Petružálek z něj měl husí kůži. Emotivní film o Litvínově míří na obrazovky

Sport Sport
1. 8. 2020 9:04
Premiéru v kině mu pokazila koronavirová krize. Dokument Cheza je jen jedna, který mapuje cestu hokejového Litvínova za záchranou v české extralize, teď míří na televizní obrazovky. Na O2 TV Sport má premiéru dnes od 20:00.
Film Cheza je jedna (2020): Nástup v Drážďanech.
Film Cheza je jedna (2020): Nástup v Drážďanech. | Foto: Jana Mensatorová / Bez frází

Celovečerní snímek projektu Bez frází měl online premiéru 11. dubna. Kvůli opatřením v boji proti koronaviru nemohl do kina. Teď se otevře dalším divákům. Stanice O2 TV Sport ho odvysílá 1. srpna od 20:00.

Dokument původně vznikal ke příležitosti unikátního zápasu pod otevřeným nebem v Drážďanech, který odehrál Litvínov zkraje letošního ledna proti Spartě. Nevšednímu duelu s rekordní extraligovou návštěvou je ve filmu věnována podstatná část.

Ty další ukazují zákulisí Litvínova a vedle hráčů a vedení jsou pod drobnohledem také lidé stojící v pozadí. Záchranou extraligy v posledním kole dostal dokument mimořádně emotivní nádech.

"Pevně jsem doufal, že to bude dobré, ale ono je to výborné," komentoval snímek pro Aktuálně.cz útočník Vervy Jakub Petružálek. "Střídají se ve vás různé emoce. Překvapil mě hlas Martina Hofmanna, který filmem provází. Když poprvé promluvil, naskočila mi husí kůže."

Trailer dokumentárního filmu o hokeji v Litvínově Cheza je jen jedna. | Video: YouTube Bez frází
 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy