Suverénní Třinec útočí na rekord, Olomouci došel dech

Projděte si situaci a vyhlídky jednotlivých týmů hokejové extraligy s blížícím se koncem základní části
Základní část hokejové Tipsport extraligy cílí do svého finiše. Před námi je posledních deset kol, v nichž se rozhodne o tom, kdo postoupí do play off a kdo bude bojovat jen o záchranu. Vypadá to na hodně zajímavý boj, a tak si projděte, jak na tom jednotlivé týmy momentálně jsou.
1. Třinec 95 bodů, Prezidentský pohár: +14 bodů, jisté play off. Z posledních pěti zápasů: 11 bodů. Příštích pět soupeřů: Vítkovice (v), Liberec (d), Plzeň (v), Mladá Boleslav (d), Karlovy Vary (v). Letošní suverén si mílovými kroky kráčí pro Prezidentský pohár a měl by také překonat rekord v počtu bodů v základní části (Pardubice jich v sezoně 2002/03 nasbíraly 111). Oceláři mají také nejlepší útok i obranu.
2. Litvínov 81 bodů, Prezidentský pohár: -14, play off: +20, předkolo: +28. Z posledních pěti zápasů: 9 bodů. Příštích pět soupeřů: Mladá Boleslav (d), Brno (v), Hradec Králové (d), Zlín (v), Slavia (d). Štika letošního ročníku s mnoha velezkušenými a šikovnými hráči se pevně drží na druhém místě za vedoucím Třincem a výhodnou pozici pro play off bude chtít jistě udržet i nadále.
3. Sparta 74 bodů, Prezidentský pohár: -21, play off: +13, předkolo: +21, baráž: +25. Z posledních pěti zápasů: 6 bodů. Příštích pět soupeřů: Karlovy Vary (d), Slavia (v), Brno (d), Olomouc (v), Zlín (d). Sparta se sice drží v popředí, ovšem její výkony často nejsou tak přesvědčivé, jak by se očekávalo. To potvrzuje i menší zisk z posledních utkání. Mezi nejlepší čtyřkou by však Pražané neměli chybět.
Foto: Milan Kammermayer
ČTK ČTK
30. 1. 2015 12:08
Projděte si situaci a vyhlídky jednotlivých týmů hokejové extraligy s blížícím se koncem základní části.

Nejčerstvější zprávy z Tipsport extraligy si přečtěte ZDE.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, opět zasednou i odborné týmy. 

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy