Víme, jak na ně, říká Kudrna. Čekání Sparty v play off však trvá už jedenáct zápasů

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
12. 3. 2019 10:30
Andrej Kudrna zařídil Spartě vítězným gólem v zápase proti Liberci předkolo, ale ve Vítkovicích na úvod série v rozhodujícím okamžiku selhal. Patrik Bartošák vychytal šanci slovenského olympionika za stavu 1:1 a o několik sekund později udeřili na druhé straně domácí. V play off prohrála Sparta pojedenácté v řadě a pokud neuspěje ani dnes, octne se na hraně vyřazení.
Gól Andreje Kudrny proti Liberci (na snímku) přinesl Spartě play off. Tam ale první zápas ztratila.
Gól Andreje Kudrny proti Liberci (na snímku) přinesl Spartě play off. Tam ale první zápas ztratila. | Foto: ČTK

Proč jste nedokázali zvítězit v prvním utkání předkola?

Byl to dost vyrovnaný zápas, který rozhodl jeden gól. Po vyrovnání na 1:1 jsme možná trochu přestali hrát náš poctivý systém a nakonec nás další inkasovaný gól mrzel. Bylo to těsné, zápas se mohl naklonit na naši stranu, ale nedopadlo to dobře.

Naznačil první zápas s pouhými třemi góly další průběh série?

Je těžké to dopředu odhadovat, ale brankáři na obou stranách patří vůbec k nejlepším v lize. Měla by to být série o gólmanech, ale my útočníci se musíme více tlačit před branku, důrazněji pracovat před brankářem.

Snažíte se také co nejvíce střílet? V prvním zápase jste Vítkovice přestříleli, poslali jste na branku celkem 37 pokusů.

Ano, snažíme se o to. Ale chybí nám ten důraz před brankou.

Dá se říct, že se v play off změnil styl Sparty?

Už konec základní části byl pro nás jako play off, potřebovali jsme každý bod. Z tohoto pohledu se pro nás vlastně nic nezměnilo.

Nicméně s play off přišly větší emoce…

O tom to je. Je to více vyhecované a také v tomto směru by to od nás mohlo být ještě lepší.

Jedenáct zápasů v řadě Sparta v play off ztratila. Je to pořád ještě náhoda? Naposled jste zvítězili před necelými třemi lety ve finále proti Liberci a vy jste byl u toho.

Je na čase to změnit. V hlavě to nemáme a do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Nedíváme se do minulosti.

Co jste říkal na to, že na předkolo nepřišlo ani šest tisíc diváků v aréně s kapacitou přes deset tisíc?

To je spíš otázka pro soupeře. Atmosféru si užíváme spíš při domácích zápasech, tady se snažíme plně koncentrovat na naši hru.

Vy jste se ve třetí třetině natlačil do šance za stavu 1:1, ale nedal jste. A z protiútoku Vítkovice rozhodly. Co se vám honilo hlavou?

Nebylo to nic příjemného. Hned v dalším střídání jsem se snažil to napravit, ale nic víc bych v tom nehledal.

Co jste nezvládl při zakončení proti Patriku Bartošákovi?

Puk mi trochu poskakoval, a tak jsem se snažil zakončit jednoduše. Je to chyba, mohlo to dopadnout opačně.

Před oběma inkasovanými góly to byly situace, ze kterých jste mohli skórovat spíše vy, že?

Vyplynulo to z toho, že jsme hráli celý zápas více na puku. V podstatě jsme hráli dobře, jen je škoda, že po našem tlaku dostaneme gól.

Můžete se odpíchnout od dobrého začátku zápasu, kdy jste v první třetině pustili Vítkovice jen ke třem střelám?

Ano, začátek zápasu byl z naší strany dobrý. Měli jsme navíc dvě přesilovky a kdybychom je využili, mohlo to vypadat jinak. Víme, co máme hrát, jen musíme být opravdu důraznější před brankou.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy