Byla to ostuda. Máme rozjednaných několik hráčských výměn, přiznává třinecký manažer Peterek

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
30. 1. 2017 14:53
Jedním z nejaktivnějších manažerů na obchodním poli hráčského trhu bude v nejbližších hodinách generální manažer Třinec Jan Peterek. Ten v rozhovoru pro Aktuálně.cz přiznal, že má rozjednáno několik hráčských výměn. Pozice fanoušky kritizovaného trenéra Vladimíra Kýhose zůstává nadále pevná.
Koho se budou výměny týkat?
Koho se budou výměny týkat? | Foto: Lukáš Filipec

A.cz: Trenér Vladimír Kýhos po včerejším debaklu se Spartou řekl, že z toho vyvodí důsledky. Vy jste s ním zhruba patnáct minut jednal za zavřenými dveřmi. Už víte, co dál?

Nechci nic řešit s horkou hlavou. Teprve se budeme bavit, co dál. Proti Spartě to každopádně byla ostuda, den blbec. Puky se odrážely k nim, tak to někdy je. Hrozný zápas, ale sezona není u konce. Budeme se snažit s tím něco dělat.

Má trenér dál důvěru vedení?

Já myslím, že ano.

Co tedy přijde?

Jsou rozjeté nějaké hráčské výměny. Ale je to v jednání, takže o tom nemůžu blíže mluvit. Snažíme se s tím něco udělat. Na začátku nás každý pasoval na titul, teď už ne. Ukáže se ale až v play off.

Na výměny už ale máte jen necelé dva dny...

Pořád jednáme, zkoušíme různé varianty. Některé z našeho pohledu přínosné jsou, jiné ne. Je vždycky třeba, aby k tomu byly svolné obě strany.

Odehrál jste toho za svou kariéru hodně. Co se dá hráčům po takovém průšvihu vůbec říct?

Nemá cenu se v tom babrat. Taky jsem zažil podobné výsledky. Jeli jsme z Litvínova, dostali tam devítku a hvízdalo mi v uších. Jak to tam začne padat, těžko to zastavíte. Já myslím, že to s hráči probereme, ale ono není moc co. Sami ví, že to, co předvedli, je ostudný výkon.

Herně se tým zhruba od půlky prosince dost trápí. Co musí Třinec změnit?

Prostě musíme hrát jako na začátku, jeden za druhého, poctivě. To, co jsme předvedli dnes, byl pravý opak. Musíme začít znovu. Tohle je ideální stav k tomu, aby to kluci sami pochopili. Můžete jim říkat, co chcete, ale musí to přijít zevnitř každého jednotlivého hráče.

Prohra v pro vás dost špatný čas. Mnoho fanoušků jde proti týmu, atmosféra v Třinci není dobrá. Dost z nich na podobný výsledek po odchodu Jiřího Polanského vyloženě čeká...

Věřím, že někteří na to asi čekají. Ti, co mají problém s projevem a dalšími věcmi. Jen se jim to potvrzuje znovu a znovu, že tohle říkali. Já si ale myslím, že většina fanoušků bude chtít, aby se nám dařilo. Jsme přece Třinec. Je nesmysl, aby člověk nefandil jen proto, aby si dokázal, že má pravdu. Já jsem dneska taky naštvaný, taky mě to mrzí. Ale je před námi další zápas, ten chceme vyhrát.

Chystáte nějaké další setkání s fanoušky pro urovnání napjatých vztahů?

Ano, ve středu 8. února bude další beseda s fanoušky. Měl by se jí zúčastnit i trenér Kýhos.

Nebojíte se trochu, co všechno tam může zaznít na koučovu adresu?

Všechno je to o diskusi. Doufám, že žádné fyzické násilí nehrozí. (úsměv) Musíme si to prostě vyříkat. Jejich postřehy, naše postřehy. Jde o to, aby věděli, že všichni děláme pro úspěch maximum.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Nash je viceprezidentkou cyklistické unie UCI

Kateřina Nash se stala jedním ze čtyř viceprezidentů Mezinárodní cyklistické unie (UCI). Třiačtyřicetiletá cyklokrosařka a bikerka byla zvolena do funkce během mistrovství světa v silniční cyklistice v Belgii.

Stále ještě aktivní cyklistka Nash působí v UCI od roku 2017, kdy byla zvolena za cyklokros do komise sportovců. Následně se prachatická rodačka žijící dlouhodobě v zámoří stala prezidentkou komise a automaticky se tak začlenila do řídícího výboru UCI.

Tomu šéfuje prezident David Lappartient, jehož kongres minulý týden znovu zvolil do funkce na další čtyři roky. Stejný mandát, který vyprší během silničního mistrovství světa v roce 2025 ve Rwandě, dostali také čtyři viceprezidenti včetně Nash. Jejími kolegy na této pozici jsou šéfové kontinentálních federací Afriky, Asie a Evropy.

Nash, která pod rodným jménem Hanušová reprezentovala v běhu na lyžích, plánuje ještě minimálně jednu cyklokrosovou sezonu. Na horských kolech se představila před týdnem v závodě Světového poháru ve Snowshoe a dojela šestnáctá.

Dlouholetá česká jednička má ve sbírce dva bronzy z cyklokrosového mistrovství světa, na horských kolech získala bronz na mistrovství Evropy a vyhrála jeden závod Světového poháru. Zúčastnila se pěti olympijských her, dvou zimních a tří letních.

Zdroj: ČTK
Další zprávy