Erat se rozjíždí: k demolici Flyers přispěl 2 asistencemi

2. 11. 2013 7:20
Martin Erat (vlevo) slaví s Nicklasem Bäckströmem.
Martin Erat (vlevo) slaví s Nicklasem Bäckströmem. | Foto: ČTK

New York - Hokejový útočník Martin Erat se v pátečním utkání NHL podílel dvěma asistencemi na vysokém vítězství Washingtonu 7:0 na ledě Philadelphie.

Český reprezentant bodoval teprve podruhé v sezoně, před deseti dny přihrál na tři góly do sítě Columbusu a po třinácti zápasech tak má na svém kontě pět asistencí.

Eratovi a spol. se dařilo i bez Ovečkina

Capitals se v utkání museli obejít bez svého nejlepšího střelce Alexandera Ovečkina, jehož trápí nespecifikované zranění v horní části těla, přesto předvedli pořádnou kanonádu.

Řídil ji především naturalizovaný Kanaďan Joel Ward, který si připsal premiérový hattrick v kariéře, dvakrát skóroval švédský útočník Nicklas Bäckström. Hosté rozhodli o svém triumfu pěti góly ve druhé třetině, zejména pak v jejím úvodu, kdy se trefili třikrát v rozmezí 145 sekund.

Na startu třetího dějství utkání okořenila hromadná bitka, do níž se zapojili i oba brankáři - Ray Emery a Braden Holtby, který v utkání zneškodnil všech 30 střel "Letců" a vychytal první čisté konto v sezoně a osmé v kariéře.

Nadále září také Hudler

Vedle Erata si v pátek připsal dvě asistence také Jiří Hudler z Calgary v duelu proti bývalým spoluhráčům z Detroitu. Flames to ale nebylo nic platné, hostující Red Wings i díky přihrávce Jakuba Kindla zvítězili 4:3.

Detroit promrhal vedení 2:0, které si vybojoval v první třetině. Podruhé už ale "Rudá Křídla" vybudovaný náskok neztratila, na 3:4 snížil za domácí Curtis Glencross až deset sekund před koncem třetí třetiny.

Když nemají brankáři den...

Hostům přitom pomohl šťastný gól, kterým Tomáš Tatar ve 42. minutě vrátil Detroitu vedení 3:2. Švédský útočník Joakim Andersson zkusil nahodit puk na branku z rohu kluziště z nulového úhlu, kotouč se ještě nepatrně otřel o brusle slovenského mladíka a skončil za překvapeným brankářem Joeyem MacDonaldem.

"Brankáři dělají chyby, stejně jako hráči v poli. Když ale chybujeme my, je to víc vidět," posteskl si MacDonald. "Není pochyb o tom, že jsem tu střelu měl chytit. V 99 případech ze 100 by to gól nebyl, ale to je prostě hokej," doplnil brankář Calgary.

Spoluhráči pomohli "násilníkovi" Varlamovovi

Pátou výhru v řadě a jedenáctou z dvanácti zápasů v sezoně si připsali hokejisté Colorada, kteří porazili Dallas na jeho ledě 3:2 v prodloužení. Asistenci u prvního gólu Avalanche zaznamenal obránce Jan Hejda. Sedmadvaceti zákroky přispěl k výhře ruský brankář Semjon Varlamov, který byl ve středu obviněn svou přítelkyní z domácího násilí a noc na čtvrtek strávil ve vazební cele.

"Spoluhráči mi dnes na ledě hodně pomohli, hráli neuvěřitelně," poděkoval mužstvu Varlamov, jemuž za údajné zbití přítelkyně hrozí až šest let vězení. Ve čtvrtek byl ale propuštěn na kauci a mohl cestovat s týmem do Dallasu. Trenér Patrick Roy, který má rovněž zkušenosti s domácím násilím, mu dal šanci.

Za svého gólmana se ale tým postavil

"Bylo vidět, že hráči chtěli vyhrát zápas hlavně pro něj, snažili se mu před brankou maximálně pomoct. Ukázali jsme, že jsme jedna rodina, semkli jsme se a vybojovali další důležité vítězství," prohlásil Roy.

"Za posledních 48 hodin se kolem něho a vůbec kolem našeho týmu odehrála spousta věcí a myslím, že toho na něj bylo docela dost. Pak je nejlepší najít útočiště tam, kde se cítíte nejlépe, v tomto případě to znamená na ledě. Když je Semjon v brance, soustředí se jenom na hokej a dnes podal opět skvělý výkon," řekl útočník Paul Stastny, který v prodloužení svou druhou trefou večera rozhodl o výhře Colorada.

Největší přestřelku v pátek viděli fanoušci v Ottawě, kde Senators v duelu s New Yorkem Islanders dvakrát ztratili dvoubrankové vedení a nakonec prohráli 4:5 po samostatných nájezdech. "Ostrované" přestříleli soupeře v poměru 57:31 a stali se v letošní sezoně už třetím týmem, který proti Ottawě vypálil na branku více než 50 střel za zápas.

NOČNÍ VÝSLEDKY NHL:

Philadelphia - Washington 0:7 (0:1, 0:5, 0:1)

Branky: 22., 37. a 46. Ward, 18. a 24. Bäckström (na obě Erat), 23. Chimera, 39. Brouwer. Střely na branku: 30:32. Diváci: 19.702.

Pittsburgh - Columbus 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Branky: 8. Kunitz, 22. Sutter, 24. Letang, 26. Megna - 30. MacKenzie, 60. Johansen. Střely na branku: 27:39. Diváci: 18.620.

Carolina - Tampa Bay 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 30. Hedman, 52. Stamkos, 58. Killorn. Střely na branku: 31:32. Diváci: 14.828.

Calgary - Detroit 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)

Branky: 31. Butler (Hudler), 33. Monahan, 60. Glencross (Hudler) - 11. Dacjuk (Kindl), 18. Zetterberg, 42. Tatar, 57. Abdelkader. Střely na branku: 25:22. Diváci: 19.289.

Florida - St. Louis 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Branky: 16. Roy, 26. Stewart (Sobotka), 28. Pietrangelo, 31. Steen. Střely na branku: 31:23. Diváci: 12.922.

Minnesota - Montreal 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Branky: 29. a 55. Pominville, 6. Fontaine, 45. Niederreiter - 7. Gallagher, 48. Subban, 51. Gionta. Střely na branku: 25:31. Diváci: 18.207.

Dallas - Colorado 2:3 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)

Branky: 44. Goligoski, 57. Seguin - 9. a 64. Stastny (na první Hejda), 39. Landeskog. Střely na branku: 29:29. Diváci: 15.223.

Ottawa - NY Islanders 4:5 po sam. nájezdech. (2:0, 2:3, 0:1 - 0:0)

Branky: 19. Condra, 20. Zibanejad, 33. Ryan, 35. MacArthur - 44. a rozh. nájezd Nielsen, 30. Tavares, 30. Martin, 39. Bouchard. Střely na branku: 31:57. Diváci: 15.589.