reklama
 
 

Potupná desítka, trapas s brankářem. Ostuda, od půlky jsem si přál konec, zní z Olomouce

13. 9. 2017
Nezasvěcený pozorovatel by stěží odhadl, že v úterý na půdě hokejové Plzně nastoupil extraligový tým. Olomouc vyslala na bránu směšných 13 střel a inkasovala potupných deset gólů. Tragický výkon podtrhla nepovedeným střídáním brankáře.

Plzeň - Když Branislav Konrád v 53. minutě po devátém obdrženém gólu konečně usedl na střídačku, možná nevěřil svým očím. Mladičký náhradník Jiří Matoušek nemohl chytat, protože měl špatnou barvu kalhot. Navíc mu chyběly chrániče. Rozhodčí ho poslali z ledu pryč.

"Naše zbytečná chyba," řekl ke komickému incidentu trenér Olomouce Zdeněk Venera.

Konrád tudíž navzdory frustraci musel zpátky mezi tyče, kde dostal ještě jen gól. Závěrečné skóre - 0:10.

Tím ponížení hostů neskončilo. Veselí plzeňští hokejisté vytáhli před novináři pichlavé komentáře, byť zlý úmysl neměli. "Nepamatuji si takový zápas. Možná jedině v žácích, ale nevím přesně," prohlásil Tomáš Mertl, autor první hattricku. "Něco podobného jsem asi zažil jenom v dorostu ve Varech," přidal Dominik Kubalík, strůjce druhého hattricku. 

Olomoučtí těžko mohli po nedůstojné partii něco namítat. "Od poloviny utkání už jsem si přál, aby to skončilo a nedostali jsme další góly. Přišlo mi, že si Plzeň na ledě dělala, co chtěla," prohlásil kouč Venera.

"Ostuda. Nevím, co víc bych k tomu řekl," uvedl pro klubový web obránce Tomáš Dujsík. "Hlavně jsme dělali chyby, hrubky vepředu i vzadu, kupilo se to. Nejradši bych na to zapomněl."

Po dvou dějstvích přitom nebylo tak zle. Hosté prohrávali 0:5. Na vítězství sice myslet nemohli, ale cestu k přijatelnému výsledku měli relativně otevřenou. 

"I když už bylo to skóre špatné, chtěli jsme to nějak ubojovat do konce. Udržet si nějakou čest nebo hrdost," prohlásil Dujsík. "Ale stalo se, co jsme nechtěli, dostávali jsme další a další góly. Těžko se o tom mluví."

Dujsíkovi a spol. není do řeči i proto, že nezvládli i třetí klání aktuálního extraligového ročníku. S nulou v kolonce bodů a mizerným skóre 4:18 jsou na dně tabulky a příště - konkrétně v pátek - je čeká vicemistr z Liberce.

autoři: Daniel Poláček, ČTK | 13. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama