Eliášova dodatečná nominace přidělala práci kustodům hokejistů

ČTK
8. 2. 2006 14:25
Zranění hokejového útočníka Petra Průchy neudělalo vrásky na čele jen reprezentačnímu trenérovi Aloisi Hadamczikovi. Dodatečná nominace Patrika Eliáše měla totiž za následek i změnu zasedacího pořádku v kabině a hlavně došlo k přeskupení v ubytování dvojic v olympijské vesnici. To mají na starosti kustodi národního týmu, kteří v Turíně momentálně fungují jako předvoj hokejové reprezentace.

Průcha měl původně stejně jako v New Yorku bydlet společně s Jaromírem Jágrem, který v zámoří pardubickému mladíkovi "poskytl azyl" poté, co se trvale prosadil do kádru Rangers. Nyní bude nejlépe placený účastník olympiády bydlet sám. "Říkal, že chce pokoj s terasou a výhledem na moře. Terasu má, ale místo na moře bude koukat na nádraží. Stejně jako doma v Hnidousích," vtipkoval v Turíně kustod Petr Bílek v rozhovoru s českými novináři. Jágr tak získal stejné privilegium jako obránce Jaroslav Špaček, který má na každé akci samostatný pokoj. "Trochu nahlas oddychuje," vysvětlili maséři, proč s trojnásobným mistrem světa nikdo nesdílí jednu místnost. Bez spoluhráče bude bydlet i další bek Marek Malík. "Dostal jeden z menších pokojů, ale s velkou postelí," řekl Bílek na adresu dvoumetrového hráče Rangers. Novic v týmu Eliáš bude sdílet pokoj s brankářem Dominikem Haškem, Václav Prospal s Robertem Langem, Aleš Hemský s Rostislavem Oleszem a nerozdělena zůstane dvojice spoluhráčů z Nashvillu Martin Erat, Marek Židlický. Jako doma si pak budou připadat bratři Tomáš a František Kaberlové. O loňské spanilé cestě českou extraligou či letošním pardubickém trápení si zase budou moci popovídat Jan Bulis s Milanem Hejdukem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy