Ať se sbalí a jde, vzkázal Jandač Salákovi. Uškodila mu i aféra s erotickým klubem

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 1. 2022 6:51
Hokejový brankář Alexandr Salák je sice stále ještě oficiálně hráčem Sparty, Pražané ale s jeho službami již nepočítají. "Jestli někdo nechce hrát za Spartu, tak ať se sbalí a jde," vzkázal kouč Josef Jandač gólmanovi, jemuž v kabině moc nepomohla ani aféra s návštěvou erotického klubu.
Alexandr Salák
Alexandr Salák | Foto: Stanislav Souček/Mountfield HK

Pětatřicetiletý gólman, který měl být v sezoně týmovou jedničkou, projevil v týdnu přání klub opustit a zamířit opět do zahraničí. S vedením nyní jedná o předčasném ukončení smlouvy.

"Odehrálo se to rychle. On sám přišel s tím, že to chce ukončit. Když tady nechce být, tak tady být nemůže," prohlásil trenér Jandač po nedělním zápase s Kladnem.

"Nemyslím si to jen já, nechceme v týmu někoho, kdo tady nechce být. Jestli někdo nechce hrát za Spartu, tak ať se sbalí a jde," podotkl.

Salák navíc v týdnu v rozhovoru pro deník Blesk přiznal, že v závěru roku s dalšími hráči Sparty zamířil do erotického klubu, kam si pro něj přijela manželka. A zveřejnění této informace se údajně nelíbilo jeho spoluhráčům.

"Rozhovor jsme neviděl, jen se ke mně něco v kabině dostalo. Pěkně se do toho zamotal. Já to ale moc komentovat nechci, je to jeho věc, jeho rozhodnutí," uvedl Jandač.

"Hráči měli po zrušeném turnaji v Davosu dva dny volna, kluci se domluvili, že si sednou a něco si vyříkají jako chlapi. Tak si to vyříkali. Tohle patří do kabiny a nemá se to ventilovat. Že to on tahá, je jeho věc. Já si za hráči stojím," dodal Jandač.

Sparta aktuálně spoléhá na Matěje Machovského, jenž se do klubu vrátil v polovině listopadu z KHL. Záda mu kryje devatenáctiletý junior Oldřich Cichoň. Pražané se ale s největší pravděpodobností budou snažit v závěru přestupního termínu získat dalšího gólmana.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Evropská komise žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií

Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva. Směrnice má podle unijní exekutivy mimo jiné zlepšit ochranu dětských diváků, podpořit kulturní rozmanitost obsahu televizního vysílání či rozšířit definici nezákonného a škodlivého obsahu na internetové videokanály. Žaloby se týkají také Slovenska, Irska, Rumunska a Španělska.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Izraelská vojenská policie nezahájí vyšetřování smrti zastřelené reportérky Al-Džazíry

Izraelská vojenská policie nebude vyšetřovat smrt reportérky stanice Al-Džazíra, která přišla o život minulý týden při izraelské razii na palestinském Západním břehu Jordánu. Stříleli při ní Izraeli i Palestinci, ale není jasné, čí střela Šírín abú Aklahovou zasáhla. Podle nové zprávy deníku Haarec vojenská prokurátorka dospěla k závěru, že v případu není podezření na spáchání trestného činu.

Armáda podle izraelských médií incident stále vyšetřuje, ale nikoli právními kanály. Z předběžného vyšetřování vyplývá, že ženu mohla 11. května zasáhnout náhodná palestinská palba i izraelský voják.

Podle Haarecu palestinská samospráva, která armádu obvinila z vraždy abú Aklahové, odmítla nechat provést pitvu a předat náboj vyjmutý z novinářčina těla k balistické zkoušce. Konečné rozhodnutí o viníkovi proto nelze učinit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy