Bratři Klímové zářili ve Zlíně, neporažený Hradec vyskočil do čela extraligy

Aktualizováno 25. 9. 2020 23:48
Pouze tři zápasy z programu 3. kola se dnes odehrály v hokejové extralize. Stoprocentní zůstali hráči Hradce Králové, kteří ve Zlíně nastoupili potřetí za sebou venku a i tentokrát dosáhli na tři body, díky čemuž vedou tabulku. Plzeň porazila Mladou Boleslav, hokejisté Olomouce zdolali těsně Pardubice.
Zleva Jakub Herman (Zlín), Kelly Klíma, Dominik Sklenář (oba Hradec), Matěj Sebera (Zlín) a Vladimír Růžička mladší (Hradec). | Foto: ČTK

Zlín se musel obejít bez Kašíka a obvyklá brankářská jednička nebyla připravena ani na střídačce. Jeho náhradník Huf inkasoval už po 59 sekundách, kdy jej prostřelil unikající Kelly Klíma.

V další šanci neuspěl zblízka Perret. Zanedlouho však oslovil Kevina Klímu, jenž uklízel kotouč do prázdné branky.

"Opět se nám nepovedl vstup do utkání. Proti Olomouci to bylo 0:3, nyní proti Hradci 0:2. Skóre se pak těžko otáčí. Rozhodně nám nepomohlo, že jsme po dvou prohrách zase prohrávali. Kvůli vstupu jsme si nezasloužili ani bod, i když jsme po něm se štěstím sahali. Hradec vyhrál zaslouženě," řekl asistent zlínského trenéra Martin Hamrlík.

Domácím pomohlo ke snížení zaváhání královéhradeckého gólmana Mazance - v šesté minutě mu do sítě propadlo nahození Noska.

Při vyloučení Fořta nadělal Hufovi problémy Hronek, tečovaný puk vyškrábl mimo na poslední chvíli. Hradec pak promarnil více než minutovou přesilovku pět na tři. Během první početní výhody Zlína pálil ostře Honejsek, na rychle přesunutého Mazance si nepřišel.

Do druhé třetiny vstoupili Berani aktivně, tvrdou ránu Řezníčka od modré čáry si Mazanec pohlídal. Iniciativu následně převzali hosté a po samostatné akci zamířil nad Hufovu lapačku Cingel. Východočeši převážně kontrolovali hru. Jejich čtvrtou trefu mohl přidat Radovan Pavlík, ale osamocený nemířil přesně.

Zlínu málem vyšel ojedinělý protiútok. S kotoučem zamíchal Okál a Šlahaře před poloodkrytou brankou zradilo zpracování. Šlahař poté putoval na trestnou lavici a Hufa příklepem prověřil Kelly Klíma. Ve 39. minutě se hradecký náskok podruhé ztenčil na jediný gól, když Mazanec nestačil na ránu Gazdy.

Hosté si do třetí části přenesli přesilovku, Smoleňák však na brankáře nevyzrál. Nápor Mountfieldu pokračoval i při hře pět na pět a Kelly Klíma tečí Nedomlelova nahození orazítkoval pravou tyč. Zlín pak sice srovnal krok, ani to mu však nepomohlo. Vyrovnat už ve zbytku zápasu nezvládl.

"Zase jsme měli výborný vstup do zápasu. Byli jsme hodně aktivní, dobře jsme bruslili, povedlo se nám dát dva góly. Škoda, že jsme poté dostali nešťastný první gól. Brankář (Marek Mazanec) střelu neviděl, stál tam náš obránce. Zlín se tím v podstatě dostal zpět do utkání. Druhou i třetí třetinu jsme byli opět dost aktivní. Vytvořili jsme si řadu šancí, které jsme neproměnili. I když jsme nakonec vyhráli 3:2, v poslední minutě jsme klidně mohli nějaké body ztratit," řekl kouč vítězů Vladimír Růžička.

3. kolo hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 23. Eberle (P. Straka, Vráblík), 29. Budík (Eberle, P. Straka), 33. Mertl (Gulaš, F. Suchý), 43. Mertl (Gulaš, P. Musil) - 28. Ševc (O. Najman), 52. P. Kousal (O. Najman). Rozhodčí: Pražák, R. Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Plzeň: Frodl - Čerešňák, Budík, Stříteský, V. Lang, Jiříček, Vráblík, L. Kaňák - Gulaš, Mertl, F. Suchý - Rob, P. Musil, Stach - Kantner, Kracík, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenér: Čihák.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Klikorka, Dlapa, Šidlík, Fillman, Bernad - D. Šťastný, R. Zohorna, Lunter - Jääskeläinen, A. Zbořil, Cienciala - P. Kousal, O. Najman, Flynn - J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad - od 33. navíc Teplý. Trenéři: R. Rulík a P. Patera.

PSG Berani Zlín - Mountfield Hradec Králové 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. D. Nosek (Honejsek), 39. Gazda (Honejsek) - 1. Kelly Klíma (J. Sklenář), 5. Kevin Klíma (Perret), 24. Cingel. Rozhodčí: Šír, Sýkora - Špůr, Ondráček. Vyloučení: 5:2, navíc Kubiš (Zlín) 10 min. Bez využití. Diváci: 499 (omezený počet).

Zlín: Huf - Gazda, Řezníček, D. Nosek, Suhrada, Ferenc, Matyáš Hamrlík, Dluhoš - J. Ondráček, Fořt, Herman - Šlahař, Honejsek, Okál - Karafiát, Fryšara, Köhler - Sebera, P. Sedláček, Kubiš. Trenér: R. Svoboda.

Hradec Králové: Mazanec - Zámorský, Nedomlel, Blain, Hronek, F. Pavlík, Šalda, Pilař - Smoleňák, Cingel, Orsava - Kelly Klíma, V. Růžička ml., J. Sklenář - Lev, Kevin Klíma, Perret - Jergl, Koukal, R. Pavlík. Trenér: V. Růžička st.

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. J. Káňa II (Kucsera, Kolouch), 35. J. Knotek (Handl), 44. J. Knotek (Nahodil, Škůrek) - 18. Tybor (R. Kousal, Blümel), 54. Holland (J. Mikuš). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 2:4, navíc Švrček (Olomouc) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Olomouc: Konrád - Škůrek, Ondrušek, Valenta, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík, A. Rutar - V. Tomeček, J. Knotek, Handl - Kucsera, Kolouch, J. Káňa II - Navrátil, Nahodil, Olesz - Bambula, Gřeš, Burian. Trenéři: Moták a Tomajko.

Pardubice: Kantor - Vála, Nakládal, J. Mikuš, Zacharčuk, J. Kolář, Holland - Blümel, R. Kousal, Tybor - Mandát, Poulíček, Svačina - M. Kaut, Claireaux, T. Zeman - M. Kratochvil, Anděl, M. Machač. Trenér: Razým.

1. Hradec Králové 3 3 0 0 0 12:5 9
2. Plzeň 3 2 0 1 0 11:8 7
3. Liberec 2 2 0 0 0 11:2 6
4. Třinec 2 2 0 0 0 11:5 6
5. Olomouc 3 2 0 0 1 8:7 6
6. Sparta Praha 2 1 0 0 1 6:5 3