Divoký závěr zápasu ve Varech. Kometa otočila skóre a stoupá tabulkou

1. 10. 2019 20:11
Kometa vstoupila do třetí třetiny dohrávky šestého kola proti Karlovým Varům s dvougólovým mankem, avšak zápas během šesti minut otočila. Energetici následně ještě vyrovnali, ale na trefu Luboše Horkého již odpověď nenašli a připsali si třetí prohru v řadě.
Radost hokejistů Komety.
Radost hokejistů Komety. | Foto: ČTK

V úvodním dějství byli aktivnější domácí a přestříleli soupeře v poměru 16:6. Už ve druhé minutě po zaváhání brněnské obrany minul branku zcela osamocený Mikúš. O chvíli později při Plekancově vyloučení se několikrát po sobě vyznamenal Vejmelka, jenž kryl příležitosti karlovarské první formace.

Nejblíže ke vstřelení úvodní branky byl zejména Gríger, ale brněnský gólman zasáhl betonem. Kometa dokázala domácí zatlačit pouze při přesilových hrách a ve 20. minutě mohla jít dokonce do vedení, ale Plekancovu šanci před odkrytou brankou na poslední chvíli zmařil útočník Vondráček.

Na začátku druhého dějství zahrozil nejdříve Flek a na druhé straně Orsava nedokázal v bezprostřední blízkosti dostat puk za Novotného. Poté co Energie přečkala oslabení, ukončil ve 32. minutě Vejmelkovu dva zápasy trvající neprůstřelnost ranou zpoza pravého kruhu Koblasa.

Potom nevyužil velkou šanci hostů Orsava a skóre se změnilo opět na domácí straně. Po Barankově chybě ve obranném pásmu se ve 39. minutě trefil za Vejmelkova záda pohotovou střelou Raška a zvýšil na dvoubrankový rozdíl.

V závěrečné třetině předvedla Kometa dokonalý obrat vývoje zápasu. Ve 45. minutě po Pyrochtově nahození skóroval Lev a v polovině posledního dějství vyrovnal Plekanec, jenž šikovně tečoval Pláškovo nahození. Obrat dokonal za 52 sekund Holík po Zaťovičově přihrávce zpoza branky.

V 54. minutě se postaral o vyrovnání Beránek, který se dostal mezi kruhy k puku a překonal Vejmelku. Nakonec ale zůstali domácí bez bodu. V 57. minutě projel šikovně středem do rozestoupené obrany Horký a rozhodl. Hosté už těsný náskok ubránili i při Holíkově vyloučení a power play Energie.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 3:4 (0:0, 2:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 32. Koblasa (Vondráček, Gríger), 39. Raška (O. Beránek), 54. O. Beránek (T. Mikuš) - 45. Lev (Pyrochta), 50. Plekanec (Plášek, L. Horký), 51. P. Holík (Zaťovič), 57. Horký (O. Němec, Plekanec). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Hynek, Gerát. Vyloučení: 5:5, navíc Mueller (Brno) 10 min. Bez využití. Diváci: 3139.

Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, M. Rohan, Kubka - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Raška, T. Mikúš - Kohout, T. Knotek, Gorčík - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenéři: Pešout a Mariška.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Baranka, Štencel, Pyrochta, Bartejs, Malec, Svozil - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Horký, Plekanec, J. Hruška - Jenyš, Lev, Orsava - Kratochvíl, Kusko, Plášek. Trenéři: Fiala, Horáček, Pokorný a Oslizlo.