek, Kulich, T. Mikúš - Kohout, Černoch, Koblasa - Eriksson, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.

PSG Berani Zlín - HC Verva Litvínov 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávka: 13. Zabusovs, 19. Zabusovs (Michasjonok, Mamčics), 50. Gazda (Okál), 59. Michasjonok (Mallet) - 26. Balinskis (M. Sukeľ, F. Lukeš). Rozhodčí: Micka, Stano - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec, Suhrada, Ferenc, Žižka, M. Novotný - Okál, Honejsek, Mallet - Köhler, P. Sedláček, Kubiš - Michasjonok, Hejcman, Zabusovs - Fryšara, R. Veselý, Vopelka. Trenér: Jenáček.

Litvínov: Godla - Irving, Hrbas, D. Zeman, Balinskis, Stříteský, Demel, Baláž - Jarůšek, Estephan, P. Straka - P. Svoboda, V. Hübl, Chalupa - F. Lukeš, M. Súkeľ, Kudrna - Jurčík, Gerhát, Zygmunt. Trenér: V. Růžička.

HC Oceláři Třinec - Motor České Budějovice 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Kundrátek (Marinčin, M. Roman), 47. Nestrašil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 59. O. Kovařčík (Nestrašil, M. Kovařčík). Rozhodčí: Jeřábek, Šindel - Rožánek, Malý, Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Třinec: Kacetl - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Adámek, Jaroměřský - M. Růžička, P. Vrána, O. Šedivý - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Chmielewski - Dravecký, M. Roman, Hrehorčák - Kofroň. Trenér: Varaďa.

České Budějovice: Hrachovina - Bindulis, Percy, Šenkeřík, Bučko, Štencel, Vráblík, Štich, Piskáček - J. Novotný, M. Hanzl, Valský - Abdul, Pech, J. Ondráček - Vondrka, D. Voženílek, Karabáček - Holec, M. Beránek. Trenér: Modrý.

Předehrávka 56. kola hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - HC Sparta Praha 3:4 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. F. Pavlík (Lev, Oksanen), 32. Lev (F. Pavlík), 59. F. Pavlík (Oksanen, Blain) - 30. T. Pavelka (Chlapík, Konečný), 56. Horák (Sobotka, Chlapík), 57. Konečný (M. Forman), 63. Chlapík (Polášek, E. Thorell). Rozhodčí: Pešina, Obadal - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 10:8. Využití: 3:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Jank, Šalda - Oksanen, Lalancette, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lev, Miškář - Pajer, Koukal, Pilař. Trenér: T. Martinec.

Sparta: Salák - M. Jandus, Matuškin, Mikliš, Polášek, T. Pavelka, R. Jeřábek - Chlapík, Sobotka, Buchtele - Řepík, Horák, E. Thorell - Doležal, Konečný, M. Forman - Dvořáček, Vitouch, Strnad - Přibyl. Trenéři: Jandač a Hořava.

1. Třinec 30 20 2 4 4 94:55 68
2. Hradec Králové 30 16 6 2 6 95:65 62
3. Pardubice 29 13 7 3 6 96:73 56
4. Plzeň 30 14 2 5 9 95:84 51
5. Mladá Boleslav 29 13 3 2 11 67:68 47
6. Brno 29 11 5 2 11 84:81 45