Definitivní konec? Havlát se při tréninku zranil, za Kometu hrát nebude

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 25. 1. 2017 12:43
Martin Havlát se měl v pátek poprvé představit v dresu brněnské Komety. Místo toho ale vedení klubu nahlásil zranění a je pravděpodobné, že v této sezoně nikde hrát nebude. "Martin se bohužel na tréninku zranil, takže mě oznámil, že pokračovat v tréninku dál nemůže. Tím pádem je logické, že tohle skončilo. Bohužel,“ řekl podle deníku Sport majitel a trenér brněnského mužstva Libor Zábranský.
Martin Havlát
Martin Havlát | Foto: Reuters

Brno - Hokejista Martin Havlát za Kometu Brno hrát nebude. Pětatřicetiletý útočník ukončil přípravu s týmem kvůli neupřesněnému zranění, které utrpěl na tréninku. Bývalý mistr světa přitom už měl připravený dres s číslem 9 a měl v něm nastoupit v pátečním extraligovém duelu v Mladé Boleslavi. Místo toho ale hokejovou výzbroj vrátil.

"Martin se bohužel na tréninku zranil. Oznámil mi, že pokračovat v tréninku dál nemůže. Tím pádem je logické, že tohle skončilo. Bohužel," řekl webu iSport.cz majitel brněnského klubu Libor Zábranský, který si od Havlátova návratu hodně sliboval.

Nabídku od Zábranského dostal Havlát na konci listopadu. Do konce roku se připravoval v zámoří a od 2. ledna trénoval s Kometou. Domluva zněla, že si sám řekne, kdy bude připraven naskočit do extraligy.

"Vypadal výborně, měl v pátek v Boleslavi a v neděli doma proti Plzni hrát. Taková byla dohoda. Ale bohužel je to jinak. Martina to hodně mrzí. Nás samozřejmě taky, ale musíme to přijmout jako fakt. Nemůžeme čekat na jednoho hráče jako na spasitele. Máme výborný tým, kterému věříme," uvedl Zábranský.

Havlát se chtěl v Brně pokusit o opětovné nastartování kariéry, během níž odehrál i 865 zápasů v NHL a její vyřazovací části. Tímto rozhodnutím zřejmě jeho snaha o návrat do velkého hokeje skončila. V Brně Havlát hokejově vyrostl a chtěl Kometě, za kterou nikdy nehrál, pomoci vybojovat titul.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy