Dynamem otřásá další kauza. Trenér brankářů boural opilý, klub jej okamžitě vyhodil

Lukáš Caha Sport Lukáš Caha, Sport
14. 1. 2019 17:16
Po průšvihu Petra Čáslavy, který loni v létě řídil pod vlivem návykové látky, čelí pardubické Dynamo dalšímu problému. Trenér brankářů Adam Svoboda se připletl do dopravní nehody, u níž mu policie naměřila 1,8 promile alkoholu v krvi. Klub Svobodu s okamžitou platností odvolal z funkce.
Trenér brankářů Adam Svoboda v Pardubicích skončil.
Trenér brankářů Adam Svoboda v Pardubicích skončil. | Foto: ČTK

Svoboda měl se svým osobním automobilem volvo XC90 vjet v sobotu večer na silnici mezi Přeloučí a Valy do protisměru a čelně se srazit s protijedoucí felicií. "Oba řidiči byli převezeni do nemocnice, jeden s povrchovým poraněním krku, druhý se zhmožděním hrudníku a hlavy," uvedl pro Pardubický deník mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

Daleko závažnější jsou však okolnosti, za kterých se měla autonehoda stát. Podle zjištění policie byl totiž Svoboda pod vlivem alkoholu. "Řidič vozidla Volvo se na místě na výzvu policistů podrobil dechovým zkouškám na alkohol. V obou případech byla zkouška pozitivní, a to s hodnotou 1,8 promile," uvedl mluvčí pardubické policie Jiří Tesař.

Dynamo se o incidentu dovědělo v pondělí a mistra světa z roku 2005 s okamžitou platností odvolalo z funkce trenéra brankářů A-týmu. 

"Adam Svoboda informoval vedení klubu, že byl v sobotu účastníkem dopravní nehody a že svou situaci řeší se svým právním zástupcem. Klub ji ze své pozice považuje za osobní záležitost Adama Svobody a o jeho nástupci v realizačním týmu intenzivně jedná," uvedl klub v tiskové zprávě na svém webu. 

Nejsou to však první potíže s morálkou svých funkcionářů či hráčů, který poslední tým extraligové tabulky musí řešit. Loni v létě měl při dopravní kontrole pozitivní test na kokain obránce Petr Čáslava. Ten je v současné chvíli asistentem trenéra Ladislava Lubiny, jenž v červenci 2008 způsobil dopravní nehodu, při níž zahynul otec fotbalisty Vratislava Lokvence.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy