Extraliga lepší KHL. Pardubice přetlačily Omsk, Hradec porazil Ufu

5. 8. 2016 22:00
V Hradci Králové se rozběhl další ročník Mountfield Cupu. Domácí do něj vstoupili výhrou nad Ufou. Dařilo se i Pardubicím, které v prodloužení porazily Omsk. Debaklem pak skončil zápas mezi Znojmem a Vítkovicemi.
Hradec Králové, Mladá Boleslav, extraliga play off, MARTIN PLÁNĚK
Hradec Králové, Mladá Boleslav, extraliga play off, MARTIN PLÁNĚK | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Hradce Králové i Pardubic vstoupili vítězně do turnaje Mountfield Cup proti sokům z Kontinentální ligy. Pořádající Mountfield HK vyhrál nad Ufou 3:1 a Dynamo zvítězilo nad Avangardem Omsk 3:2 v prodloužení. V přípravě uspěly také Vítkovice, který deklasovaly Znojmo na jeho ledě 7:1.

V úvodním utkání turnaje v hradecké Fortuna Aréně se Pardubice ujaly vedení v sedmé minutě, kdy českého reprezentačního gólmana v dresu Avangardu Dominika Furcha překonal v přesilovce Tomáš Kaut. Celek ze Sibiře vyrovnal 51 sekund před koncem úvodního dějství díky Machanovskému.

Stav se znovu změnil až ve 47. minutě, kdy se Dynamo prosadilo opět v početní výhodě a mezi střelce se zapsal Tomášek. Šest minut před koncem třetí třetiny smazal ztrátu Fajzullin a vynutil prodloužení, v kterém rozhodl po 78 vteřinách kanonýr Petr Sýkora.

Stejně jako Pardubice také Hradec Králové dnes odehrál první přípravný duel. Bezbrankový stav prolomil ve 22. minutě úspěšnou tečí Köhler a ve 35. minutě tým kouče Václava Sýkory vedl už 2:0, když se v přesilovce pěti proti třem prosadil Červený.

Po 95 vteřinách závěrečného dějství sice snížil Lisin, ale ve 44. minutě potvrdil výhru Mountfieldu lotyšský útočník Džerinš, letní posila z Dinama Riga.

Znojmo schytalo debakl

Vicemistr mezinárodní ligy EBEL Znojmo musel strávit na úvod přípravy debakl od Vítkovic. Po 35 vteřinách otevřel skóre slovenský obránce Ivan Baranka, v úvodním dějství zvýšil Patrik Zdráhal, ve druhém dějství se trefili v přesilovkách Szturc s Oleszem a pak ještě skóroval Ondřej Roman.

V poslední dvacetiminutovce upravil na 6:0 Illéš, za Znojmo dal čestný gól Nizozemec Bruijsten, ale poslední slovo měl Klok. Znojmo bude stejně jako Vítkovice, Pardubice, Liberec, Sparta, Plzeň a Mladá Boleslav hrát letos v létě i v Lize mistrů.

Hokejový Mountfield Cup v Hradci Králové:

HC Dynamo Pardubice - Avangard Omsk 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 7. T. Kaut, 47. Tomášek, 62. P. Sýkora - 20. Machanovskij, 54. Fajzullin.

Mountfield Hradec Králové - Salavat Julajev Ufa 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky: 22. Köhler, 33. Červený, 44. Džerinš - 42. Lisin.

Další přípravné hokejové zápasy:

Orli Znojmo - HC Vítkovice Steel 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

Branky: 48. Bruijsten - 1. Baranka, 9. P. Zdráhal, 23. Szturc, 30. Olesz, 39. O. Roman, 43. Illéš, 56. Klok.

před 4 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

před 6 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.