Boleslav dvě minuty před koncem vedla o dva góly, přesto má Třinec postupový mečbol

7. 4. 2022 20:06
Hokejisté Třince otočili třetí zápas semifinále play off extraligy na ledě Mladé Boleslavi, a přestože v 58. minutě prohrávali 1:3, vyhráli 4:3 v prodloužení.
Třinečtí hokejisté se mohou radovat, od finále je dělí jediná výhra
Třinečtí hokejisté se mohou radovat, od finále je dělí jediná výhra | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Oceláři vedou v sérii hrané na čtyři výhry 3:0 a v pátek si mohou zajistit postup do finále. Utkání rozhodl v čase 61:12 třetí brankou vstřelenou v přesilových hrách Erik Hrňa.

Středočechům se ideálně vydařil začátek, již po 102 sekundách hry otevřel skóre Kelemen, který pohotově dorazil Lunterovo nahození na branku.

Slovenský útočník si připsal osmý gól v play off a po 189 minutách a 3 sekundách ukončil neprůstřelnost brankáře Kacetla. Oceláři teprve podruhé ve vyřazovací části prohrávali.

Třinečtí, v jejichž sestavě chyběl distancovaný elitní útočník Růžička, byli následně střelecky aktivnější. Krošelj ale v 5. minutě zlikvidoval Marcinkovu šanci, poradil si i s gólovou dorážkou Daňa po Chmielewského pokusu. Domácí se v útočném pásmu výrazněji ukázali až v závěru první třetiny, druhý gól ale přidat nedokázali.

Na začátku druhé části Bruslaři nevyužili první přesilovou hru, ve 28. minutě se jim ale podařilo zvýšit na 2:0. Bičevskis překonal Kacetla střelou schovanou za bránícím Daněm a do třinecké branky se postavil Mazanec. Kouč Varaďa se totiž rozhodl stáhnout Kacetla, který v play off udržel už třikrát čisté konto, ze hry.

Slezané si vytvořili místy až drtivý tlak, domácí se ale i díky pozornému Krošeljovi ubránili a ve druhé třetině neinkasovali. Po 13 sekundách třetí části byl vyloučen domácí Ševc a Třinec v přesilovce zásluhou Vrány snížil. Mladé Boleslavi se ve 49. minutě podařilo získat dvougólový náskok zpátky. Kousal přebruslil Marinčina, přihrál před branku a Flynn překonal Mazance.

Hosté však v závěru dokázali zápas zdramatizovat a vyrovnat. Při Najmanově vyloučení navíc odvolali brankáře a Hrňa snížil na 2:3. Jeho gól musel potvrdit videorozhodčí, neboť Krošelj střelu lapačkou chytil, ale až za brankovou čárou.

O 17 vteřin později při pokračující power play Douderovo nahození tečoval Vrána a vyrovnal. Středočeši tak stejně jako ve čtvrtfinále proti Hradci Králové v závěru základní hrací doby přišli o vítězství.

Na rozdíl od Mountfieldu ale Bruslaři zápas do vítězného konce nedovedli. V čase 60:23 byl vyloučen Ševc a Hrňa v přesilovce rozhodl.

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Kelemen (Lunter), 28. Bičevskis (Flynn, Lintuniemi), 49. Flynn (P. Kousal) - 42. P. Vrána (Svačina, M. Doudera), 59. Hrňa (Marcinko, Kudrátek), 59 P. Vrána (M. Doudera, Nestrašil), 62. Hrňa (M. Doudera). Rozhodčí: Pešina, Hradil - Hynek, Zíka. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:3. Diváci: 4200 (vyprodáno). Stav série: 0:3.

Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Jánošík, Fillman, Lintuniemi - D. Šťastný, Bičevskis, Kotala - P. Kousal, O. Najman, Flynn - Kelemen, Fořt, Lunter - J. Stránský, T. Knotek, Eberle. Trenér: Rulík.

Třinec: Kacetl (28. Mazanec) - Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, Adámek, M. Zbořil, Zahradníček - Chmielewski, P. Vrána, Daňo - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Nestrašil - Hrňa, Marcinko, Svačina - Dravecký, M. Roman, Hrehorčák. Trenér: Varaďa.