Dynamo vyřadilo Vary. Boleslav zvládla duel obratů, Krejčí zařídil výhru Olomouce

Aktualizováno 14. 3. 2022 22:39
Hokejisté Pardubic porazili ve třetím zápase předkola play off extraligy Karlovy Vary 3:2 v prodloužení a postoupili do čtvrtfinále proti Českým Budějovicím. Mladá Boleslav a Olomouc vedou v sériích proti Plzni a Vítkovicím 2:1, brněnská Kometa odvrátila konec sezony v utkání proti Liberci.
Postup Pardubic do čtvrtfinále vystřelil v prodloužením proti Karlovým Varům Robert Říčka. | Foto: ČTK

V čase 68:06 rozhodl třetí zápas v Chomutově kanonýr Robert Říčka, sérii předkola ovládli pardubičtí hokejisté poměrem 3:0. Dynamo vyřadilo Energii ve stejné fázi sezony jako loni, kdy vyhrálo 3:1 na utkání.

Všechny čtyři branky v základní hrací době padly v první třetině. Energii v jejím dočasném působišti v Chomutově dostal do vedení ve třetí minutě kapitán Tomáš Vondráček, o obrat se postarali Adam Musil v přesilovce a hostující kapitán Patrik Poulíček. V čase 19:41 vyrovnal v početní výhodě Ondřej Beránek.

Energie končí v soutěži na 12. místě a od titulu z roku 2009 stále čeká na vítěznou sérii v play off. Za posledních deset let má v předkole bilanci 0:4.

V třetím zápase s Pardubicemi se ujala vedení ve třetí minutě, kdy po Beránkově střele z dorážky nadvakrát překonal Frodla Vondráček a poslal puk do již vychýlené branky. Sudí Hradil s Veselým po dlouhém zkoumání videa gól uznali. Odpovědět mohl Urban, na druhé straně pálil nebezpečně opět Vondráček. Ve 13. minutě neprostřelil v šanci Frodla mezi betony Kohout.

Východočeši vyrovnali v 15. minutě v přesilové hře při Plutnarově trestu, kdy se prosadil z otočky Musil. Hned za 23 sekund se hosté radovali znovu. Po Hrádkově střele od modré čáry doklepl Lukešem vyražený puk do odkryté branky Poulíček. Energie srovnala krok 19 sekund před první pauzou, kdy se při Petgraveově pobytu na trestné lavici trefil z pravého kruhu Beránek.

Ve druhém dějství se hrálo dlouho bez velkých šancí. Dynamo se ubránilo při Paulovičově vyloučení. Ve 32. minutě se po Vondráčkově pokusu nestihl dostat k dorážce lépe Beránek. Frodl si poradil i se střelami Černocha a Hladonika. Další početní výhodu Energie při Kousalově trestu zkrátil po 42 sekundách Hladonikův faul a při přesilovce Dynama pálil nebezpečně Camara, ale jeho pokus zblokoval stínící spoluhráč Paulovič.

Do třetí třetiny vstoupili náporem hosté, ale Zdráhal neměl přesnou mušku a se střelami Říčky a Mikuše si poradil Lukeš. Potom se tlačila zase za vedoucí brankou Energie, Dynamo se však úspěšně bránilo. Ve 49. minutě se po přečíslení nedostal k zakončení Pulpán. Na druhé straně necelých šest minut před koncem třetí dvacetiminutovky minul Camara a potom si Lukeš poradil s Ciencialovou střelou.

Prodloužení neodvrátil pokus karlovarského Fleka, Nedbalova střela na druhé straně ani teč domácího Kohouta. V nastavení měli větší šanci hosté, ale Lukeš nedovolil skórovat Ciencialovi a kryl i Zdráhalovu ránu. V 69. minutě už však z pozice mezi kruhy zamířil Říčka přesně a pečetil postup Dynama.

Kometa odmítla konec sezony

Hokejisté Brna vyhráli ve třetím zápase nad Libercem 4:2 a snížili stav série na 1:2. Dva góly domácích dal bronzový slovenský olympionik Michal Krištof. Kometa byla po většinu zápasu lepší, s přehledem odvrátila první postupový mečbol Bílých Tygrů a vynutila si čtvrtý duel série, který se odehraje v úterý rovněž v Brně.

Brněnští trenéři zpřeházeli útočné formace, v prvním útoku hráli s Muellerem Zbořil s Kollárem, s Holíkem a Zaťovičem ve druhé formaci nastoupil Horký a branku střežil jako v prvním duelu Čiliak. Kometa odehrála první třetinu v modro-žluté "ukrajinské" variantě dresů.

Mladá Boleslav zdolala ve třetím zápase předkola Plzeň 5:3 a v úterý může slavit postup do čtvrtfinále. Hosté sice dokázali otočit vývoj utkání z 0:2 na 3:2, ale v poslední pětiminutovce třikrát inkasovali a v sérii hrané na tři výhry prohrávají 1:2. Dvěma góly se na výhře Bruslařů podíleli Matyáš Kantner a Miloš Kelemen.

Olomouc porazila Vítkovice 3:2 a ujala se vedení 2:1 na zápasy. Ostravané v průběhu duelu dvakrát vyrovnali, ale na rozhodující gól hvězdného útočníka Davida Krejčího z poloviny 58. minuty už odpovědět nedokázali. O postupu do čtvrtfinále mohou Olomoučtí rozhodnout v úterý, kdy je opět na jejich ledě na programu čtvrtý duel.

Hosté nastoupili do zápasu oproti zprávám o velmi nepříznivém zdravotním stavu týmu, kvůli němuž žádali neúspěšně o odklad alespoň o den, v poměrně silné sestavě, přesto postrádali například Poláka, Kocha, Marosze nebo Bukartse.

Předkolo play off hokejové extraligy - 3. zápasy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 2:3 v prodl. (2:2, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Vondráček (O. Beránek), 20. O. Beránek (Flek, T. Havlín) - 15. A. Musil (Camara, Matýs), 16. Poulíček (Hrádek, J. Kolář), 69. Říčka (Poulíček). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Lederer, Ganger. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 2035. Konečný stav série: 0:3.

Sestavy:

Karlovy Vary: Š. Lukeš - Plutnar, M. Rohan, D. Mikyska, Parkkonen, Pulpán, T. Havlín, Dlapa, Weinhold - Flek, Hladonik T. Rachůnek - Vondráček, Kulich, O. Beránek - Kohout, Černoch, Koblasa - Osmík, T. Mikúš, Jiskra. Trenér: Pešout.

Pardubice: Frodl - J. Zdráhal, J. Mikuš, Petgrave, Vála, Hrádek, J. Kolář, Nedbal - A. Musil, R. Kousal, Camara - Cienciala, Poulíček, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Koffer - Matýs, T. Urban, Paulovič. Trenér: R. Král.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Kollár (P. Holík, Mueller), 17. Vincour (P. Holík, Zaťovič), 23. Krištof (Jenyš, Ďaloga), 41. Krištof (Jenyš, Ďaloga) - 39. Birner (Šmíd), 57. Gríger (Ordoš). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Lučan, Kis. Vyloučení: 11:11. Využití: 1:1. Diváci: 7136. Stav série: 1:2.

Sestavy:

Brno: Čiliak - Bartejs, Ďaloga, Holland, Kučeřík, L. Doudera, Tansey, Jan Sedláček - Mueller, A. Zbořil, Kollár - L. Horký, P. Holík, Zaťovič - Ivo Sedláček, Krištof, Jenyš - Vincour, Rákos, Dočekal. Trenéři: Zábranský a Kalous.

Liberec: Kváča - M. Ivan, Šmíd, Melancon, Rosandič, Kolmann, Derner, Aubrecht - A. Najman, Gríger, Birner - Zachar, Klepiš, Ordoš - Klapka, P. Jelínek, Rychlovský - Dlouhý, Šír, Čederle. Trenér: Augusta.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 7. Eberle (O. Najman), 27. Kantner (Šťastný, Lintuniemi), 56. Kelemen (Fořt), 57. Kantner (Jánošík, Pláněk), 60. Kelemen - 36. G. Thorell (Blomstrand), 50. Bulíř (Čerešňák, Blomstrand), 53. M. Lang (Dzierkals, Budík). Rozhodčí: Šír, Lacina - Komárek, Hynek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2983. Stav série: 2:1.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Lintuniemi - J. Stránský, Bičevskis, Grim - Šťastný, Kotala, Kantner - Eberle, O. Najman, Flynn - Kelemen, Fořt, Lunter. Trenér: Rulík.

Plzeň: Pavlát - Čerešňák, Kaňák, Graňák, Hamšík, Budík, Kvasnička, Malák - Dzierkals, Kodýtek, M. Lang - Schleiss, Bulíř, F. Suchý - Dufek, G. Thorell, Blomstrand - Dvořák, F. Přikryl, Malát. Trenéři: Baďouček a M. Říha.

HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. Navrátil (Krejčí, Klimek), 37. Kunc (Dujsík, V. Burian), 58. Krejčí (J. Knotek) - 36. Solovjov (Lakatoš, J. Hruška), 53. Plášil (J. Stehlík, Fridrich). Rozhodčí: Jeřábek, Sýkora - Rampír, Gerát. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 5050. Stav série: 2:1.

Sestavy:

Olomouc: Konrád - T. Černý, Ondrušek, Dujsík, Švrček, Škůrek, Řezníček, od 21. navíc Rašner - V. Tomeček, Krejčí, J. Káňa II - Bambula, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Kolouch, Klimek - Kunc, Lichanec, V. Burian. Trenéři: Moták a J. Tomajko.

Vítkovice: Stezka - Solovjov, Pedan, J. Stehlík, Plášil, Prčík, L. Kovář - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - M. Kalus, Lindberg, R. Bondra - Illéš, Bitten, Dej - Fridrich, Flick, Dostálek - Guman. Trenér: Holaň.