Extraliga kvůli pohřbům hokejistů začne až v neděli

Sport ČTK Sport, ČTK
12. 9. 2011 11:00
V pátek se hrát nebude kvůli pohřbu Jana Marka
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Start nového ročníku hokejové extraligy byl odložen z pátku na neděli 18. září.

Všech sedm zápasů původně plánovaného úvodního kola se bude hrát v jiném termínu s ohledem na páteční pohřeb tragicky zesnulého útočníka Jana Marka, který zahynul spolu s dalšími českými reprezentanty Josefem Vašíčkem a Karlem Rachůnkem při středečním pádu letadla u Jaroslavle.

ČTK to potvrdil ředitel extraligy Stanislav Šulc.

"Rozhodli jsme, že se v pátek hrát nebude a zápasy prvního kola se uskuteční v náhradním termínu," řekl ČTK Šulc s tím, že zástupci klubů chtějí dát možnost všem se s hokejisty rozloučit.

Čtěte také:
ŽIVĚ Lidé se na Staromáku rozloučili se zesnulými hráči
Při letecké havárii zemřeli tři čeští hokejoví šampioni

Pohřby trojice mistrů světa by se měly uskutečnit v tomto týdnu. Ve středu je naplánováno poslední rozloučení s Rachůnkem ve Zlíně, ve čtvrtek v Havlíčkově Brodu s Vašíčkem a v pátek s Markem v Jindřichově Hradci.

Zástupci Asociace profesionálních klubů začali přesun úvodního kola řešit ve chvíli, kdy se termín Markova pohřbu dozvěděli. "Kontaktovali nás i zástupci hráčů, o odložení nás požádali i zástupci rodiny," doplnil Šulc.

Zápasy Liberec - Třinec, Vítkovice - Pardubice, Litvínov - Karlovy Vary, České Budějovice - Mladá Boleslav, Zlín - Slavia Praha, Brno - Kladno a Sparta Praha - Plzeň budou hledat nové zařazení do rozpisu.

Zřejmě se uskuteční v různých termínech. "Při pohledu na termíny není žádné úterý nebo středa volné, jsou tam různé předehrávky a dohrávky. Zařazení zápasů se tak bude rodit po vzájemné dohodě klubů," řekl Šulc.

Zápasy při nedělním startu soutěže budou začínat minutou ticha k uctění památky obětí neštěstí.

"O tom jsme rozhodli už při středeční valné hromadě APK, kde jsme se tuto tragickou zprávu dozvěděli. Všechny zápasy úvodního kola, tedy nyní nedělního, začnou minutou ticha," dodal Šulc.

Po tragédii několik klubů v Česku odložilo svá přípravná utkání. V neděli byly přesunuty na jiný termín i dva zápasy prvního kola druhé hokejové ligy.

Markův mateřský klub Jindřichův Hradec přesunul na jiný termín svůj nedělní duel v Kolíně a ve stejný den se nehrál ani zápas Klášterce nad Ohří s Kobrou Praha.

Kluby chtěly umožnit, aby se jejich zástupci i fanoušci mohli zúčastnit pietního rozloučení s hráči v Praze na Staroměstském náměstí.

"Zrodilo se to v pátek odpoledne. Jestli se budou odkládat další zápasy, zatím není jasno," řekl ČTK organizační pracovník Českého svazu ledního hokeje pro druhou ligu Vladimír Schiefner.

Na středu je naplánováno také úvodní kolo první ligy a zatím není jasné, jestli dojde také k přesunu. "Budeme o tom dneska jednat," řekl manažer domácích soutěží svazu Pavel Setikovský, pod něhož spadá druhá nejvyšší soutěž.

Při tragédii u Jaroslavle na místě zahynul prakticky celý tým Lokomotivu. Počet obětí i s posádkou stoupl po dnešním úmrtí útočníka Alexandra Galimova v nemocnici v Moskvě na 44.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Předsedou Asociace krajů zvolili hejtmani Martina Kubu z ODS

Předsedou Asociace krajů ČR zvolili ve středu hejtmani jihočeského hejtmana Martina Kubu (ODS). Jeho prvním místopředsedou bude hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). Představitel opozičních občanských demokratů bude v čele asociace po 12 letech, mezi roky 2001 až 2008 ji vedl nynější europoslanec Evžen Tošenovský (ODS).

Po minulých krajských volbách před čtyřmi lety se předsedkyní Asociace krajů stala Jana Mračková Vildumetzová (ANO), která nahradila Michala Haška (ČSSD). Prvním místopředsedou byl zvolen Jiří Zimola (ČSSD). Zimola na funkci hejtmana rezignoval v dubnu 2017, mandát nedokončila ani Vildumetzová, která se na konci loňského roku funkce vzdala s ohledem na těhotenství.

Zdroj: ČTK
Další zprávy