Čtvrté prodloužení v řadě je rarita, unavené jsou oba týmy podobně, tvrdí Huml

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
22. 3. 2017 22:08
Ivan Huml toho v kariéře zažil dost, ale čtyři prodloužení v řadě, což je rekord extraligového play off, ještě ne. "Zažil jsem i delší prodloužení, ale tohle je určitě rarita," poznamenal po pátém čtvrtfinále mezi Třincem a Chomutovem. Piráti dokázali ve třetí třetině vyrovnat na 2:2, ale ve druhém prodloužení, v čase 88:28 se štěstí usmálo na Oceláře. "V prvním prodloužení jsme Třinec donutili udělat fauly a je škoda, že jsme to nerozhodli," hledal Huml důvody porážky. Třinečtí tak přežili kritické chvíle a v pátek budou v Chomutově bojovat o další prodloužení série.
Ivan Huml
Ivan Huml | Foto: Lukáš Filipec

Ivane, jak byste okomentoval vítězný gól Třince v druhém prodloužení?

Byla tam skrumáž v předbrankovém prostoru, takže Ján Laco to měl strašně těžké. Propadlo to, a byl z toho rozhodující gól. Takové branky prostě padají.

Znovu to bylo mimořádně vyrovnané utkání. Je něco, v čem vás Třinec předčil?

Třinec nás tady na domácím stadionu tlačí, hodně střílí a tlačí se do branky. My jsme dobře bránili, ale možná naše přesilovky nebyly úplně podle představ. Měli jsme více střílet a zakončovat. Jestli bych měl říct nějakou naši slabinu v pátém zápase, tak asi tohle. Mohlo to rozhodovat. Třeba v prodloužení jsme hráli dvě přesilovky a moc střel jsme nevyslali.

Přesto jste v přesilovkách stále extrémně nebezpeční. V pátém zápase jste proměnili jednu…

Ano, byl to důležitý gól na 2:2, ale ty přesilovky v prodloužení nás budou mrzet. Nesehráli jsme je tak, jak bychom si to představili. Vystřelili jsme možná jednou, dvakrát, a to je málo. Nehráli jsme dostatečně důrazně, je to škoda.

V kariéře jste toho zažil hodně, ale co říkáte na čtvrté prodloužení v řadě?

Zažil jsem už i delší prodloužení, ale toho hokeje celkově je v poslední době dost. Únava už byla znát na obou stranách, ale myslím, že pro fanoušky to muselo být zajímavé. Ale čtyři prodloužení v řadě, to je určitě rarita.

Jak se v takovém prodloužení hraje? Je ta hra obecně opatrnější?

Tak určitě. Ale zase myslím, že tak viditelně se projev hry nezměnil, i když to by měl posoudit někdo z hlediště. Bylo to opatrné, ale skoro všechna utkání v této sérii zatím byla o jednom gólu, o jedné přesilovce. To prodloužení pak není o nějakém hurá útočení, ale o kvalitní obraně. Třinec byl o gól lepší.

Jak jste na tom se silami? Máte za sebou obrat v předkole, teď čtyři prodloužení v řadě…

Jak říkám, únava tam je, ale po tom předkole zase není taková, abychom se na ni vymlouvali. Tak to určitě není, únava bude podobná na obou stranách. V prvním prodloužení jsme měli trochu více ze hry, donutili jsme Třinec udělat fauly a je škoda, že jsme to nerozhodli. 

Byla ta vaše převaha v prvním prodloužení dána psychickou výhodou? Třinec hrál už o život…

Ne, to bych neřekl. Měli jsme malinko více ze hry, ale v tom druhém zase Třinec hrál jednoduše a vytvářel si šance. Prodloužení je vždy o jedné střele, o štěstí, a to stálo na straně Třince. Neděláme z toho žádnou tragédii, v pátek si to s nimi rozdáme znovu.

Očekáváte, že bude šesté utkání znovu tak vyrovnané?

Řeknu ano, opravdu se to dá předpokládat. Ale zase hokej je nevyzpytatelný, takže uvidíme, jak to dopadnu. Důležitý bude začátek zápasu, ale nemyslím si, že to bude nějaká přestřelka.

Je stále větší výhoda na vaší straně? Přeci jen, pořád vedete 3:2…

Před zápasem jsme si řekli, že to tady zkusíme a necháme tu všechno. To jsme také udělali. Teď jedeme domů, kde si věříme, kde jsme uhráli spoustu kvalitních utkání. Těžko mluvit o nějaké výhodě, ale cítíme se před našimi diváky dobře. Věřím, že odehrajeme dobré utkání.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Exprimátor Hudeček se vrací do pražské správy, bude pomáhat městským plánovačům

Bývalý pražský primátor Tomáš Hudeček  se částečně vrací do správy hlavního města. V Institutu plánování a rozvoje (IPR) bude mít na starosti vznik a řízení sekce rozvoje města. Sekce bude řešit propojení strategického a územního plánování Prahy. Hudeček zvítězil ve výběrovém řízení. ČTK to dnes sdělil mluvčí IPR Marek Vácha. IPR je městskou příspěvkovou organizací a má na starosti územní plánování. Vznikl za Hudečkovy vlády transformací z tehdejšího Útvaru rozvoje města (URM).

"Ve velkých městech západní Evropy je již běžné, že strategické a územní plánování vzniká zároveň. Jedno bez druhého totiž v praxi dobře nefunguje. Cílem je usilovat o mnohovrstevnaté město, které myslí na funkčnost, estetiku a zejména na jeho obyvatele," uvedl ředitel IPR Ondřej Boháč.

V současném systému městského plánování nejdříve vzniká strategický plán a na jeho základě pak plán územní. To je podle vedení IPR dlouhodobě nefunkční. IPR se tomu už v minulosti snažil předejít, když pořizoval nový Metropolitní a Strategický plán souběžně. "Nicméně ne ve všech částech působí oba dokumenty harmonicky," uvedl ředitel.

V praxi to bude znamenat, že nově by mělo být o konkrétním území rozhodováno nejen z hlediska územního plánu, tedy, kde budou domy a kde silnice. V potaz bude nově bráno na zřetel také to, kolik bude například potřeba škol, jaká bude kulturní náplň nebo počet sportovišť.

Geograf a docent městského stavitelství a inženýrství Hudeček je nyní primárně vysokoškolským pedagogem. Přednáší mimo jiné na Univerzitě Karlově, VŠCHT nebo VŠE. Pražským primátorem byl v letech 2013 až 2014.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Lavrov: Západ kritizuje zatčení Navalného, aby zakryl vlastní problémy

Kritika západních zemí na adresu Moskvy kvůli zatčení ruského opozičního předáka Alexeje Navalného má za cíl odvést pozornost od jejich vlastních domácích problémů. Podle agentury TASS to v pondělí uvedl šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov. Navalnyj byl zadržen v neděli po návratu do vlasti poté, co se v Německu několik měsíců zotavoval z pokusu o otravu.

"Západní politici si myslí, že tímto způsobem budou schopni odvést pozornost od nejhlubší krize, ve které se nachází sám liberální model rozvoje," řekl Lavrov. Dodal, že elity na Západě jdou cestou vyhledávání nepřátel na mezinárodní scéně včetně Ruska, aby zakryly vnitřní politické problémy.

Zatčení ruského opozičního předáka odsoudila řada politických představitelů a zemí včetně předsedy Evropské rady Charlese Michela, českého ministra zahraničních věcí Tomáše Petříčka a předsedy vlády Andreje Babiše, amerického šéfa diplomacie Mikea Pompea, představitelů Německa, Británie, Francie, Itálie, pobaltských zemí nebo Kanady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy