Bezprecedentní a nepřípustné. Kracík dostal za seknutí rozhodčího vysoký trest

1. 1. 2021 17:09
Plzeňský hokejový útočník Jaroslav Kracík byl potrestán zákazem startu v šesti extraligových utkáních za seknutí rozhodčího holí během zápasu 31. kola v Českých Budějovicích.
Jaroslav Kracík
Jaroslav Kracík | Foto: Tomáš Liška

Sedmatřicetiletý centr se provinil krátce po vhazování ve třetí třetině a inkasoval osobní trest do konce utkání. Disciplinární komise o tom informovala v tiskové zprávě.

Pro Kracíka skončilo účinkování ve středečním duelu, který nakonec vyhrál domácí Motor 4:3 v prodloužení, v závěru 44. minuty. Čárového sudího Vladimíra Rožánka znenadání sekl do ruky ve chvíli, kdy už byl kotouč po buly jinde.

"Hráč po prohraném vhazování se zřetelnou časovou prodlevou, cíleně a ve zjevném úmyslu sekl holí drženou v obou rukách čárového rozhodčího do nechráněné vnitřní strany paže. Vzhledem k tomu, že rozhodčí nebyl bezprostředně po zásahu schopen pokračovat, hra musela být přerušena," popsal situaci předseda disciplinární komise extraligy Viktor Ujčík.

Napadání rozhodčích může hráče stát zákaz činnosti na jedno až tři soutěžní utkání, v závažnějších případech může ale trest vyšplhat až na 10 zápasů a finanční pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny. "Vzhledem k charakteru a způsobu, jakým bylo vedeno, spadá bezprecedentní a zcela nepřípustné jednání hráče Jaroslava Kracíka jednoznačně do nejvyšší úrovně sazby," uvedl Ujčík.

Od trestu na maximální hranici upustil s přihlédnutím k tomu, že Kracík nebyl v uplynulých dvou sezonách disciplinárně trestán a po zákroku se podle vyjádření předsedy komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje Vladimíra Šindlera postiženému opakovaně omlouval.

Kracík je v této sezoně třetím nejproduktivnějším hráčem týmu Škody. Za 24 zápasů si připsal 17 bodů za pět gólů a 12 asistencí. Západočeši ho budou postrádat ve dvou utkáních proti Třinci, v západočeském derby s Karlovými Vary, v Brně, proti Hradci Králové a na ledě Vítkovic.