Éra tří pruhů se blíží. 12 týmů chystá jiný design, třetí sadu dresů Adidas v NHL zatím nechce

Adam Sušovský Adam Sušovský
28. 5. 2017 9:23
Nový klub Las Vegas Golden Knights už odtajnil podobu svého loga, design dresů ale poprvé představí až 23. června. A spolu s ním i dalších dvanáct týmů, které chystají možná razantní změny. Fanoušci NHL jsou napjatí, podoba dresů pro příští sezonu budí vášně. Hokejisty totiž bude nově oblékat firma Adidas. Jak daleko se svými třemi pruhy zajde?
Jak by mohly vypadat dresy týmů NHL od Adidasu? To napověděly už tyhle povedené koláže fanoušků. Miliardovou změnu v lize doprovázejí silné emoce.
Jak by mohly vypadat dresy týmů NHL od Adidasu? To napověděly už tyhle povedené koláže fanoušků. Miliardovou změnu v lize doprovázejí silné emoce. | Foto: twitter

Praha - Ta zpráva před dvěma lety rozpumpovala vášně: NHL se prodala Adidasu, za 1,7 miliardy korun ročně nechá hokejisty oblékat do dresů, na které přibudou charakteristické tři pruhy. Dohoda vstoupí v platnost od příští sezony, nejlepší ligu světa čekají velké změny.

První oficiální hokejové dresy Adidas ukázal na Světovém poháru. Podobně by mohl vypadat i design oblečení hokejistů v NHL.
První oficiální hokejové dresy Adidas ukázal na Světovém poháru. Podobně by mohl vypadat i design oblečení hokejistů v NHL. | Foto: ČTK

Jak by mohly nové dresy hokejistů vypadat, spekulovali fanoušci v povedených fotomontážích už tehdy. Spíš než tak agresivní design jako v ilustrační fotce tohoto článku, je reálnější vycházet z dresů, kterými Adidas oblékl týmy na Světový pohár

Tři pruhy v NHL podle nich skutečně budou. Pravděpodobně ale jen na bocích hráčů.

Emoce a napětí mezi fanoušky ale přesto pulzují dál. Za necelý měsíc, během vstupního draftu 23. a 24. června, totiž nejen nový klub v soutěži Las Vegas Golden Knights odhalí podobu svých trik. Spolu s ním i dalších dvanáct klubů.

Boston Bruins, Buffalo Sabres, Calgary Flames, Colorado Avalanche, Columbus Blue Jackets, Dallas Stars, Edmonton Oilers, Florida Panthers, Minnesota wILD, Nashville Predators, New Jersey Devils, Ottawa Senators.

Všechny tyhle kluby hodlají na vstup nového partnera reagovat. A design svých dresů upravit. Někteří výrazně, jiní lehce. Jak přesně? To je přísně střežené tajemství. Fanoušci mohou jen spekulovat.

Edmonton prý obarví své dresy do oranžové barvy, stejně tak Anaheim. Vrátí se New Jersey k historické červeno-zelené kombinaci? A co Ottawa? Ta možná zajde ještě dál a vytvoří i nové logo. Alespoň to prezident ottawských Senators Tom Anselmi naznačil. 

Podobně by mohly v příští sezoně vypadat dresy Ottawy Senators.
Podobně by mohly v příští sezoně vypadat dresy Ottawy Senators. | Foto: ČTK

Prý by současné logo s římským generálem nejraději naprosto zjednodušil. A na dresy nakreslil pouze velké písmeno O, které už Ottawa používala na svých alternativních dresech. "Tenhle dres totiž skvěle vypadal. Inspiroval spoustu lidí a hráčům se líbí," naznačil Anselmi. 

Jisté je, že Adidas alternativní sadu třetích dresů klubům v první sezoně nepovolí. Prý s ohledem na časový press. Vyrábět se tak tento rok budou pouze tmavé domácí a světlé venkovní verze. I proto změn v designu bude napříč týmy tolik. Kluby musí dobře zvážit, jaké barvy v nich upřednostní.

Ze všech nejdřív změnu odhalí New Jersey Devils. To totiž bude 23. června draftovat a novou hvězdu do svého dresu oblékat jako první. 

Adidas bude od následujících sezony oblékat NHL příštích sedm let. Dosud hokejisté nosili dresy vyrobené firmou Reebok.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Praha neuzavře smlouvu s nevěstincem Showpark v Holešovicích

Pražský magistrát neplánuje uzavřít smlouvu na pronájem prostor v holešovické tržnici se společností Eroc, která tam od roku 1998 provozuje erotický podnik. Dnes to řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) v diskusi nad peticí za zachování klubu, kterou projednali zastupitelé. Podle náměstka město z právních důvodů smlouvu ani uzavřít nemůže. Podle jednatele firmy Zbyňka Mately klub plní pro město pozitivní funkci a jeho uzavření by mělo nežádoucí důsledky.

Magistrát před nedávnem vyhrál soudní spor se společností Delta Center, která měla holešovickou tržnici v nájmu. Nyní ji musí vyklidit a uhradit magistrátu dlužné nájemné s příslušenstvím ve výši 246 milionů korun. Součástí sporu byla i firma Eroc, která si od Delta Centra prostory pro provoz klubu pronajímala.

"Je potřeba zdůraznit, že společnost Eroc, potažmo Showpark, nikdy neměla smlouvu s městem," uvedl náměstek. Dodal, že pokud by měl klub zůstat, musela by se poprvé v historii taková smlouva podepsat, což ale není možné. Podle Vyhnánka magistrát nemůže podepsat smlouvu se společností, která provozuje veřejný dům, protože by magistrát buď musel zveřejnit záměr prostor pronajmout za účelem provozování prostituce, což je trestný čin, nebo v záměru lhát. Toto stanovisko podle něj potvrdili magistrátní právníci.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Moneta podepsala smlouvu o koupi Wüstenrot v ČR za 4,6 miliardy korun

Zástupci Moneta Money Bank dnes podepsali s německým koncernem Wüstenrot & Württembergische smlouvu o koupi stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot v Česku za 180,4 milionu eur (asi 4,6 miliardy Kč). Transakce má být vypořádána 1. dubna 2020. Podléhá ale ještě schválení ze strany České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Firmy to dnes večer oznámily v tiskové zprávě.

Moneta uvedla, že transakcí získá navíc asi 350 000 klientů. Zatím má zhruba milion klientů. Koupi chce financovat z přebytku vlastního kapitálu a volné likvidity.

Stávající generální ředitel Wüstenrot v Česku Michael Pupala zůstane podle banky i nadále generálním ředitelem a předsedou představenstva stavební spořitelny i hypoteční banky Wüstenrot. Zároveň se stane členem vrcholového managementu Monety.

Zdroj: ČTK
Další zprávy