Proč hrát All Star Cup bez hvězd? Nechtěli jsme ztrácet čas, Slováci nás bombardovali, říká Řezníček

Daniel Poláček Daniel Poláček
23. 1. 2018 17:01
Novinka jménem All Star Cup má zatím jediný, ovšem možná zásadní problém. Nedorazí největší hvězdy
Josef Řezníček na nominační tiskové konferenci k All Star Cupu 2018.
Josef Řezníček na nominační tiskové konferenci k All Star Cupu 2018. | Foto: ČTK

Praha - V sobotu 17. února po čtvrté hodině ranní SEČ nastoupí čeští hokejisté na olympiádě proti Kanadě. Očekávaný duel možná rozhodne o vítězi skupiny a vyvolá spoustu ohlasů.

Později ve stejný den vypukne na bratislavském Zimním stadionu Ondreje Nepely All Star Cup, kde budou čtyři mužstva zápolit o prémii 25 tisíc eur. Hvězdy dodá česká extraliga, slovenská liga, německá DEL a nadnárodní EBEL.

"Chceme si akci užít a ukázat fanouškům něco z hokejového umění," hlásí kapitán extraligového výběru Jaroslav Bednář. Spolu s ním dorazí třeba Martin Nečas z Komety či Libor Kašík ze Zlína. Větší esa však budou reprezentovat v Jižní Koreji: Martin Erat, Ondřej Němec, Patrik Bartošák a další.

"Všichni cítíme, že termín akce není úplně šťastný," přiznává ředitel extraligy Josef Řezníček. "Nehledáme v tom ale žádnou velkou tragédi."

Pozornost ambiciózní novince seberou kromě olympijského hokeje také další sporty pod pěti kruhy. "To samozřejmě neovlivníme. Počítali jsme s tím," říká Řezníček. "Ale je to, řekněme, startovací rok. Nechtěli jsme v rozvoji ztrácet čas. K tragickému nezájmu navíc určitě nedojde, stadion je údajně vyprodaný."

All Star Cup dostal první obrysy na loňském mistrovství světa. Řezníček byl nápadu nakloněný, protože měl za sebou zajímavou "inspekci" na slovenském All Star víkendu: "Velice mě to zaujalo. Mělo to jiný drive, než jsme byli zvyklí před dvanácti lety."

Zápal ze strany východního souseda, konkrétně od šéfa slovenské ligy Richarda Lintnera, cítil Řezníček i při domlouvání únorové akce: "Ríša se do toho pustil a začal nás bombardovat, že všechno má - stadion, zájem."

Výběr české extraligy na All Star Cup 2018

Brankáři: Libor Kašík (Aukro Berani Zlín), Miroslav Svoboda (HC Škoda Plzeň).

Obránci: Erik de la Rose (HC Dukla Jihlava), Brett Flemming (Piráti Chomutov), Marek Hrbas (HC Vítkovice Ridera), Martin Vyrůbalík (HC Olomouc).

Útočníci: Jaroslav Bednář (Mountfield Hradec Králové), Viktor Hübl (HC Verva Litvínov), Marek Kvapil (Bílí Tygři Liberec), Martin Nečas (HC Kometa Brno), Lukáš Pech (HC Sparta Praha), Jiří Polanský (HC Oceláři Třinec), David Tomášek (HC Dynamo Pardubice), Jakub Orsava (BK Mladá Boleslav).

Zástupci čtyř zúčastněných soutěží nechtěli časovou kolizi s olympiádou, ale když si plácli, už měli hotové rozpisy základních částí. A vhodnější termín prostě nenašli.

Extraliga naposledy zkoušela exhibici hvězd před dvanácti lety. Stopku způsobil nezájem hráčů.

Proto teď pořadatelé chtějí, aby vybraní hokejisté jen neplnili povinnost, ale bavili se. Únorová akce nabídne systém každý s každým, zápas dlouhý dvakrát 15 minut a atraktivní hru tři na tři.

"Hráči se musí bavit. Chceme, aby akce nebyla dlouhá a zavazující, což není. Jde jen o odskok do Bratislavy. Za jedno odpoledne to odehrajete a můžete jet domů," vykládá Řezníček. A dodává: "Doufám, že žádné omluvenky nebudou. Manažeři klubů nám všechno odsouhlasili. Patří jim velký dík."

Nominaci skládali kromě Řezníčka trenéři Vladimír Vůjtek a Viktor Ujčík. Roli poradce zaujal generální manažer Petr Nedvěd.

Osobnostmi nabitý realizační tým musel počítat s tím, že řada ostřílených borců odjede na olympiádu. Proto některé - například Erata - rovnou vynechal. Každý ze 14 klubů extraligy nakonec obdržel požadavek na jednoho hráče, případně i alternativu.

Nastal jediný problém. Třinec nechtěl kvůli turnaji v Davosu uvolnit gólmana Šimona Hrubce. "Místo něj jsme nakonec chtěli útočníka. Poslali nám Jirku Polanského, který nám zapadal do konceptu. Je to velice technický hráč."

Střelec Martin Růžička v nominaci chybí. Stejně jako sparťanský bek Zbyněk Michálek.

Přesto Řezníček věří: "Pro hráče, trenéry a fanoušky to bude óda na hokej."

Pokud smělé plány vyjdou, je pravděpodobné, že All Star Cup bude pokračovat. "Hned po turnaji si to vyhodnotíme," dodává šéf extraligy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy