Litvínov po pěti porážkách vyhrál. Oslabení Berani mají ostudný rekord

Aktualizováno 6. 2. 2022 21:10
Litvínov ukončil v hokejové extralize sérii pěti porážek v řadě. Karlovy Vary doma porazil 4:3 v prodloužení. V čase 62:04 rozhodl obránce Marek Hrbas. Nelichotivý rekord si připsal Zlín, který v Hradci vystřelil jen sedmkrát.
Trenér Litvínova Vladimír Růžička.
Trenér Litvínova Vladimír Růžička. | Foto: ČTK

Litvínovští se na dvanáctou Energii bodově dotáhli. Západočeši bodovali pošesté za sebou a potřetí z toho prohráli. Oba celky se vzdálily čtrnáctému Kladnu v boji o únik baráži na rozdíl devíti bodů.

Karlovarským se vydařil vstup do utkání a po 82 sekundách se ujali vedení. Rachůnek našel z levého kruhu z otočky před brankou volného Fleka, který překonal Neužila. Domácí, v jejichž sestavě chyběl útočník Jarůšek a naopak se do ní vrátil Chalupa, se marně snažili odpovědět a nepomohli jim k tomu ani dvě přesilovky při vyloučeních Rohana a Parkkonena. Na konci té druhé měl největší šanci Chalupa, ale ztroskotal na Lukešovi.

V čase 17:06 naopak podruhé udeřili hosté, když se po Rachůnkově akci zmocnil puku před Neužilem Flek a zvýšil svým druhým gólem v utkání na 2:0.

Na přelomu první a druhé části Severočeši nevyužili ani třetí početní výhodu při Osmíkově pobytu na trestné lavici, ale radovali se v 25. minutě. Estephan překonal Lukeše střelou z levého kruhu. O tři minuty později mohl vrátit Energii dvoubrankové vedení Mikúš, který trefil horní tyč. Neužil si poradil s Flekovou střelou z levého kruhu.

Ve 33. minutě bylo vyrovnáno, když Strakův pokus od modré čáry tečoval Fronk. Litvínov se pak ubránil v prvním oslabení při Zdráhalově trestu, při kterém trefil Mikúš tyč. Ještě před pauzou se po další Rachůnkově přihrávce nepodařilo Flekovi dovršit hattrick.

V úvodu třetí třetiny se hosté neprosadili ani při Hüblově vyloučení, ale ve 46. minutě šli opět do vedení. Hladonik našel zpoza branky mezi kruhy Vondráčka a kapitán Energie prostřelil Neužila. Domácí odpověděli v čase 53:31, kdy se z levé strany přes Mikysku natlačil před Lukeše Zygmunt a vynutil prodloužení, které neodvrátila ani další přesilovka hostů při Stříteského pobytu na trestné lavici.

V nastavení, které hráli hosté v pátém utkání za sebou. uvolnil Straka Hrbase, jenž střelou z pravého kruhu rozhodl.

Hradec porazil Zlín 4:0, vyhrál čtvrtý z posledních pěti zápasů a upevnil si tak druhou příčku v tabulce. Na vedoucí Třinec ztrácí čtyři body. Brankář Filip Novotný si tak připsal první čisté konto v novém dresu. Poslední Berani na něj vyslali pouhých sedm střel, čímž překonali dosavadní negativní rekord soutěže. Hosté vyšli naprázdno po sérii čtyř zápasů, v nichž dokázali bodovat a z toho třikrát vyhráli.

Berani museli o víkendu řešit komplikace na nejcitlivějším postu. Viróza jim vyřadila ze hry oba gólmany Kašíka i Hufa, do branky si tak poprvé v sezoně stoupl mladík Michal Kořének, který chytá za druholigový Hodonín. Čisté konto udržel jen dvě a půl minuty, než ho ranou téměř od mantinelu překvapil Orsava.

Vítkovice zvítězily nad Pardubicemi 4:1. Na výhře Ostravanů se třemi body za gól a dvě asistence výrazně podílel ruský obránce Alexej Solovjov, dvě branky vstřelil útočník Jan Hruška. Domácí naplno bodovali po pěti zápasech, naopak pardubická šňůra bez plného bodového zisku už čítá pět utkání.

Oba týmy nastoupily bez řady opor, domácím chyběli zranění a nemocní Bukarts, Gewiese a Dej, hostům olympionik Blümel, potrestaný Camara a zraněný Říčka, tedy vesměs elitní střelci.

Liberec porazil na svém ledě Mladou Boleslav 4:3 po prodloužení. Bílí Tygři tak navázali na páteční výhru s Kladnem a v tabulce se posunuli na sedmou příčku. Naopak Bruslaři neuspěli podruhé za sebou a počtvrté z posledních pěti utkání. V tabulce jsou tak Středočeši až devátí. Liberec v utkání dvakrát vedl, hosté ale dokázali vyrovnat. V prodloužení v čase 63:30 vystřelil domácím bod navíc útočník Michal Birner.

Dohrávky 45. kola hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:3 v prodl. (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Estephan (P. Zdráhal), 33. Demel (Stříteský, Fronk), 54. Zygmunt (Gerhát, Irving), 63. Hrbas (P. Straka, M. Sukeľ) - 2. Flek (T. Rachůnek, D. Mikyska), 18. Flek (T. Rachůnek, T. Mikúš), 46. Vondráček (Hladonik). Rozhodčí: Úlehla, Šindel - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Litvínov: Neužil - Irving, Strejček, D. Zeman, D. Kolář, Demel, Hrbas, Stříteský - P. Zdráhal, Estephan, Zygmunt - Slavík, M. Sukeľ, A. Kudrna - Fronk, V. Hübl, P. Straka - Havelka, Gerhát, M. Chalupa. Trenér: V. Růžička.

Karlovy Vary: Š. Lukeš - Plutnar, M. Rohan, D. Mikyska, Dlapa, T. Havlín, Pulpán, Parkkonen - Flek, T. Mikúš, T. Rachůnek - O.Beránek, Kulich, Hladonik - Kohout, Černoch, Koblasa - Vondráček, Osmík, Rymon. Trenér: Pešout.

Mountfield Hradec Králové - PSG Berani Zlín 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Orsava (Cingel, McCormack), 14. Smoleňák (Lev, Jergl), 56. McCormack (Ščerbak), 59. Perret. Rozhodčí: Jeřábek, Kubičík - Kajínek, Axman. Vyloučení: 1:5, navíc Kelly Klíma - Kubiš oba 5 min. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Hradec Králové: F. Novotný - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, R. Pilař, McCormack, Jank, Šalda - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Ščerbak - Orsava, Koukal, Cingel. Trenér: T. Martinec.

Zlín: Kořének - Gazda, M. Novotný, Suhrada, O. Němec, Ferenc, Kubiš, Hamrlík - Mallet, Claireaux, Honejsek - Zabusovs, Hejcman, Köhler - P. Sedláček, Makarenko, Okál - Karafiát, R. Veselý, Fryšara. Trenér: Jenáček.

50. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. J. Hruška (Solovjov, L. Krenželok), 27. Marosz (R. Bondra, Solovjov), 32. Solovjov (Marosz), 60. J. Hruška - 51. Zdráhal (J. Mikuš, Švyrjov). Rozhodčí: Šír, Hejduk - Špůr, Rampír. Vyloučení: 2:4, navíc Lakatoš - Robertson oba 5 min. Využití: 2:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Vítkovice: Stezka - R. Polák, Solovjov, Plášil, Pedan, J. Stehlík, Koch - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - M. Kalus, Flick, Bitten - R. Bondra, Marosz, Bernovský - Fridrich, Chlán, Lednický. Trenér: Holaň.

Pardubice: Klouček - J. Mikuš, J. Zdráhal, Robertson, Košťálek, Vála, Sergijenko, Pethgrave - Hecl, Poulíček, Ciencala - R. Kousal, A. Musil, Paulovič - Koffer, Anděl, O. Rohlík - Švyrjov, O. Roman, Herčík. Trenér: R. Král.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 4:3 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Ordoš (Gríger), 20. Zachar (J. Šír, M. Ivan), 33. Filippi (Gríger, J. Vlach), 64. Birner (Filippi, J. Vlach) - 5. Fillman (Kotala, Lunter), 26. Kotala (Kantner), 44. Lunter (Kantner). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Liberec: J. Pavelka - J. Šedivý, Šmíd, Melancon, Aubrecht, Štibingr, M. Ivan, Žůrek - Měchura, Filippi, Birner - Zachar, Gríger, Ordoš - Klapka, P. Jelínek, J. Vlach - Faško-Rudáš, J. Šír, Rychlovský. Trenér: P. Augusta.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Jánošík, Pláněk, D. Moravec, Fillman, Bernad, Lintuniemi - D. Šťastný, Fořt, A. Raška - Kantner, Kotala, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Flynn - J. Stránský, Bičevskis, Závora. Trenér: R. Rulík.

1. Třinec 45 28 4 5 8 148:94 97
2. Hradec Králové 46 25 7 4 10 151:101 93
3. Pardubice 46 20 11 4 11 152:122 86
4. Plzeň 46 21 4 7 14 142:125 78
5. České Budějovice 44 19 5 3 17 131:122 70
6. Vítkovice 44 18 6 4 16 111:116 70