Euro Hockey Tour v Soči: Rusové prohráli s Finskem

21. 12. 2013 13:09
Sborná v Soči prohrála s Finskem, ale diváci přesto v hale pro olympiádu tleskali.
Finsko má cenný skalp. V Soči si vyšláplo na Rusy a vyhrálo 3:2.
Finsko má cenný skalp. V Soči si vyšláplo na Rusy a vyhrálo 3:2. | Foto: Reuters

Soči - Domácí generálka na olympiádu v Soči Rusům vůbec nevychází, sborná po utrápené výhře se Švédskem dnes v odpoledním utkání prohrála s Finskem 2:3.

Plná hala Bolšoje, kde se za dva měsíce uskuteční olympijský turnaj, domácím borcům přesto tleskala. Sborná byla celý zápas lepším týmem, ale nedokázala využít šance a o body přišla až dvěma góly v posledních dvou minutách.

Finové šli v Rusku do vedení na začátku první třetiny gólem Paloly, jenže domácí rychle vyrovnali zásluhou Čudinova a pak hodně tlačili. Jenže velké šance neproměnily ani největší hvězdy Kovalčuk s Radulovem.

Finové udeřili v tu nejlepší možnou dobu. V čase 58:30 využil přesilovou hru Hartikainen a půl minuty na to zvýraznil náskok trefou do prázdné brány Hytönen.

Sborná pak vzápětí dostala výhodu přesilové hry a dál to zkoušela bez brankáře. Velký tlak ale využil až vteřinu před koncem Radulov, jeho branka na 2:3 ale pouze uzavřela zápas.

Program druhého dne Channel One Cupu zakončí zápas Švédska s českou reprezentací v 16:00, utkání budeme sledovat on-line.

Hokejový turnaj Channel One Cup, třetí díl série Euro Hockey Tour:

Rusko - Finsko 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 27. Čudinov (Medveděv), 60. A. Radulov (Kovalčuk) - 22. Palola (Jormakka, Koho), 59. Hartikainen (Salmela), 60. Hytönen. Rozhodčí: Fraňo, Šír (oba ČR) - Sadovnikov, Zacharenkov (oba Rus.). Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8851.

Rusko: Barulin - Čudinov, Medveděv, I. Nikulin, J. Birjukov, Denisov, Zubarev, Kiselevič, Rjasenskij - Kovalčuk, Šipačov, A. Radulov - Popov, Těreščenko, Pěrežogin - Tichonov, Burmistrov, Panarin - Averin, Soin, Kokarev - Prochorkin. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

Finsko: Engren - Nummelin, Salmela, Karalahti, Mäenpää, Jaakola, Jalasvaara, Ohtamaa - Puustinen, Koskiranta, Pesonen - Palola, Koho, Jormakka - Donskoi, Kemppainen, Rajala - J. Sallinen, Hytönen, Huhtala - Hartikainen, T. Sallinen. Trenér: Erkka Westerlund.