Ať se sbalí a jde, vzkázal Jandač Salákovi. Uškodila mu i aféra s erotickým klubem

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 1. 2022 6:51
Hokejový brankář Alexandr Salák je sice stále ještě oficiálně hráčem Sparty, Pražané ale s jeho službami již nepočítají. "Jestli někdo nechce hrát za Spartu, tak ať se sbalí a jde," vzkázal kouč Josef Jandač gólmanovi, jemuž v kabině moc nepomohla ani aféra s návštěvou erotického klubu.
Alexandr Salák
Alexandr Salák | Foto: Stanislav Souček/Mountfield HK

Pětatřicetiletý gólman, který měl být v sezoně týmovou jedničkou, projevil v týdnu přání klub opustit a zamířit opět do zahraničí. S vedením nyní jedná o předčasném ukončení smlouvy.

"Odehrálo se to rychle. On sám přišel s tím, že to chce ukončit. Když tady nechce být, tak tady být nemůže," prohlásil trenér Jandač po nedělním zápase s Kladnem.

"Nemyslím si to jen já, nechceme v týmu někoho, kdo tady nechce být. Jestli někdo nechce hrát za Spartu, tak ať se sbalí a jde," podotkl.

Salák navíc v týdnu v rozhovoru pro deník Blesk přiznal, že v závěru roku s dalšími hráči Sparty zamířil do erotického klubu, kam si pro něj přijela manželka. A zveřejnění této informace se údajně nelíbilo jeho spoluhráčům.

"Rozhovor jsme neviděl, jen se ke mně něco v kabině dostalo. Pěkně se do toho zamotal. Já to ale moc komentovat nechci, je to jeho věc, jeho rozhodnutí," uvedl Jandač.

"Hráči měli po zrušeném turnaji v Davosu dva dny volna, kluci se domluvili, že si sednou a něco si vyříkají jako chlapi. Tak si to vyříkali. Tohle patří do kabiny a nemá se to ventilovat. Že to on tahá, je jeho věc. Já si za hráči stojím," dodal Jandač.

Sparta aktuálně spoléhá na Matěje Machovského, jenž se do klubu vrátil v polovině listopadu z KHL. Záda mu kryje devatenáctiletý junior Oldřich Cichoň. Pražané se ale s největší pravděpodobností budou snažit v závěru přestupního termínu získat dalšího gólmana.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Poradenská firma Dun & Bradstreet snížila Česku výhled. Důvodem je riziko vyšších daní

Poradenská firma Dun & Bradstreet snížila výhled podnikatelského a regulatorního prostředí České republiky. Důvodem je riziko zvýšení daní ze strany vlády. SV důsledku války na Ukrajině a zavedeným sankcím vůči Rusku v březnu snížila rating Česku v kategorii mírného rizika z DB3c na DB3d.

"Riziko zvýšení daní zasahuje do výhledu podnikatelského prostředí. Válka na Ukrajině a sankce vůči Rusku zatemňují hodnocení průměrného rizika ČR," upozornila analýza Dun & Bradstreet na aktuální změny.

Válka na Ukrajině bude mít podle ní nepříznivé konsekvence pro obchod, investiční i finanční toky do ČR. Do hry vstupují také ceny a dostupnost energií a komodit na světových trzích, stejně jako růst inflace, který sníží poptávku a potlačí křehké postpandemické oživení, uvedla firma.

V nejbližším období je podle zprávy Dun & Bradstreet, v závislosti na vývoji války na Ukrajině, potřeba mezi lety 2022 a 2023 počítat se zpomalením růstu české ekonomiky. Nevyloučila ani propad do ekonomické recese.

Zdroj: ČTK
Další zprávy