Emoce na ledě. Zesnulí hráči vstoupili do Síně slávy

Sport Sport
15. 12. 2011 19:30
Mezy legendy se zařadili i Kluc a Sýkora
Foto: Reuters

Chomutov - Smutnou chvíli zažil před utkáním proti Švédsku v Chomutově český hokej. Trojice reprezentantů, kteří v září tragicky zesnuli při letecké katastrofě, in memoriam vstoupila do hokejové Síně slávy.

Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka, bývalé hráče ruské Jaroslavle, mezi legendy doprovodili někdejší útočník Miroslav Kluc a trenér Vlastimil Sýkora.

Čeští reprezentanti, kteří po ceremoniálu zahájili utkání Channel One Cupu, zůstali raději v kabině.

Čtěte také:

Jaroslavl hrála poprvé od tragédie, nastoupili junioři
Do Síně slávy budou uvedeni Marek, Rachůnek a Vašíček

"Když už to musí být takto před zápasem, tak je to asi lepší. Protože stát tam na modré čáře a znovu si to připomínat... Každý si tím už prošel. Považuji tohle rozhodnutí za rozumné," řekl kapitán týmu Tomáš Rolinek.

"Takhle se budeme připravovat na zápas a nebudeme na to myslet tak moc, jako kdybychom stáli na ledě a tekly nám slzy po tváři," dodal.

Pamětní plaketu od prezidenta Českého svazu ledního hokeje Tomáše Krále a předsedy návrhové komise Síně slávy Jiřího Králíka převzaly vdovy po Janu Markovi a Karlu Rachůnkovi a sestra Josefa Vašíčka.

Devětaosmdesátiletý Kluc si pro ocenění přišel na led osobně, stejně starého Sýkoru ovšem do Chomutova nepustily zdravotní problémy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Policisté budou školeni o zásazích na shromážděních. ANO bude mít na mítincích místo pro odpůrce

Velitelé městských a obvodních policejních ředitelství a územních odborů dostanou školení o zásazích a přítomnosti policie na shromážděních. Jednodenní školení začnou tento měsíc a zúčastní se jich zhruba 240 policistů. Policejní prezident Martin Vondrášek se na tom v pondělí dohodl s policejními řediteli a zástupci odborů vnitřní kontroly, se kterými jednal kvůli nedávným kritizovaným zákrokům na mítincích předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Na webu to oznámil mluvčí policejního prezidenta Jozef Bocán.

Hnutí ANO na základě doporučení policejního prezidenta nově na politických mítincích pokaždé vyhradí místo pro odpůrce. Ve videu na sociálních sítích to v pondělí uvedl předseda hnutí a bývalý premiér Andrej Babiš, který minulý týden čelil podle médií na mítincích hlasitým protestům svých odpůrců.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na ME v Mnichově pojede rekordní výprava 55 českých atletů

Na mistrovství Evropy v Mnichově je v nominaci rekordní počet 55 českých atletů. Po neúčasti na mistrovství světa se do týmu vracejí koulař Tomáš Staněk a oštěpařka Barbora Špotáková. Naopak chybí vytrvalkyně Eva Vrabcová, která na posledním ME v roce 2018 získala bronzovou medaili v maratonu. Z českých medailistek z Berlína 2018 bude závodit jen tehdy stříbrná oštěpařka Nikola Ogrodníková, jež skončila osmá na nedávném světovém šampionátu.

před 1 hodinou

Policisté obvinili účetní z olomoucké základní školy ze zpronevěry 14,5 milionu korun

Olomoučtí kriminalisté obvinili ze zpronevěry přes 14,5 milionu korun bývalou účetní jedné z olomouckých základních škol. Peníze sedmapadesátiletá žena podle nich zaslala virtuálnímu zahraničnímu příteli vydávajícímu se za amerického lékaře, řekl v pondělí krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Podle informací jde o Základní školu Holečkova, která je nadřízenou organizací pro Základní školu Rooseveltova a čtyři školky. Na událost se přišlo poté, co banka vedení školy upozornila na to, že nejsou na účtech prostředky na výplaty. Chod školy nebyl ohrožen, na zajištění provozu jí poskytlo finanční pomoc město.

Peníze podle kriminalistů z odboru hospodářské kriminality žena postupně převáděla z účtu svého zaměstnavatele na svůj bankovní účet od 25. dubna do 14. června letošního roku. "Ty obratem vyměnila za eura, která převedla na několik zahraničních účtů v domnění, že je zasílá na úhradu poplatků spojených s doručením cenného balíku od virtuálního zahraničního přítele, vydávajícího se za amerického lékaře na misi v Jemenu," uvedl policejní mluvčí. Doplnil, že žena je stíhána na svobodě. Za zvlášť závažný zločin zpronevěry jí hrozí trest v sazbě pěti až deseti let vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy