Blesková otočka a další výhra. Kladno i ve druhém barážovém zápase zdolalo Jihlavu

ČTK ČTK
18. 4. 2022 20:34
Hokejisté Kladna vyhráli druhé utkání baráže o extraligu nad Jihlavou 4:1 a vedou 2:0 na zápasy. Rytíři sice prohrávali po první třetině po brance Patrika Čermáka, ale mezi 25. a 26. minutou otočili během 66 sekund stav Jakub Babka s Adamem Kubíkem, který využil přesilovku.
Radost v podání Rytířů
Radost v podání Rytířů | Foto: Luboš Vácha

V čase 46:03 zvýšil ve vlastním oslabení Matyáš Filip a 61 sekund před koncem pečetil při power play do prázdné branky výsledek Jake Dotchin. Série na čtyři výhry pokračuje ve čtvrtek a v pátek v Jihlavě.

Domácí se už po 59 sekundách museli bránit při Ticháčkově vyloučení, ale sami mohli otevřít skóre. Kapitán Plekanec se dostal do úniku, šanci však neproměnil. V čase 3:19 se radovala z úvodní branky Dukla. Po Indrákově ztrátě překonal Bowa z levého kruhu Patrik Čermák.

Kladno se tlačilo za vyrovnáním, ale Žukov si poradil s Plekancovou střelou z otočky, po Jágrově přihrávce byl blízko vyrovnání po střele z pozice mezi kruhy Indrák, který pak měl i další šanci po spolupráci Jágra a Berana. V přečíslení potom nestihl Kubík usměrnit Hlavovu přihrávku do odkryté branky. Jihlava také hrozila, nebezpečně pálil z úhlu Havránek.

Rytíři se v úvodu druhé části dvakrát dostali k ohrožení jihlavské branky ve zbytku Plekancova trestu. Kubík sice nedotáhl únik, ale ještě se dostal ke střele. Po Pytlíkově akci zasáhl proti Filipovi Žukov. Ve 25. minutě Kladno šťastně vyrovnalo. Od Babkovy brusle v souboji u pravé tyče se puk odrazil do brankoviště a jihlavský gólman si jej kopl pravým betonem za brankovou čáru. Za 66 sekund otočili Rytíři stav v přesilové hře při Menšíkově trestu. Kubík z pravého kruhu zamířil na přední tyč a Žukov přes Hlavovu clonu nestihl zasáhnout.

Za tři minuty Kubík v další šanci po Plekancově přihrávce zpoza branky minul, na druhé straně nevyužil prostor mezi kruhy ke skórování kapitán Skořepa. V 35. minutě sice překonal Žukova od modré čáry Wood, ale po trenérské výzvě Dukly sudí Hradil a Veselý gól neuznali pro Melkovo nedovolené bránění jihlavskému gólmanovi.

"Díval jsem se na Maxe (Žukova) na jeho reakci po gólu, ale vzhledem k tomu, že nemáme na střídačce žádný tablet a nemám tady ani s sebou žádného videokouče, tak jsem poslal kluka, ať se ho zeptá, jestli si myslí, že to bylo špatně. Co jsme viděli na kostce, tak se mi zdálo, že mu bruslí odsunul hokejku a ta střela mu prošla mezi nohy. Pustit Kladno v té době do vedení 3:1, tak jsme si říkali, že bychom s tím zápasem těžko něco dělali, tak jsme to riskli," řekl trenér Jihlavy Viktor Ujčík.

Vzápětí mohlo být vyrovnáno a po Skořepově střele pomohla Bowovi levá tyč. V 39. minutě zkoušel Zadražil zády ke kladenskému brankáři jej překonat bekhendem, ale neuspěl. Těsně před pauzou ještě pálil Kubík.

Ve 47. minutě při Dotchinově vyloučení získal puk Wood, vyslal do úniku Filipa, který překonal Žukova stejně jako v neděli také v oslabení mezi betony. "To samé to nebylo, předtím jsem šel do bekhendu, sám jsem byl překvapený, že místo mezi nohama nechal a vyšlo to. Ale už asi budu muset začít trénovat jiné zakončení," řekl útočník Matyáš Filip.

Rytíři se ve zbytku přesilovky Dukly ubránili a soupeře do šancí nepouštěli. Dukla se ubránila při Zadražilově vyloučení, ale inkasovala ještě v závěru po Dotchinově střele do prázdné branky.

"Bohužel největší rozdíl je v tom, že soupeř proměňuje přesilovky a my v nich ještě dostáváme góly. To dneska zase rozhodlo. Oni v přesilovce dali rozdílový gól a v naší jsme dostali na 1:3, takže jsme si to prohráli úplně sami," prohlásil jihlavský útočník Matěj Zadražil.

Baráž o hokejovou extraligu - 2. zápas:

Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Babka, 26. Kubík (Baránek), 47. M. Filip (Wood), 59. Dotchin (Hlava) - 4. P. Čermák. Rozhodčí: Hradil, Veselý - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4200. Stav série: 2:0.

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Arzamascev, Baránek - Hlava, Plekanec, Kubík - Pytlík, Zikmund, Melka - Jágr, M. Indrák, M. Beran - Babka, M. Filip, O. Machala. Trenér: D. Čermák.

Jihlava: Žukov - L. Mareš, Bilčík, Dundáček, Kachyňa, Eliáš, Kowalczyk, Valenta - T. Havránek, Skořepa, Čachotský - Helt, M. Zadražil, T. Harkabus - V. Brož, Menšík, F. Seman - P. Čermák, M. Juda, Cachnín. Trenér: Ujčík.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy