Éra tří pruhů se blíží. 12 týmů chystá jiný design, třetí sadu dresů Adidas v NHL zatím nechce

Adam Sušovský Adam Sušovský
28. 5. 2017 9:23
Nový klub Las Vegas Golden Knights už odtajnil podobu svého loga, design dresů ale poprvé představí až 23. června. A spolu s ním i dalších dvanáct týmů, které chystají možná razantní změny. Fanoušci NHL jsou napjatí, podoba dresů pro příští sezonu budí vášně. Hokejisty totiž bude nově oblékat firma Adidas. Jak daleko se svými třemi pruhy zajde?
Jak by mohly vypadat dresy týmů NHL od Adidasu? To napověděly už tyhle povedené koláže fanoušků. Miliardovou změnu v lize doprovázejí silné emoce.
Jak by mohly vypadat dresy týmů NHL od Adidasu? To napověděly už tyhle povedené koláže fanoušků. Miliardovou změnu v lize doprovázejí silné emoce. | Foto: twitter

Praha - Ta zpráva před dvěma lety rozpumpovala vášně: NHL se prodala Adidasu, za 1,7 miliardy korun ročně nechá hokejisty oblékat do dresů, na které přibudou charakteristické tři pruhy. Dohoda vstoupí v platnost od příští sezony, nejlepší ligu světa čekají velké změny.

První oficiální hokejové dresy Adidas ukázal na Světovém poháru. Podobně by mohl vypadat i design oblečení hokejistů v NHL.
První oficiální hokejové dresy Adidas ukázal na Světovém poháru. Podobně by mohl vypadat i design oblečení hokejistů v NHL. | Foto: ČTK

Jak by mohly nové dresy hokejistů vypadat, spekulovali fanoušci v povedených fotomontážích už tehdy. Spíš než tak agresivní design jako v ilustrační fotce tohoto článku, je reálnější vycházet z dresů, kterými Adidas oblékl týmy na Světový pohár

Tři pruhy v NHL podle nich skutečně budou. Pravděpodobně ale jen na bocích hráčů.

Emoce a napětí mezi fanoušky ale přesto pulzují dál. Za necelý měsíc, během vstupního draftu 23. a 24. června, totiž nejen nový klub v soutěži Las Vegas Golden Knights odhalí podobu svých trik. Spolu s ním i dalších dvanáct klubů.

Boston Bruins, Buffalo Sabres, Calgary Flames, Colorado Avalanche, Columbus Blue Jackets, Dallas Stars, Edmonton Oilers, Florida Panthers, Minnesota wILD, Nashville Predators, New Jersey Devils, Ottawa Senators.

Všechny tyhle kluby hodlají na vstup nového partnera reagovat. A design svých dresů upravit. Někteří výrazně, jiní lehce. Jak přesně? To je přísně střežené tajemství. Fanoušci mohou jen spekulovat.

Edmonton prý obarví své dresy do oranžové barvy, stejně tak Anaheim. Vrátí se New Jersey k historické červeno-zelené kombinaci? A co Ottawa? Ta možná zajde ještě dál a vytvoří i nové logo. Alespoň to prezident ottawských Senators Tom Anselmi naznačil. 

Podobně by mohly v příští sezoně vypadat dresy Ottawy Senators.
Podobně by mohly v příští sezoně vypadat dresy Ottawy Senators. | Foto: ČTK

Prý by současné logo s římským generálem nejraději naprosto zjednodušil. A na dresy nakreslil pouze velké písmeno O, které už Ottawa používala na svých alternativních dresech. "Tenhle dres totiž skvěle vypadal. Inspiroval spoustu lidí a hráčům se líbí," naznačil Anselmi. 

Jisté je, že Adidas alternativní sadu třetích dresů klubům v první sezoně nepovolí. Prý s ohledem na časový press. Vyrábět se tak tento rok budou pouze tmavé domácí a světlé venkovní verze. I proto změn v designu bude napříč týmy tolik. Kluby musí dobře zvážit, jaké barvy v nich upřednostní.

Ze všech nejdřív změnu odhalí New Jersey Devils. To totiž bude 23. června draftovat a novou hvězdu do svého dresu oblékat jako první. 

Adidas bude od následujících sezony oblékat NHL příštích sedm let. Dosud hokejisté nosili dresy vyrobené firmou Reebok.

 

Právě se děje

před 34 minutami

GIBS nezjistila, že by informace z kauzy soudce Sováka vynášeli policisté. Prověřování odložila

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) odložila prověřování úniků informací v kauze soudce pražského vrchního soudu Zdeňka Sováka. Nezjistila, že se některý z policistů dopustil trestného činu. GIBS se záležitostí zabývala od poloviny prosince. Únik informací do médií kritizovala i ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Vinila z něj žalobce, což ale odmítla pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

"Vyhodnocením všech získaných materiálů a informací nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ze strany příslušníka bezpečnostního sboru. Celá věc tak byla uložena ad acta," řekla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Benešová v lednu uvedla, že by se GIBS měla kauzou zabývat. Zároveň žádala Bradáčovou o prověření úniků. V případu soudce Sováka obviněného z korupce a ovlivňování soudních řízení podle ní některá média měla přístup k interním informacím.

Benešová také uvedla, že vzhledem k rozsahu a detailnosti informací je pravděpodobnější, že informace unikly záměrně od orgánů činných v trestním řízení. Pražské vrchní státní zastupitelství, jehož státní zástupce Sovákovu kauzu dozoruje, se proti kritice ohradilo. Únik ze spisů ze strany policie pak odmítl i šéf Národní centrály proti organizovanému zločinu Jiří Mazánek. Mazánek i Bradáčová poukázali na to, že k únikům došlo až poté, co příslušné dokumenty obdržely strany trestního řízení - tedy mimo jiné stíhaní lidé a jejich obhájci.

Soudce Sovák čelí obvinění kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů ovlivňoval odvolací řízení a nerozhodoval nezávisle, spravedlivě a nestranně. Počínal si tak údajně zejména kvůli slibům protiplnění od svého přítele, spoluobviněného podnikatele Milana Bíby. Soudce tvrdí, že úplatky nebral.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Skepse z pořádání olympijských her roste. Téměř 60 procent Japonců by je zrušilo

Téměř 60 procent Japonců si přeje zrušení letních olympijských a paralympijských her, ukázal průzkum, který zveřejnila japonská tisková agentura Kjódó. Čtvrtina dotázaných obyvatel pořadatelské země si myslí, že by se hry měly konat navzdory zhoršující se epidemické situaci, ale bez účasti diváků. Dalších 12,6 procenta respondentů se domnívá, že by alespoň omezený počet diváků měl mít přístup na sportoviště.

Výsledky průzkumu odrážejí narůstající skepsi z pořádání her, které již byly kvůli pandemii o rok odložené. V současnosti se ale Japonsko potýká se čtvrtou vlnou epidemie covidu-19 a bojuje s nakažlivějšími mutacemi koronaviru, připomíná Kjódó. Pořadatelé již dříve rozhodli, že se hry uskuteční bez účasti diváků ze zahraničí.

Olympijské hry mají začít 23. července. V Tokiu a dalších osmi prefekturách je až do 31. května vyhlášen stav nouze.

Zdroj: ČTK
Další zprávy