Bleskový nástup přivábil výhry Třinci i Litvínovu. Během chvíle vedly o dva góly

20. 11. 2022 18:24
Hokejisté Třince porazili ve 21. kole extraligy Hradec Králové 4:1, když už po 94 vteřinách vedli 2:0. Na stejný náskok stačilo Litvínovu dokonce ještě o 40 sekund méně a Brno nakonec zdolal 5:1. V prodloužení slavily výhru Karlovy Vary, jež si poradily 4:3 s Mladou Boleslaví, i Kladno, které vyzrálo 2:1 na Plzeň. Olomouc se radovala z triumfu 4:1 nad Libercem.
Aron Chmielewski se gólem podílel na výtečném vstupu Třince do duelu s Hradcem Králové | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Třinečtí hokejisté porazili Hradec Králové 4:1 a poslední čtyři zápasy vyhráli bez ztráty bodu se skóre 18:3. Obhájce titulu vedl už po 94 vteřinách o dva góly trefami Arona Chmielewského a Daniela Voženílka, který navíc v polovině utkání zvýšil na 3:0 a také obdržel v 50. minutě trest ve hře. Hostující Radek Smoleňák během jeho vyloučení snížil, než Marko Daňo technickým gólem stanovil konečný výsledek.

Skvělý nástup měl i Litvínov, který si poradil 5:1 s Brnem. Severočeši zvítězili v domácím prostředí počtvrté za sebou, dvoubrankový náskok měli už po 54 vteřinách. Dvakrát se zapsal mezi střelce útočník Giorgio Estephan. Hosté se prosadili až za stavu 0:5.

Kladna zvítězilo na ledě Plzně 2:1 v prodloužení. Po úvodní dvacetiminutovce vedli hosté po trefě Adama Kubíka, jenže během prostřední části vyrovnal na 1:1 Petr Zámorský a po bezbrankové třetí třetině zajistil Rytířům druhý bod v prodloužení Jakub Klepiš. V 64. minutě při třetím plzeňském odvolání gólmana při prodloužení v sezoně potrestal chybnou rozehrávku domácích trefou do prázdné branky.

Olomouce se radovala z výhry 4:1 nad Libercem. Gólem a dvěma asistencemi se pod triumf Hanáků podepsal Lukáš Nahodil. Dvakrát se domácí prosadili v početních výhodách, v nichž se jim jinak v sezoně nedaří. Před utkáním měla Olomouc nejnižší úspěšnost využití početních výhod ze všech extraligových týmů.

Karlovy Vary porazily Mladou Boleslav 4:3 po samostatných nájezdech, rozhodl Jiří Černoch. Energie si v jedenáctém domácím utkání připsala teprve čtvrtou výhru.

21. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. D. Voženílek (Marcinko, Marinčin), 2. Chmielewski (Hrehorčák, Jaroměřský), 30. D. Voženílek (Marcinko), 59. Daňo (Hrehorčák) - 54. Smoleňák (Lalancette, Lev). Rozhodčí: Hradil, Stano - Axman, Synek. Vyloučení: 6:5, navíc D. Voženílek (Třinec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 3922.

Třinec: Mazanec - Ročák, Marinčin, J. Jeřábek, Čukste, M. Doudera, Jaroměřský - M. Růžička, Marcinko, D. Voženílek - Daňo, L. Hudáček, Nestrašil - Hrehorčák, M. Roman, Chmielewski - Kurovský, Dravecký, Buček - Hrňa. Trenér: Moták.

Hradec Králové: J. Růžička - McCormack, Jank, Blain, Piegl, F. Pavlík, Pilař - Zachar, Lev, Okuliar - Jergl, Lalancette, Kevin Klíma - Kelly Klíma, Cingeľ, R. Pavlík - Doležal, Štohanzl, Smoleňák. Trenér: T. Martinec.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Kudrna (Abdul), 1. P. Zdráhal (Strejček, Š. Stránský), 24. M. Sukeľ (Wesley, Demel), 44. Estephan (Kudrna, Abdul), 48. Estephan (Jaks, Š. Stránský) - 56. Süss (Vincour, T. Sallinen). Rozhodčí: Hribik, Květoň - Gerát, Špůr. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 4009.

Litvínov: Godla - D. Zeman, Zile, Jaks, Strejček, Wesley, Demel, Freibergs - Abdul, M. Sukeľ, Kudrna - P. Zdráhal, Estephan, Š. Stránský - Hlava, Gut, P. Straka - Havelka, Helt, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

Brno: D. Furch (1. Čiliak) - Ďaloga, Ščotka, Kundrátek, Hrbas, Kučeřík, Gulaši - Horký, Holík, Flek - Koblížek, Strömberg, Zaťovič - Vincour, T. Sallinen, Süss - Kratochvíl, A. Zbořil, Šalé. Trenér: Pešout.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 4:3 po sam. náj. (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 14. Huttula (Rachůnek), 18. Kružík (Rulík), 24. Gríger (Rachůnek, Huttula), rozhodující nájezd Černoch - 6. Šťastný (Pláněk, Kotala), 18. P. Kousal, 45. Jánošík. Rozhodčí: Pilný, Šindel - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 2514.

Karlovy Vary: Habal - Plutnar, Huttula, Dlapa, Bartejs, Havlín, Pulpán, Bernad - Chalupa, Gríger, Rachůnek - O. Beránek, Černoch, Koblasa - Kohout, Jiskra, Redlich - Kružík, Osmík, Rulík. Trenér: Bruk.

Mladá Boleslav: F. Novotný (24. Krošelj) - Pláněk, Pýcha, Lintuniemi, Jánošík, Stříteský, R. Jeřábek, Štich - Aberg, O. Najman, Kantner - J. Stránský, Fořt, Šťastný - P. Kousal, Závora, M. Beránek - Lunter, Bicevskis, Kotala. Trenér: Čihák.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 27. Zámorský (A. Dvořák, Mertl) - 18. Kubík (Plekanec, Ticháček), 64. Klepiš. Rozhodčí: Sýkora, Úlehla - Brejcha, J. Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Bitten - Sotnieks 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 4582.

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Baránek, Kaňák, Houdek, Kremláček, Kvasnička - Holešinský Kodýtek, Schleiss - Rekonen, Mertl, Sedlák - Hrabík, Malát, Suchý - Adamec, Bitten, Lang - A. Dvořák. Trenér: Kořínek.

Kladno: Brízgala - Slováček, Kehar, Sotnieks, Ticháček, Babka, Cibulskis - M. Procházka, Plekanec, Kubík - Indrák, Klepiš, Brodecki - Pytlík, Zikmund, Melka - Michnáč, Filip, Beran. Trenér: Vejvoda.

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 23. Kunc (Rutar, Anděl), 34. Dujsík (Nahodil, Ondrušek), 47. Ondrušek (Nahodil, J. Káňa), 58. Nahodil (J. Knotek, Bambula) - 27. Ordoš (Filippi, Frolík). Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Lederer, Rampír. Vyloučení: 4:5, navíc Jelínek (Liberec) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4390.

Olomouc: Lukáš - Mareš, Ondrušek, Škůrek, Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček - Bambula, J. Knotek, J. Káňa - Olesz, Nahodil, Kusko - Navrátil, Menšík, Kunc - Rutar, Anděl, Mácha. Trenér: Tomajko.

Liberec: Kváča - Nedomlel, Balinskis, Melancon, Ivan, J. Dvořák, Derner, Kolmann - Faško-Rudáš, Bulíř, Birner - Frolík, Filippi, Ordoš - Flynn, A. Najman, J. Vlach - Rychlovský, P. Jelínek, Šír. Trenér: Augusta.

1. Pardubice 20 12 4 3 1 66:37 47
2. Vítkovice 20 11 2 4 3 66:48 41
3. Třinec 19 10 1 4 4 59:40 36
4. Olomouc 20 10 3 0 7 51:40 36
5. Brno 19 9 4 0 6 57:50 35
6. Hradec Králové 20 8 2 1 9 52:52 29