VIDEO Krejčí opanoval produktivitu a překonal Jágrův rekord

David Krejčí z Bostonu vyhrál suverénně produktivitu play off NHL, když nasbíral ve 22 zápasech 26 bodů za devět branek a 17 asistencí, díky čemuž byl i nejlepším nahrávačem.
David Krejčí se v play off gólem nebo přihrávkou podílel na 26 brankách svého týmu, naposledy asistoval u gólu Milana Lucice v šestém finále | Video: youtube.com

Boston - Český hokejový útočník David Krejčí z Bostonu vyhrál suverénně kanadské bodování play off NHL o sedm bodů před Patrickem Kanem z Chicaga a svými spoluhráči Nathanem Hortonem i Milanem Lucicem.

Poslední bod zaznamenal díky nahrávce v dramatickém šestém finále, v němž ale Boston prohrál 2:3 s Chicagem a Krejčí i Jágr tak přišli o možnost získat Stanley Cup. Více ZDE

Sedmadvacetiletý Krejčí nasbíral ve 22 zápasech 26 bodů za devět branek a 17 asistencí, díky čemuž byl i nejlepším nahrávačem.

Zároveň tak překonal český rekord, když vylepšil výkon současného spoluhráče v týmu Bruins Jaromíra Jágra, který si v roce 1992 připsal v dresu Pittsburghu v 21 duelech 24 bodů za 11 gólů a 13 asistencí.

Poprvé zvítězil před dvěma roky

Rodák ze Šternberku vyhrál produktivitu bojů o Stanleyův pohár jako první český hokejista v historii už v roce 2011 při cestě Bruins za triumfem. Tehdy zaznamenal v 25 duelech 23 bodů za 12 tref a 11 přihrávek. Letos překonal české rekordy v jednom play off v počtu bodů i asistencí, ale musel strávit finálovou porážku s Chicagem 2:4 na zápasy.

Druhý Kane, který získal Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče, si ve 23 duelech připsal také devět přesných zásahů a deset přihrávek. Horton s Lucicem měli na kontě sedm gólů a 12 asistencí.

Na druhé místo produktivity českých hráčů se vyšplhal díky celkem čtyřem asistencím ve finálové sérii Michael Frolík z Chicaga, jenž se zařadil s deseti body za tři branky a sedm přihrávek na celkově 31. místo. O dvě pozice za ním skončil Jaromír Jágr z Bostonu, který nasbíral deset bodů a všechny za asistence.

Vokoun (Pittsburgh) 11 0 (0+0)

Brankář Tomáš Vokoun (Pittsburgh) odchytal v 11 zápasech 685 minut, inkasoval 23 branek, průměr má 2,01 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 93,3 procenta a jednou udržel čisté konto.

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.