ip
19. 12. 2007 21:45
Nejvyšší hokejová soutěž měla na programu 30.kolo
Na pardubické střídačce vládla v poslední třetině zápasu se Zlínem nervozita.
Na pardubické střídačce vládla v poslední třetině zápasu se Zlínem nervozita. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Třinec -  Hokejový celek z Pardubic porazil ve středečním 30. kole hokejové O2 extraligy Třinec na jeho ledě 2:6. Hosté si vypracovali rozhodující dvoubrankový náskok již v první třetině a ten v poslední části ještě navýšili.

Svěřenci Jiřího Šejby se museli od úvodních minut obejít bez zraněného Petra Sýkory. S absencí nejlepšího střelce soutěže se však pardubičtí lehce vyrovnali, když  ve 13. minutě otevřel účet zápasu z dorážky Zdeněk Ondřej.

Hosté poté naplno využili momentu překvapení a o dalších třináct vteřin později zvýšil na rozdíl dvou branek Peter Pucher.

Třinečtí byli inkasovanými brankami dezorientováni a na psychice jim nepřidala ani 17. minuta, kdy si přihrávku Starého srazil do vlastní sítě obránce Výtisk.

Černou čtyřminutovku neunesl brankář Čechmánek, který se poté nechal vytřídat. Jeho nástupce Vojtek následně sledoval, kterak jeho spoluhráči vykřesali jiskřičku naděje po zásahu Štefanky.

Druhá část byla ve znamení vyčkávání. Poctivě bránící Pardubice však nedovolili Ocelářům vstřelit kontaktní gól. Naopak po akci Rolínka překonal Vojtka poprvé v zápase Libor Pivko.

Domácí se znovu dostali na dostřel ještě před přestávkou, ovšem definitivní stopku jim vystavil na začátku třetího dějství Tomáš Rolínek, jenž využil další chybu v domácí obraně.

Na konečných 6:2 stanovil osm minut před koncem z dorážky Tvrdík.

Pardubice nyní mají na svém kontě 39 bodů. Třinec zůstává i přes tuto porážku před svým středečním sokem. Má však pouze o tři body více.

Patera rozjásal Kladno

V tabulce předposlední Kladno přivítalo na svém ledě třetí Liberec a za body úspěšně vykročilo ve druhé třetině, kdy dostal domácí do vedení Horna, jenž dorazil tvrdou střelu Hájka.

Liberec se v poslední části vrhl za vyrovnáním, a to se mu podařilo devět minut před koncem. Po Pletkově přihrávce srovnal skóre Šachl.

Utkání proto nakonec dospělo až do prodloužení, ve kterém strhl konečné vítězství na stranu domácích přesnou střelou Pavel Patera.

Budějovice vstřelili vítěznou branku v čase 39:59

Naopak druhý celek průběžného pořadí nezaváhal. České Budějovice si poradily se Zlínem a zvítězily 4:2.

Mountfield však nevstoupil do domácího utkání dobře a po pěti minutách prohrával poté, co se prosadil po týmové souhře Martin Záhorovský. Hosté se ale z vedení dlouho neradovali, neboť o pár minut později srovnal skóre Hřebejk.

Zlín na jihu Čech statečně bojoval a v úvodu druhé části se opět ujal vedení. V přesilovce pěti proti třem se prosadil Nosek. Jenže z příznivého stavu se hosté těšili tentokrát už jen 41 vteřin. V oslabení vyrovnal Kamil Brabenec.

Inkasovaná branka během početní převahy nebyla jediným faktorem, který zlomil zlínské hokejisty. Ti totiž dostali třetí gól pouhou vteřinu před koncem druhé části.

Dosáhl jí po důrazu před brankou René Vydarený. Jak se později ukázalo, byla to trefa vítězná.

Ve třetí části totiž domácí kontrolovali své vedení, které v závěru ještě navýšil po samostatné akci Petr Sailer.