Sparta na úvod čtvrtfinále smetla Liberec, Motor porazil Pardubice

Aktualizováno 21. 3. 2022 21:31
Hokejisté pražské Sparty zdolali v úvodním zápase čtvrtfinále play off Liberec vysoko 7:0, České Budějovice porazily Pardubice 3:1.
Střídačka hokejové Sparty v zápase extraligy.
Střídačka hokejové Sparty v zápase extraligy. | Foto: Daniel Klement / HC Olomouc

O povedeném vstupu do vyřazovací části sparťané rozhodli čtyřmi góly ve druhé třetině. Dvěma brankami a třemi asistencemi se pod výhru Sparty nad Libercem podepsal David Tomášek.Čtyři asistence nasbíral nejproduktivnější hráč základní části Filip Chlapík a čtyři body si připsal i Erik Thorell. Čisté konto udržel Matěj Machovský. Série pokračuje v úterý opět v pražské O2 areně.

Čtvrtý tým základní části z Českých Budějovic vedl nad Pardubicemi na začátku druhé třetiny 2:0 díky gólům Milana Gulaše a Jindřicha Abdula, pak sice snížil Juraj Mikuš, ale poslední slovo měl ve třetí třetině Jiří Novotný. Druhé utkání je na programu v úterý od 19 hodin opět na jihu Čech.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Gulaš (Šenkeřík, Pech), 21. Abdul, 54. J. Novotný (Valský, D. Voženílek) - 23. J. Mikuš (Paulovič). Rozhodčí: Pešina, Mrkva - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 6421 (vyprodáno).

České Budějovice: Hrachovina - Percy, Piskáček, Bindulis, Šenkeřík, Vráblík, Štencel, Štich - Ondráček, Pech, Abdul - Valský, J. Novotný, D. Voženílek - Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek - Gulaš, Holec, Vondrka. Trenér: Modrý.

Pardubice: Frodl - J. Zdráhal, J. Mikuš, Košťálek, Vála, Hrádek, J. Kolář - A. Musil, R. Kousal, Camara - Cienciala, Poulíček, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Koffer - Blümel, Paulovič, Matýs. Trenér: R. Král.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Forman (Polášek, Jurčina), 31. Tomášek (E. Thorell, Chlapík), 36. Tomášek (Chlapík, Němeček), 40. E. Thorell (Tomášek, Chlapík), 40. Sobotka (Tomášek, E. Thorell), 46. Stoljarov (Tomášek, Chlapík), 60. E. Thorell (Horák). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 8842. Stav série: 1:0.

Sparta: Machovský - Němeček, Matuškin, T. Pavelka, Polášek, T. Dvořák, Moravčík, Jurčina - Řepík, Sobotka, Forman - Tomášek, D. Vitouch, Chlapík - Šmerha, Horák, E. Thorell - Dvořáček, Stoljarov, Strnad. Trenéři: Jandač a M. Hořava.

Liberec: Kváča (41. J. Pavelka) - M. Ivan, Šmíd, Kolmann, Rosandič, Melancon, Derner - Klapka, P. Jelínek, J. Vlach - Birner, Filippi, Zachar - Klepiš, Gríger, Ordoš - A. Najman, Šír, Rychlovský - Faško-Rudáš. Trenér: Augusta.