Kladno sahalo v Třinci po senzaci, nakonec má po risku Ocelářů jen bod

Aktualizováno 30. 12. 2021 21:31
Kladenští hokejisté ještě v 58. minutě vedli v Třinci o gól, nakonec ale prohráli 2:3 v prodloužení. Rozhodující branka padla při vyloučení Tomáše Plekance, přičemž Třinec svoji přesilovku ještě znásobil odvoláním brankáře. Z výhry se radují také Mladá Boleslav, Plzeň, Hradec Králové, Litvínov, České Budějovice a Karlovy Vary.
Tomáš Plekanec
Tomáš Plekanec | Foto: Luboš Vácha

Třinci odvolávání gólmana vyšlo

Třinci se z marodky vrátilo šest hráčů, nově ale vypadli ze sestavy Kundrátek s Daňem. Při neúčasti Vrány se tak do prvního útoku posunuli k Růžičkovi Roman s Hrehorčákem. I Kladno bylo oslabeno: nehráli Jágr, nejproduktivnější bek týmu Dotchin, díky čemuž po téměř dvou letech naskočil do extraligy Tomáš Voráček. Těsně před utkáním jetě vyřadil hostům ze hry nějaký problém i Račuka, proto točili jen jedenáct útočníků.

Začalo se zhurta. Už po 38 sekundách se prosadil z dorážky Plekanec a přesně za minutu vyrovnal stejným způsobem Dravecký. V přesilové hře mohl Hrňa dvakrát strhnout vedení na stranu domácích - nejdříve jej zastavilo břevno a o chvilku později výborným zákrokem Bow. Málem udeřili v oslabení i hosté, Filip ale v úniku neprocedil puk mezi Mazancovy betony.

Oceláři byli od druhé třetiny aktivnější, ale skóre nezměnilo. Nejblíže ke gólu byl v prostřední části domácí Kofroň, ale napálil jen tyč. "(Bow) měl dobře postavenou branku, a když už to nešlo do tyčky, tak to chytil. Chytal zase výborně, to ukazuje celou sezonu. Držel je a hlavně díky němu mají bod. Šancí jsme měli dost," řekl Hrňa.

V úvodu třetí třetiny se blýskl hezkým individuálním průnikem Hrehorčák a dostal se až před Bowa, ale scházela mu přesnější koncovka. A tak přišel trest, bekhendovou dorážkou vstřelil Kubík svůj dvanáctý gól sezony.

Oceláři se dlouho nemohli opřít ani o přesilové hry, i když měli také smůlu - Hrňa v ní trefil podruhé v zápase brankovou konstrukci. Domácí ale přeci jen v početní výhodě posílenou o odvolaného gólmana vyrovnali - od modré čáry se trefil Adámek.

Prodloužení dlouho nepřineslo nic zajímavého, ale technický přestupek Plekance, který dostal dvě minuty za sevření puku, nabídl Třince přesilovou hru.

"To byly jasné dvě minuty. Dostal do těžké situace, puk letěl vrchem a dotíral na něj hráč," vysvětlil kouč Kladna David Čermák. Na tým byl hrdý, že i v okleštěné sestavě v Třinci bodoval. "Neměli jsme ani čtyři kompletní pětky, další obránce se nám v průběhu utkání zranil a dohrávali jsme to na pár lidí a síly chyběly," dodal.

Trenér Varaďa posílil po vyhraném buly přesilovou formaci o pátého hráče a risk se vyplatil. Adámek sice jednou zachránil na obranné čáře vyhození soupeře, ale poté se zapojil do hry a jeho střelu dorazil Roman.

"Už jsme to zkoušeli v některých utkáních, možná i přípravných. Je to lepší než čtyři na tři," vysvětlil Varaďa. "Měli jsme i kliku, když se hostující obránce dostal na kotouč. Místo toho, aby to dal z pásma ven a uřezal trošku času, tak se snažil dát gól. Trefilo to Adámka někde do výstroje, udrželi jsme to a dali gól," dodal.

Lang hattrickem skolil Kometu

Plzeňští indiáni ve čtvrtek porazili Kometu Brno 6:3 a připsali si pátou domácí výhru v řadě. Domácí hráči si vytvořili v první třetině dvoubrankový náskok a dokázali ho udržet i během přestřelky v prostřední části. Hosté už obrat nezvládli a prohráli s Plzní až třetí vzájemný souboj v ročníku. Třemi góly a přihrávkou se v plzeňském dresu blýskl Martin Lang, jemuž zdatně sekundoval třemi asistencemi Peter Čerešňák.

Hokejisté Karlových Varů zvítězili na ledě posledního Zlína 4:2. Berani potřetí za sebou nebodovali, Energie uspěla naplno podruhé v řadě. Dva góly hostů, kteří vyhráli hned první třetinu 3:1, vstřelil útočník Jiří Černoch. Západočeši slavili ve vzájemných soubojích výhru pojedenácté za sebou.

Série Pardubic skončila

Pardubic dnes podlehly Českým Budějovicím 1:6 a poprvé po 15 zápasech doma nebodovaly. Zároveň si připsali třetí prohru z posledních čtyř duelů. Motor vyhrál počtvrté z uplynulých pěti vystoupení. Hosté zasadili Dynamu klíčový úder již v první třetině, kterou vyhráli 4:0.

Hokejisté Hradce Králové vyhráli v Olomouci 1:0 a porazili Hanáky už posedmé za sebou. Jedinou branku vstřelil v čase 19:32 francouzský útočník Jordann Perett a finský gólman Henri Kiviaho si díky 26 úspěšným zákrokům připsal druhé čisté konto v české nejvyšší soutěži.

Skončily šňůry Vítkovic i Liberce

Mladá Boleslav porazila v utkání Vítkovice 5:2 a zabrala po dvou předchozích prohrách. Ostravané naproti tomu vyšli naprázdno poprvé po 13 zápasech, v nichž dosáhli na bodový zisk. Z toho devět zápasů vyhráli. Středočeši vykročili za úspěchem hned v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Hosté se prosadili až za stavu 0:5.

Litvínov zvítězil v předehrávce 47. kola v Liberci 3:2 a radoval se z první výhry po třech zápasech, v nichž zaznamenali jediný bod. Bílí Tygři naopak neuspěli poprvé po sérii čtyř vítězství. Verva vedla 2:0 i 3:1 a domácí už jen zkorigovali výsledek. Vítězný gól si připsal útočník Josef Jícha.

37. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Rytíři Kladno 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 2. Dravecký (Marinčin, R. Szturc), 58. M. Adámek (Hrňa), 65. Miloš Roman (M. Adámek, Hrňa) - 1. Plekanec (M. Indrák, Hlava), 48. Kubik (Melka, Zikmund). Rozhodčí: Pešina, Veselý - Axman, Kajínek. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Sestavy:

Třinec: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, M. Adámek, D. Musil, Matyáš, Jaroměřský - Martin Růžička, Miloš Roman, Hrehorčák - Ramik, M. Kovařčík, Chmielewski - Hrňa, Marcinko, Kurovský - Dravecký, R. Szturc, Kofroň. Trenér: Varaďa.

Kladno: Bow - T. Voráček, Baránek, Wood, Zelingr, J. Suchánek, Funk - Hlava, Plekanec, M. Indrák - Melka, Kubík, Zikmund - M. Beran, M. Filip, Pytlík - Routa, Kristo. Trenér: D. Čermák.

BK Mladá Boleslav - HC Vítkovice Ridera 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Bičevskis (Eberle), 12. Pláněk (Bernad), 19. Fořt (Pýcha), 32. D. Šťastný, 36. Kantner (P. Kousal, Ševc) - 43. Marosz (Solovjov), 46. M. Kalus (Flick, Plášil). Rozhodčí: Úlehla, Pražák - Frodl, Komárek. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 960.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Krošelj - Ševc, Pýcha, Pláněk, Bernad, Lintuniemi, Jánošík, Šidlík - D. Šťastný, Fořt, Pospíšil - P. Kousal, O. Najman, Kantner - Claireaux, Raška, Kelemen - J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenéři: R. Rulík a Patera.

Vítkovice: Stezka (21. Dolejš) - R. Polák, Solovjov, Plášil, Galvinš, L. Kovář, Koch, Gewiese - Lakatoš, J. Hruška, L. Krenželok - Roberts Bukarts, Marosz, Dej - Fridrich, Flick, M. Kalus - Krejsa, Chlán, Bernovský. Trenéři: Holaň.

PSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 10. O. Němec (Okál, Flynn), 39. Hejcman (Michasjonok) - 1. Flek, 10. Černoch (Kohout, Pulpán), 20. Černoch, 60. T. Mikúš (Vondráček). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora - Rampír, Bohuněk. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2 Diváci: 1000 (omezený počet).

Sestavy:

Zlín: Kašík - Gazda, Mamčics, O. Němec, Suhrada, Ferenc, Žižka, M. Novotný - Mallet, Honejsek, Kubiš - Michajonok, Hejcman, Zabusovs - Flynn, Karafiát, Okál - Vopelka, R. Veselý, Fryšara. Trenér: L. Jenáček.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, M. Rohan, D. Mikyska, Pulpán, L. Doudera, Dlapa, Tureček - Kohout, Černoch, Koblasa - Flek, T. Mikúš, T. Rachůnek - O. Beránek, Hladonik, Vondráček - Jiskra, Osmík, Redlich. Trenér: Pešout.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 13. Schleiss (Čerešňák), 14. F. Suchý (Čerešňák), 31. M. Lang (Dzierkals, Kodýtek), 34. Blomstrand (M. Lang, V. Lang), 46. M. Lang (Mertl), 59. M. Lang (Čerešňák) - 30. P. Holík (Mueller, Bartejs), 31. Vincour (Rákos, R. Pavlík), 48. Mueller (P. Holík, Zaťovič). Rozhodčí: Ondráček, Šír - Brejcha, Votrubec. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000 (omezený počet).

Sestavy:

Plzeň: Miroslav Svoboda - Čerešňák, L. Kaňák, Budík, Graňák, J. Kindl, V. Lang - M. Lang, Mertl, Dzierkals - G. Thorell, Bulíř, F. Suchý - Schleiss, Kodýtek, Blomstrand - Marcel, P. Musil, F. Přikryl. Trenéři: Baďouček a M. Říha ml.

Brno: Jakub Sedláček - Bartejs, Ďaloga, Holland, Kučeřík, Tansey, Gulaši, L. Forman - Mueller, P. Holík, Zaťovič - L. Horký, Krištof, Kratochvíl - Vincour, Rákos, R. Pavlík - T. Šoustal, Dočekal, Šik. Trenér: Kalous.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 20. Perret (Jergl, F. Pavlík). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 1 000 (omezený počet).

Sestavy:

Olomouc: Konrád - T. Černý, Groch, A. Rutar, Švrček, Škůrek, Řezníček, Valenta - V. Tomeček, Krejčí, J. Káňa II - Klimek, J. Knotek, Kusko - Bambula, Kolouch, Olesz - Kunc, Nahodil, V. Burian. Trenéři: Moták a J. Tomajko.

Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Šalda - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Lamper - Orsava, P. Koukal, Pilař - Štohanzl. Trenér: T. Martinec.

HC Dynamo Pardubice - Motor České Budějovice 1:6 (0:4, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 26. Blümel (Hecl, Vála) - 5. Percy (Holec, Pech), 7. Karabáček (Percy), 9. Štencel (J. Novotný, Abdul), 12. Valský (Percy, J. Novotný), 47. Z. Doležal (M. Hanzl, Abdul), 57. J. Ondráček (Valský). Rozhodčí: Hradil, Lacina - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1000 (omezený počet).

Sestavy:

Pardubice: Klouček (9.- 20. Soukup) - Nakládal, Robertson, Košťálek, J. Mikuš, J. Kolář, Vála - Blümel, Poulíček, Paulovič - Camara, A. Musil, R. Kousal - Cienciala, O. Roman, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Hecl. Trenér: R. Král.

České Budějovice: Hrachovina - Bučko, Percy, Piskáček, Šenkeřík, Vráblík, Štencel - Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek - Z. Doležal, J. Novotný, Abdul - Valský, J. Ondráček, Vondrka - Gulaš, Pech, Holec. Trenér: Modrý.

Předehrávka 47. kola hokejové extraligy:

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Ordoš (Filippi, Vitásek), 31. Birner (Filippi, Rychlovský) - 16. Hrbas (Stříteský), 20. V. Hübl (Estephan), 30. Jícha (Irving, A. Kudrna). Rozhodčí: Horák, Pilný - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. Diváci: 1000 (omezený počet).

Sestavy:

Liberec: Kváča - Štibingr, Vitásek, M. Ivan, Rosandič, Kolmann, Derner - Rychlovský, Filippi, Birner - Faško-Rudáš, Gríger, Ordoš - Klapka, P. Jelínek, J. Vlach - J. Šír, A. Najman, Zachar. Trenéři: P. Augusta.

Litvínov: Godla - Irving, D. Kolář, Strejček, Hrbas, Stříteský, Demel, O. Baláž - Havelka, Estephan, P. Straka - F. Lukeš, V. Hübl, A. Kudrna - Jarůšek, M. Sukeľ, M. Chalupa - P. Svoboda, Jícha, Zygmunt. Trenér: V. Růžička.

1. Třinec 36 22 4 4 6 114:73 78
2. Hradec Králové 35 20 6 2 7 117:74 74
3. Pardubice 35 16 7 4 8 114:91 66
4. Plzeň 35 17 3 5 10 113:96 62
5. Mladá Boleslav 34 15 3 3 13 81:82 54
6. Vítkovice 34 14 4 4 12 80:84 54