Chomutov vrátil porážku Litvínovu, Olomouc přejela slovenského vicemistra

30. 8. 2018 20:38
V přípravě na nový extraligový ročník se ukázal také Zlín, který porazil prvoligovou Jihlavu 5:3.
Marek Tomica (Piráti Chomutov)
Marek Tomica (Piráti Chomutov) | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Chomutova porazili v přípravě na nový ročník extraligy Litvínov 4:1 a oplatili Vervě úterní porážku z jejího ledu 1:5. Olomouc vyhrála nad slovenským vicemistrem Trenčínem 4:0 a Zlín zvítězil na ledě prvoligové Jihlavy 5:3.

Piráti získali v úvodním dějství dvoubrankový náskok díky brankám Vladimíra Růžičky mladšího a Bohumila Janka. Ve druhé třetině zvýšil v přesilové hře Roman Chlouba a za 95 vteřin se prosadil Martin Šťovíček. Čisté konto sebral Aleši Stezkovi v polovině závěrečné části František Lukeš.

Olomouc se ujala proto Trenčínu vedení v šesté minutě díky gólu obránce Jakuba Galvase. V 35. minutě zvýšil v přesilové hře Michal Matiaško. Po 70 vteřinách třetí třetiny se prosadil i Marek Laš a výsledek dovršil 16 sekund před koncem v přesilovce Aleš Jergl.

Zlín v Jihlavě sice prohrával od třetí minuty po gólu Tomáše Jiránka, ale v deváté minutě v přesilovce vyrovnal Nicolas Werbik a ještě v úvodní části otočili stav na 4:1 Tomáš Fořt, Pavel Sedláček a Jiří Ondráček. Po 68 vteřinách druhého dějství snížil Dominik Hrníčko, ve 24. minutě vrátil Zlín tříbrankový náskok Zdeněk Okál. Vzápětí už jen snížil Hrníčko.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Olomouc - HK Dukla Trenčín 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 6. J. Galvas, 35. Matiaško, 42. Laš, 60. Jergl.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Branky: 12. V. Růžička ml., 15. Jank, 33. Chlouba, 35. Šťovíček - 50. F. Lukeš.

HC Dukla Jihlava - PSG Berani Zlín 3:5 (1:4, 2:1, 0:0)

Branky: 22. a 27. Hrníčko, 3. Jiránek - 9. Werbik, 15. Fořt, 18. P. Sedláček, 20. J. Ondráček, 24. Okál.