Patera vyzrál na exparťáka z Blue Line Vejvodu. Kladno prohrálo už popáté v řadě

Aktualizováno 14. 10. 2022 21:18
Hokejisté Kladna podlehli v 10. kole extraligy doma Spartě 2:5 a po sérii tří vítězství popáté za sebou nebodovali.
Trenér Pavel Patera
Trenér Pavel Patera | Foto: Milan Kammermayer

Rytíři sice ukončili po 237 minutách a 20 sekundách svůj gólový půst a dvakrát vedli, ale po Sparta vývoj otočila i díky čtyřem využitým přesilovým hrám. Venku potřetí v řadě vyhrála, poprvé se v sezoně se však dočkala mimo svůj led plného bodového zisku.

V souboji dvou bývalých spoluhráčů z kladenské a reprezentační útočné formace Blue Line se tak radoval proti domácímu trenérovi Otakaru Vejvodovi kouč Sparty Pavel Patera.

Třinec v posledních pěti zápasech získal 13 z 15 možných bodů, tentokrát zvítězil nad Plzní 3:2. Obhájce titulu sice prohrával od sedmé minuty gólem Vojtěcha Budíka, ale ještě v úvodní třetině vyrovnal Daniel Voženílek. Oceláři odskočili v prostřední části v přesilových hrách trefami Tomáše Marcinka a Andreje Nestrašila. Hosté už jen zápas v 55. minutě zdramatizovali, v početní převaze pět na tři se trefil Aleksi Oskari Rekonen.

Litvínov si připsal třetí nezdar v řadě a zůstává poslední. S Mladou Boleslaví prohrál 3:4. Středočeši si vypracovali rozhodující čtyřbrankový náskok již v první třetině, Verva ale dokázala zápas zdramatizovat. Třemi asistencemi v utkání se blýskl útočník Mladé Boleslavi Pavel Kousal.

Karlovy Vary prohrály s Vítkovicemi 4:5 a neuspěly tak ani ve třetím domácím utkání v sezoně. Utkání rozhodl v 56. minutě svým druhým gólem Dominik Lakatoš, dvě branky vstřelil i jeho spoluhráč Peter Krieger a domácí Petr Koblasa. Západočeši nenavázali na dvě předešlé výhry a s Vítkovicemi padli počtvrté za sebou.

Olomouc zvítězila na ledě Hradce Králové 3:0 a po více než dvou letech dokázala Východočechy porazil. Na ukončení série osmi porážek se 41 úspěšnými zákroky a čistým kontem podílel brankář Jan Lukáš. Hanáci se po výhře dostali do čela soutěže, hned čtyři týmy mají ale shodně 19 bodů.

10. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. D. Voženílek (M. Růžička, J. Jeřábek), 23. Marcinko (M. Růžička), 37. Nestrašil (J. Jeřábek, Daňo) - 7. Budík (Kaňák, Mertl), 55. Rekonen (Kodýtek). Rozhodčí: Cabák, Hradil - Axman, Hlavatý. Vyloučení: 5:3. Využití: 2:1. Diváci: 3534.

Třinec: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste, Zahradníček, Jaroměřský - M. Růžička, Marcinko, D. Voženílek - Daňo, L. Hudáček, Nestrašil - Hrehorčák, Lyszczarczyk, Chmielewski - Kurovský, Dravecký, Svačina. Trenér: Moták.

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Budík, Houdek, Kaňák, Kremláček, Kvasnička - Rekonen, Kodýtek, Suchý - Blomstrand, Mertl, Schleiss - Adamec, Malát, Hrabík - M. Lang, Bitten, A. Dvořák. Trenér: Kořínek.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Ridera 4:5 (1:1, 3:3., 0:1)

Branky a nahrávky: 19. Koblasa (Rachůnek, Bernad). 29. Koblasa (Pulpán, Kohout), 38. Jiskra (Kružík), 39. Vondráček (Hladonik, Mikyska) - 8. Krieger, 28. Krieger (Mueller, Raskob), 35. Lakatoš (Mikuš, Mueller), 37. Gewiese (Chlán, Fridrich), 56. Lakatoš (Dej, Koch). Rozhodčí: Pražák, M. Sýkora - Ondráček, Gerát. Vyloučení: 2:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2817.

Karlovy Vary: Lukeš - Plutnar, Bartejs, Dlapa, Bernad, M. Rohan, Pulpán, Mikyska - Kohout, Gríger, Rachůnek - Beránek, Černoch, Koblasa - Vondráček, Hladonik, Redlich - Kružík, Baláž, Jiskra. Trenér: Bruk.

Vítkovice: Stezka - Stehlík, Mikuš, Raskob, Koch, L. Kovář, Gewiese - Mueller, Krieger, Roberts Bukarts - Lakatoš, Marosz, Dej - Kalus, Lindberg, Šlahař - Lednický, Chlán, Fridrich. Trenér: Holaň.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 3:4 (0:4, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 34. Hlava (Š. Stránský, Sukel'), 51. P. Zdráhal (Abdul), 58. Š. Stránský (Kudrna, Jaks) - 4. Kantner (P. Kousal), 8. O. Najman (Aberg, P. Kousal), 11. Aberg (Lantoši, Šťastný), 19. J. Stránský (O. Najman, P. Kousal). Rozhodčí: Micka, Šindel - Lhotský, Špůr. Vyloučení: 6:7, navíc Strejček (Litvínov) a J. Stránský (Ml. Boleslav) oba 5 min. Využití: 1:3. Diváci: 3197.

Litvínov: Godla (21. Tomek) - Zile, Jaks, Freibergs, Wesley, Demel, Strejček, Šalda - Abdul, Sukel', Hlava - Berka, Š. Stránský, P. Zdráhal - Straka, Gut, Kudrna - Zygmunt, Helt, Havelka. Trenér: V. Růžička.

Mladá Boleslav: Novotný - Pýcha, Pláněk, Jeřábek, Lintuniemi, Jánošík, Stříteský, Štich - Šmerha, Lantoši, Šťastný - Aberg, Fořt, J. Stránský - Kantner, O. Najman, P. Kousal - Lunter, Bičevskis, M. Beránek. Trenér: Čihák.

Mountfield Hradec Králové - HC Olomouc 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Mácha (Anděl), 38. Nahodil (J. Káňa, Ondrušek), 58. Navrátil. Rozhodčí: Hribik, Horák - Hynek, Hnát. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 3896.

Hradec Králové: J. Růžička - McCormack, Kalina, Rymsha, Jank, Piegl, Nedomlel - Jergl, Kevin Klíma, Okuliar - Lev, Cingel, Smoleňák - J. Veselý, Koukal, Moravec - Pajer, Štohanzl, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

Olomouc: Lukáš - T. Černý, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Švrček, Řezníček, Dujsík - Kunc, Strapáč, J. Káňa - Navrátil, Nahodil, Klimek - Kucsera, Menšík, Kusko - Mácha, Anděl, Olesz. Trenér: Tomajko.

Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 14. Indrák (Machač), 24. Plekanec (Brodecki, Melka) - 16. Sobotka (Krejčík), 26. Konečný (R. Horák, Polášek), 37. Tomášek (Krejčík), 48. D. Simon (G. Thorell, E. Thorell), 60. Sobotka (R. Horák, Tomášek). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Frodl, Šimánek. Vyloučení: 11:4. Využití: 0:4. Diváci: 5200 (vyprodáno).

Kladno: Bow - Dotchin, Slováček, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka - Brodecki, Plekanec, Melka - M. Procházka, Klepiš, O. Procházka - Zikmund, Filip, M. Beran - O. Bláha, Indrák, Machač. Trenér: O. Vejvoda ml.

Sparta: Jakub Kovář - Krutil, Krejčík, Jurčina, Polášek, M. Jandus, Němeček, Mikliš - Řepík, Sobotka, M. Forman - Tomášek, R. Horák, E. Thorell - D. Simon, G. Thorell, Safin - Přibyl, D. Vitouch, Konečný. Trenér: Patera.

1. Olomouc 9 5 2 0 2 24:15 19
2. Mladá Boleslav 10 5 2 0 3 26:18 19
3. Pardubice 10 4 2 3 1 32:25 19
4. Vítkovice 10 5 1 2 2 34:28 19
5. Liberec 9 2 4 3 0 30:20 17
6. Sparta Praha 9 4 2 1 2 28:24 17