Rytíři v baráži tápou, Jágr a Plekanec mlčí. Vůbec nic se neděje, zní z Kladna

jzp ČTK jzp, ČTK
1. 4. 2019 8:11
Aktuální sen Jaromíra Jágra o kladenském postupu do hokejové extraligy dostává trhliny. Rytíři vkročili do baráže dvěma prohrami a navíc ještě nedali gól. "Budeme to mít složité, ale když mezi sebou hrají čtyři týmy, body naskakují rychle," připomíná trenér Kladna David Čermák.
Zleva Jan Mandát z Pardubic a Jaromír Jágr z Kladna.
Zleva Jan Mandát z Pardubic a Jaromír Jágr z Kladna. | Foto: ČTK

I za stavu 0:5 tleskal v neděli vyprodaný stadion Rytířů zlomeným domácím hokejistům. V kostech však věrní příznivci začali cítit, že postup do extraligy nemusí vyjít ani na pátý pokus.

Do čtyřčlenné baráže vstupovali Kladenští podle sázkových kurzů jako mírní favorité na jedno z prvních dvou míst, jenže pak prohráli v Chomutově 0:2 s týmem, jenž sotva stihl překonat salmonelu, a naposledy doma nestačili na Pardubice.

Kladenský útok, který byl v play off první ligy nejproduktivnější, mlčí. Největší hvězdy Tomáš Plekanec a Jaromír Jágr mají dohromady akorát tři minusové body. A důvodem není tuhá osobní obrana. "Abych byl upřímný, nijak speciálně jsme se na ně nepřipravovali," prozradil kouč Pardubic Ladislav Lubina.

"Prostě jsme brali celé mužstvo takové, jaké je. Soustředili jsme se na všechny," potvrdil útočník Brian Ihnacak. "Myslím si, že kdybychom to brali jako novináři, tak jsme na ten led ani neměli nastoupit. Nehráli špatně, ale my jsme je přetlačili."

Zatímco Pardubice vedou po dvou z dvanácti kol barážovou tabulku, Rytíři jsou bez bodu a gólu poslední.

Jágr nad špatným startem dumá raději sám, bez výslechu od novinářů. Do řeči ovšem příliš není ani kouči Čermákovi, který na nedělní tiskové konferenci zklamaně hlásil: "Zase jsme nedali gól, takhle nemůžeme uspět."

"Jakmile Pardubice proměnily přesilovku a krátce nato vedly 2:0, byly jsme v křeči," dodal.

Nejaktivnějšími střelci Rytířů jsou zatím s deseti pokusy Jágr a Patrik Machač. Devětkrát vypálil Plekanec. Všichni ale místo branek sbírají minusové body.

"Měli jsme nějaké gólovky a dali jsme tyčky. Je asi potřeba, aby nám trošku pomohlo i štěstí," hodnotil Machač debakl s Pardubicemi. "Ale musíme jít dál, ještě přidat v koncovce a chodit více brány. Když gólman střely vidí, tak je hrozně těžké mu dát gól. Na tom musíme zapracovat a zlepšit se."

První šanci na zlom má Kladno v úterý doma proti Českým Budějovicím.

Rytíři v posledních dnech vlastně zažívají déjà vu. Před rokem také prohráli oba úvodní zápasy baráže s podobným skóre 1:6. Poté ale zabrali a ovládli čtyři z pěti bitev.

"A hned jsme byli na prvním místě," vzpomíná Machač. "Chceme to teď zlomit co nejdřív, ale říkali jsme si, že se vůbec nic neděje, je to jen o nás."

 

Právě se děje

před 16 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy