Spartě se finále vzdaluje, Liberec vyhrál i druhý zápas. Boleslav s Třincem srovnala

4. 4. 2021 17:52
Hokejisté Liberce uspěli i ve druhém extraligovém semifinále na ledě Sparty a po výhře 3:1 vedou v sérii na čtyři vítězné zápasy 2:0. Také Mladá Boleslav dokázala zvítězit v Třinci 3:1 a srovnala stav na 1:1.
Hokejisté Liberce se ve druhém utkání semifinále radují z gólu v síti Sparty.
Hokejisté Liberce se ve druhém utkání semifinále radují z gólu v síti Sparty. | Foto: Jan Beneš/HC Sparta Praha

Liberec navázal na sobotní vítězství 5:1. V O2 areně vedl od 8. minuty díky přesilovkové trefě Michala Bulíře. Ve třetí třetině nejdříve neplatil po trenérské výzvě gól sparťana Andreje Kudrny na 1:1 kvůli přistrčení gólmana Petra Kváči Davidem Tomáškem a v čase 51:32 zvýšil na 2:0 po parádní otočce bekhendem z pravého kruhu Adam Musil.

Výhru ještě v závěru pojistil v další přesilové hře opět Bulíř, který se posunul se šesti brankami do čela tabulky střelců letošní vyřazovací části a s 22 góly v play off překonal klubový rekord Petra Nedvěda. Sparta 15 vteřin před koncem už jen korigovala podařenou střelou Davida Tomáška.

Třinec po úvodním vítězství 2:0 tentokrát neuspěl. Bruslařský klub sice od poloviny úvodní třetiny prohrával po výstavní trefě Jacka Rodewalda, ale hosté třemi góly v rozmezí 15. až 33. minuty zápas otočili. O obrat se zasloužili svými premiérovými trefami v play off Jakub Strnad, Maris Bičevskis a David Bernad.

Semifinále play off hokejové Tipsport extraligy - 2. zápasy:

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 60. Tomášek - 8. Bulíř (Lenc, Gríger), 52. A. Musil, 59. Bulíř (Gríger, Lenc). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:4, navíc J. Vlach (Liberec) 10 min. Využití: 0:2. Bez diváků. Stav série: 0:2.

Sparta: Salák - Jurčina, Tomáš Dvořák, Košťálek, Polášek, T. Pavelka, Němeček, od 21. navíc M. Jandus - Řepík, R. Horák, Sobotka - M. Forman, Pech, Buchtele - A. Kudrna, Tomášek, Rousek - Zikmund, M. Sukeľ, Šmerha. Trenéři: Hořava a Jandač.

Liberec: Kváča - Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandič, T. Hanousek, Derner - Lenc, A. Musil, Birner - Bulíř, Gríger, A. Najman - D. Špaček, P. Jelínek, J. Vlach - R. Pavlík, J. Šír, Rychlovský. Trenér: P. Augusta.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Rodewald (Jaroměřský, Michael Špaček) - 15. J. Strnad (J. Stránský, Ševc), 31. Bičevskis (J. Strnad, J. Stránský), 33. Bernad (Jääskeläinen). Rozhodčí: Kika, Pešina - Lederer, Zíka. Vyloučení: 4:5, navíc D. Musil (Třinec) 10 min. Bez využití. Bez diváků. Stav série: 1:1.

Třinec: Kacetl - Gernát, M. Doudera, Jaroměřský, D. Musil, Kundrátek, Freibergs, M. Adámek - Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský - Hrňa, Marcinko, Kurovský - Rodewald, Michael Špaček, M. Kovařčík - Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák. Trenér: Varaďa.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Šidlík, Ševc, Pláněk, Hrbas, Fillman, Bernad, Dlapa - J. Stránský, Bičevskis, J. Strnad - D. Šťastný, A. Zbořil, Kotala - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Jääskeläinen, Cienciala, Trávníček. Trenéři: R. Rulík a P. Patera.