České Budějovice vydřely bod a jdou rovnou do čtvrtfinále. Litvínov mimo play off

8. 3. 2022 20:10
Závěrečným 60. kolem skončila základní část hokejové extraligy. České Budějovice uhrály bod v Hradci Králové a jdou přímo do čtvrtfinále. Karlovy Vary v přímém souboji o předkolo play off porazily Litvínov. Kladno v O2 aréně prohrálo se Spartou, Liberec rozstřílel Vítkovice a skončil sedmý.
Jaromír Jágr a Zdeněk Doležal v zápase mezi Kladnem a Spartou.
Jaromír Jágr a Zdeněk Doležal v zápase mezi Kladnem a Spartou. | Foto: ČTK

Hokejisté Sparty porazili v posledním 60. kole extraligy Kladno 4:1 a bodovali naplno posedmé za sebou. Zápas na podporu ukrajinských rodin prchajících před válkou se hrál díky iniciativě Jaromíra Jágra v pražské O2 areně, kam přišla rekordní návštěva sezony 14.512 diváků.

Pražané rozhodli v úvodních dvou třetinách, kdy skórovali David Vitouch, Filip Chlapík a David Němeček. Až v závěru snížil Antonín Melka, na jehož gól odpověděl David Tomášek. Nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec soutěže Chlapík si připsal i dvě asistence, stejně jako Tomášek.

Hradec Králové porazil České Budějovice 2:1 v prodloužení, Motoru však zisk bodu stačil ke konečnému čtvrtému místu a přímému postupu do čtvrtfinále play off. Utkání ve prospěch vítěze Prezidentského poháru rozhodl v čase 63:13 Kelly Klíma.

Hosté potřebovali k přímému postupu bodovat, lépe ale začali domácí. Mountfield se do vedení dostal již na začátku páté minuty. Gól Jergla ale potvrdil až videorozhodčí. Puk se totiž odrazil až zpoza tyčky od krycího polštáře vnitřní konstrukce.

Karlovy Vary zdolaly v přímém souboji o předkolo play off Litvínov 3:1. Obsadily dvanácté místo a v boji o čtvrtfinále je čeká série s Pardubicemi, která začne v pátek na východě Čech. Pro třináctý Litvínov sezona končí. Místo KV Areny, kterou využívá Asistenční centrum pro pomoc Ukrajině, se hrálo v Chomutově.

Energie sice prohrávala od 15. minuty po brance Matúše Sukeľa, ale ve druhé třetině otočili stav Michal Plutnar a Tomáš Rachůnek. V 54. minutě pojistil výhru kapitán Tomáš Vondráček.

Pardubice vyhrály na ledě Zlína 3:0 a ukončily sérii osmi porážek. Dynamo se v tabulce posunulo na páté místo, na přímý postup do čtvrtfinále ale nedosáhlo. V předkole se Východočeši utkají s Karlovými Vary. Gólem a dvěma asistencemi se na výhře nad Zlínem, který z nejvyšší soutěže sestupuje, podílel útočník Robert Říčka.

Olomouc porazila Brno 2:0 a připsala si pátý zápas s plným bodovým ziskem v řadě. O výhře Hanáků rozhodl ve 29. minutě David Krejčí, výhru pečetil dvě vteřiny před koncem při power play Petr Kolouch. Brankář Branislav Konrád udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Olomouc obsadila v tabulce deváté místo a v předkole play off se utká s Vítkovicemi, Kometa skončila desátá a ve vyřazovací části ji čeká Liberec. Oba týmy začnou série hrané na tři vítězství na stadionech soupeřů.

Třinec vyhrál na ledě Mladé Boleslavi 3:2 v prodloužení a porazili tak Středočechy i ve čtvrtém vzájemném zápase v sezoně. Utkání rozhodl v čase 64:08 slovenský útočník Patrik Hrehorčák.

Třinec obsadil v konečném hodnocení základní části druhé místo a postoupil přímo do čtvrtfinále play off, Mladá Boleslav skončila jedenáctá a v předkole se utká s Plzní.

Hokejisté Liberce porazili v závěrečném kole Vítkovice 6:1 a ve vzájemných duelech bodovali posedmé za sebou. Bílí Tygři zabrali po dvou porážkách v řadě, zajistili si konečné sedmé místo a v předkole play off vyzvou Brno.

Naopak Vítkovice padly venku počtvrté za sebou, klesly na osmou příčku a v předkole se utkají s Olomoucí. Liberec rozhodnul o svém vítězství již v první třetině, kterou vyhrál vysoko 4:0.

Složení dvojic v předkole play off hokejové extraligy: Pardubice - Karlovy Vary, Plzeň - Mladá Boleslav, Liberec - Brno, Vítkovice - Olomouc.

60. kolo hokejové extraligy v Chomutově:

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 24. Plutnar (T. Havlín, Kohout), 28. T. Rachůnek (Flek), 54. Vondráček (Kohout, Hladonik) - 15. M. Sukeľ (Strejček). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 3911.

Karlovy Vary: Š. Lukeš - Plutnar, M. Rohan, D. Mikyska, Dlapa, Pulpán, T. Havlín, Parkkonen - Flek, Hladonik, T. Rachůnek - Vondráček, Kulich, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Průžek, Jiskra, Osmík. Trenér: Pešout.

Litvínov: Godla - Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, Strejček, D. Kolář, D. Zeman - P. Zdráhal, Estephan, Zygmunt - Fronk, M. Sukeľ, P. Straka - Havelka, Gerhát, A. Kudrna - F. Lukeš, V. Hübl, P. Svoboda. Trenér: V. Růžička.

Mountfield Hradec Králové - Motor České Budějovice 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)

Brana a nahrávky: 5. Jergl (Nedomlel, Perret), 64. Kelly Klíma (Lalancette) - 57. Vondrka (Valský, Štencel). Rozhodčí: Horák, Stano - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 7:8. Be využití. Diváci: 4066.

Hradec Králové: F. Novotný - Gaspar, Nedomlel, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Šalda - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Ščerbak - Orsava, Cingel, Pilař - Miškář. Trenér: T. Martinec.

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Bučko, Šenkeřík, Piskáček, Percy, Bindulis - Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek - Ondráček, Pech, Abdul - Gulaš, Koláček, Vondrka - Valský, J. Novotný, D. Voženílek. Trenér: Modrý.

Rytíři Kladno - HC Sparta Praha 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Melka (Indrák) - 14. Vitouch (Tomášek, Chlapík), 18. Chlapík (Tomášek, Horák), 40. Němeček (Doležal, Chlapík), 59. Tomášek (Vitouch). Rozhodčí: Jeřábek, Úlehla - Brejcha, Lederer. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 14.512.

Kladno: Bow (21. Janus) - Kehar, Arzamascev, Ticháček, Wood, Suchánek, Baránek - Kubík, Plekanec, Hlava - Pytlík, Zikmund, Melka - Jágr, Indrák, Beran - Babka, Kuťák, Donaghey. Trenér: D. Čermák.

Sparta: Machovský (21. J. Hudáček) - T. Dvořák, T. Pavelka, M. Jandus, Němeček, Jurčina, Mikliš - Šmerka, Horák, Buchtele - Tomášek, Vitouch, Chlapík - Doležal, Prymula, Forman - Dvořáček, Stoljarov, Strnad. Trenéři: Jandač a M. Hořava.

PSG Berani Zlín - HC Dynamo Pardubice 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branka a nahrávka: 18. Říčka (R. Kousal), 41. A. Musil (Říčka), 50. Košťálek (Říčka, Cienciala). Rozhodčí: Pešina, T. Veselý - Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:5, navíc Kubiš - A. Musil 5 minut. Bez využití. Diváci: 3543.

Zlín: Huf - Kubiš, M. Novotný, O. Němec, Suhrada, M. Hamrlík, Kunst, Riedl - Zabusovs, Makarenko, Honejsek - Okál, R. Veselý, Köhler - Fryšara, P. Sedláček, Vopelka - Chludil. Trenér: Jenáček.

Pardubice: Frodl - J. Zdráhal, J. Mikuš, Košťálek, Vála, Hrádek, J. Kolář, Petgrave - A. Musil, Poulíček, Paulovič - Cienciala, R. Kousal, Říčka - Rohlík, Anděl, Koffer - Matýs, Kaut, Urban. Trenér: R. Král.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 29. Krejčí (J. Káňa, Tomeček), 60. Kolouch (Klimek, Navrátil). Rozhodčí: Pražák, Ondráček - Frodl, Komárek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4906.

Olomouc: Konrád - T. Černý, Ondrušek, Rašner, Švrček, Škůrek, Řezníček, Groch - J. Káňa, Krejčí, Tomeček - Bambula, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Kolouch, Klimek - Kunc, Lichanec, Burian. Trenéři: Moták a J. Tomajko.

Brno: Tomek - Bartejs, L. Doudera, Holland, Kučeřík, Fajmon, Tansey - Horký, Krištof, I. Sedláček - Šoustal, A. Zbořil, R. Pavlík - Šik, Kollár, Hrníčko. Trenéři: Zábranský a Kalous.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:3 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. J. Stránský, 21. Šťastný (Moravec) - 26. Dravecký (Kofroň), 39. O. Kovařčík (M. Roman, Mazanec), 65. Hrehorčák (P. Vrána). Rozhodčí: R. Svoboda, Micka - Kajínek, Axman. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 1589.

Mladá Boleslav: Krošelj (34. J. Růžička) - Ševc, Moravec, Pláněk, Pýcha, Fillman, Lintuniemi, Jánošík - Šťastný, Kotala, Raška - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Kelemen, Fořt, Lunter - J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenér: Rulík.

Třinec: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Zahradníček, Jaroměřský - Bakoš, P. Vrána, Svačina - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil - Chmielewski, M. Roman, Hrehorčák - Dravecký, Kofroň. Trenér: Varaďa.

Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Ridera 6:1 (4:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Rosandič (Filippi), 5. Kolmann (Klapka, J. Vlach), 10. Ivan (Šmíd), 14. Zachar (Ordoš), 24. A. Najman (Rychlovský), 52. Filippi (Faško-Rudáš, Birner) - 21. Illéš (J. Stehlík, Bitten). Rozhodčí: Šír, Lacina - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 3582.

Liberec: Kváča - Ivan, Šmíd, Melancon, Rosandič, Kolmann, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Birner - Zachar, Klepiš, Ordoš - Klapka, P. Jelínek, J. Vlach - A. Najman, Šír, Rychlovský. Trenér: Augusta.

Vítkovice: Dolejš (14. Stezka) - Pedan, Solovjov, J. Stehlík, Plášil, L. Kovář, Koch - Lakatoš, J, Hruška, L. Krenželok - Fridrich, Marosz, Illéš - Kalus, Flick, Bitten - Dostálek, Dej, Bondra - Bernovský. Trenér: Holaň.