Chomutovští Piráti v extralize nadále tápou, v prodloužení podlehli Olomouci 2:3

6. 12. 2017 20:38
Hokejisté Chomutova prohráli v dohrávce 27. kola extraligy na vlastním ledě s Olomoucí 2:3 po prodloužení a nadále zůstávají v útlumu.
Chomutovský kouč Vladimír Růžička má starosti, jeho celku se nedaří
Chomutovský kouč Vladimír Růžička má starosti, jeho celku se nedaří | Foto: Lukáš Filipec

Chomutov - Chomutov prohrál v extralize potřetí za sebou a od 22. října nadále čeká na tříbodový zisk, Hanáci venku bodovali pošesté za sebou, celkově pak podeváté z posledních 10 vystoupení.

Piráti se museli hned od třetí minuty bránit ve čtyřech, ale gólman Laco si s největší šancí Knotka poradil. Po vyrovnané pasáži si domácí v přesilovce vytvořili přes minutu dlouhý soustavný tlak, jež vyústil v tyčku, kterou nastřelil Huml.

Po akci Buriana, jenž nepřekonal z levé strany Laca, dostali Chomutovští k dispozici minutu a 46 vteřin dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, kterou po Růžičkově nahození Růžičky využil v poslední vteřině úvodní třetiny Vondrka.

Druhou část začal nastřelenou tyčkou Káňa, ale více Olomoučtí v přesilovce při Skokanově trestu nepředvedli. Ve 24. minutě vyrovnal nenápadným nahozením od hrazení Jaroměřský, dokonat obrat mohli Hanáci záhy v přesilovce, kterou však nevyužili.

A po ubráněném oslabení přišla odpověď domácích, když se mezi střelce zapsal novic v chomutovském dresu Dlouhý, jenž zakončil povedenou kombinaci. Poté ani jeden celek nevyužil výhodu jednoho hráče v poli navíc, domácí tak šli do šatny i tentokrát s jednogólovým náskokem.

Na začátku třetího dějství si Piráti zahráli přesilovku, ve které ale vážněji neohrozili Konrádovu branku. Ve 49. minutě vypálil Valach, jenže ho vychytal spolehlivě chytající olomoucká jednička. Konrád si pak poradil si i s dorážkou Růžičky.

Krátce poté začal tlak hostů sílit, ale Laco si se všemi střelami soupeře poradil. Po oddechovém čase na obou stranách ale Kohoutům vyšel tah s hrou bez brankáře, když Vyrůbalík 93 sekund před vypršením základní hrací doby ranou od modré čáry prostřelil všechno, co měl v cestě.

Prodloužení ukončil už v čase 60:24 Knotek, který úspěšně zakončil samostatný únik.

Dohrávka 27. kola hokejové extraligy:

Piráti Chomutov - HC Olomouc 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Vondrka (Skokan), 31. A. Dlouhý (J. Havel, V. Růžička ml.) - 24. Jaroměřský (Holec, Sundher), 59. Vyrůbalík (Jaroměřský, Strapáč), 61. J. Knotek (Vyrůbalík, Eberle). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - L. Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 3013.

Chomutov: J. Laco - Valach, J. Mrázek, Flemming, Dietz, Slovák, Dlapa - Vondrka, Sklenář, Koblasa - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Lauko, Huml, Poletín - J. Havel, Chlouba, A. Dlouhý. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Olomouc: Konrád - Jaroměřský, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, L. Galvas, J. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Roman Vlach, Burian - Ostřížek, Strapáč, J. Káňa II - Jergl, Sundher, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.