Potvrzeno. Hvězdný Gulaš se vrací domů. Budějovice lovily i v KHL

ČTK ČTK
1. 5. 2021 9:32
České Budějovice oficiálně potvrdily příchod hokejového útočníka Milana Gulaše. V Motoru budou nově hrát i obránci Roman Vráblík a Petr Šenkeřík a útočníci Lukáš Pech, Jindřich Abdul, Martin Hanzl a Tomáš Chlubna. Jihočeši o tom informovali na svém webu.
Milan Gulaš
Milan Gulaš | Foto: ČTK

Pětatřicetiletý Gulaš se do mateřského klubu vrací po deseti letech. Jeden z nejlepších extraligových hráčů posledních let působil naposledy v Plzni, ze které ho České Budějovice vykoupily před koncem platné smlouvu.

Západočeši o jeho odchodu informovali již v minulých dnech, Motor jeho příchod oficiálně potvrdil dnes, kdy mohou hráči začít podepisovat nové smlouvy. Gulaš uzavřel s Jihočeši tříletý kontrakt.

Z Plzně se do Českých Budějovic přesouvá i jedenatřicetiletý obránce Vráblík, který v minulosti za Motor řadu sezon hrál. Stejně jako Šenkeřík, který přichází z Karlových Varů, podepsal dvouletou smlouvu. Ještě o rok delší kontrakt podepsal Pech, který přichází ze Sparty, kde patřil mezi klíčové hráče.

Po nepříliš vydařeném angažmá v KHL, zejména kvůli zdravotním problémům, se do Českých Budějovic stěhuje pětadvacetiletý Abdul, který v extralize ještě neodehrál ani jeden zápas. V sezoně 2019/20 vyhrál kanadské bodování slovenské extraligy v dresu Slovanu Bratislava. O dva roky starší Hanzl je naopak zkušeným extraligovým hráčem, za Litvínov odehrál 264 utkání. Hanzl i Abdul podepsali roční smlouvy.

Dvouletý kontrakt poté podepsal osmnáctiletý talent Chlubna, jenž hrál první ligu v Jihlavě.

Ze stávajícího kádru podepsali nové smlouvy obránci Ondřej Slováček a Jan Štencel a útočník Albert Michnáč. Na zkoušku na jih Čech přicházejí Ondřej Kachyňa a Adam Raška. Motor zároveň oznámil, že i přes platnou smlouvu klub zřejmě opustí brankář Marek Čiliak, do zámoří se rozhodl vrátit devatenáctiletý obránce Šimon Kubíček a stejně starý útočník Pavel Novák.

 

Právě se děje

před 10 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy