Eliáš znovu produktivní. Střelecky se blýskl Rozsíval

Buffalo - New Jersey 3:5
Patrik Eliáš nasměroval New Jersey k dalšímu vítězství.
Patrik Eliáš nasměroval New Jersey k dalšímu vítězství. | Foto: Reuters

Buffalo - Český hokejista Patrik Eliáš znovu potvrdil, že ho předvánoční čas zastihl v NHL ve skvělé formě.

Dvaatřicetiletý útočník přispěl ve středu dvěma finálními přihrávkami k vítězství svého New Jersey na ledě Buffala 5:3 a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Eliáš poskočil i v tabulce produktivity, kde mu za 32 bodů (13+19) patří už šestnáctá pozice. Z Čechů je nejlepší.

Za domácí se prosadil Jaroslav Špaček, jeho asistence ale tentokrát Buffalu nepomohla.

Na třicet bodů zaokrouhlil svůj zisk v kanadském bodování další Čech Aleš Hemský. Ani jeho gólová přihrávka ale k úspěchu Edmontonu nestačila. Na ledě Vancouveru podlehl 2:4.

Rozsíval dvakrát skóroval

Jediným střelcem gólu s českým pasem se stal trochu překvapivě Michal Rozsíval z New Yorku Rangers.

Třicetiletý obránce se v zápase v Los Angeles prosadil hned dvakrát a hosté zvítězili v prodloužení, které rozhodl právě Rozsíval a stejně jako Eliáše jej vyhlásili druhou hvězdou utkání.

V hodnocení účasti na ledě mu ale patří s minus dvanácti body stále jedno z posledních míst v celé soutěži.

Jubilejní desátou asistenci si ve své premiérové sezoně připsal talentovaný Jakub Voráček. Jeho Columbus nakonec rovněž v prodloužení zdolal favorizované San Jose.

Buffalo - New Jersey 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
7. Stafford, 32. Kaleta (Špaček), 50. Gaustad - 2. Zajac, 12. Parise (Eliáš), 31. Salvador (Eliáš), 47. Clarkson, 50. Rolston

Columbus - San Jose 2:1 PP (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)