Augusta začal v Liberci vítězně, hokejoví Tygři vyloupili Hradec Králové

14. 9. 2019 17:35
Hokejisté Liberce vyhráli v dohrávce 1. kola extraligy na ledě Hradce Králové 6:3, Patrik Augusta tak zažil úspěšnou premiéru v pozici hlavního kouče na střídačce Bílých Tygrů.
Petr Jelínek korunoval výhru Liberce dvěma góly v poslední třetině
Petr Jelínek korunoval výhru Liberce dvěma góly v poslední třetině | Foto: Milan Kammermayer

Dvěma góly se na výhře hostů podíleli Libor Hudáček a Petr Jelínek, tři body si připsal Michal Birner. Hradec Králové popáté za sebou prohrál první zápas sezony.

"Podali jsme zodpovědný výkon podpořený výborným brankářem a byli jsme extrémně produktivní, efektivní v koncovce," pochvaloval si Augusta, který byl v minulé sezoně asistentem trenéra Filipa Pešána.

Úvod patřil aktivnějším Východočechům, do vedení jim ale pomohla až druhá přesilová hra, v níž Peterse v liberecké brance prostřelil Filip Pavlík. Hosté směrem do útoku nepředváděli prakticky nic, Mazanec si první zákrok připsal až v 10. minutě. V závěru úvodní třetiny přesto Tygři vyrovnali, na konci vydařené kombinace byl Birner.

"Věděli jsme, že na nás vletí, že musíme hrát jednoduše a dostávat puky ven z pásma. A udržet první třetinu na co nejlepším výsledku. A pak můžeme odjet domů s dobrým výsledkem," řekl Hudáček.

Na začátku druhé části pomohla Mazancovi při Nedomlelově vyloučení tyč. Ve 24. minutě již hosté vedli, když Havlínovu střelu tečoval Krenželok. Vyrovnat mohl Paulovič, ale ve velké šanci nepochopitelně ještě přihrával a Peters tak nemusel ani zasahovat.

Ve 33. minutě se Mountfield již radoval z vyrovnaní, avšak jen chvíli. Rozhodčí totiž Rosandičův gól neuznali pro předchozí faul Jergla na Marosze. Naštvání domácích fandů bylo o to větší, že se v následné přesilovce prosadil Hudáček.

Hradečtí však dokázali rychle odpovědět, o snížení se postaral při svém extraligovém debutu devatenáctiletý obránce Gaspar. Ve 41. minutě mohl vyrovnat Rákos, libereckého gólmana ale nepřekonal, podařilo se to až Jerglovi po krásné Zámorského přihrávce v přesilové hře ve 47. minutě.

Nerozhodný stav vydržel jen 65 sekund, než se po rychlém protiútoku prosadil podruhé Hudáček. O dalších 32 sekund později hosté vedli již 5:3, po dalším brejku překonal Mazance Jelínek. Kapitán Tygrů se postaral i o šestý gól svého týmu, když využil chybné rozehrávky Samuelssona. V 54. minutě tak bylo o osudu zápasu rozhodnuto.

"Třetí třetinu jsme začali výborně, podařilo se nám krásným gólem z přesilovky vyrovnat a pak jsme byli netrpěliví. Chtěli jsme hned zápas rozhodnout, v dalším střídání jsme propadli, dostali gól na 4:3 a pak se to opakovalo. Znovu jsme byli netrpěliví. Udělali jsme hrozně moc chyb," řekl trenér domácích Tomáš Martinec.

Dohrávka 1. kola hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 9. R. Pavlík (Paulovič, Rosandič), 36. Gaspar (Cibulskis, Cingel), 48. Jergl (Zámorský, Rákos) - 19. Birner (Bulíř, Šmíd), 24. L. Krenželok (Havlín, Zachar), 34. L. Hudáček (Birner, Filippi), 49. L. Hudáček (Birner, Knot), 49. P. Jelínek, 54. P. Jelínek. Rozhodčí: Hodek, Kika - Lučan, Kis. Vyloučení: 6:6, navíc Nedomlel (Hradec) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4121.

Hradec Králové: Mazanec - Nedomlel, Samuelsson, Gaspar, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Zámorský - Smoleňák, Rákos, Perret - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Bičevskis, Červený - Jergl, Dragoun, Miškář. Trenéři: T. Martinec, P. Svoboda a Krátoška.

Liberec: Peters - Šmíd, Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Graborenko, Kolmann - Birner, Bulíř, L. Hudáček - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Zachar - J. Vlach, A. Musil, Šír. Trenéři: Augusta a J. Kudrna.