Eliáš s Jágrem sami na "Tučňáky" nestačili, Devils padli

14. 12. 2013 7:35
Pittsburgh si dokázal poradit s Jágrem i celým týmem Devils.
Pittsburgh si dokázal poradit s Jágrem i celým týmem Devils. | Foto: Reuters

New York - Svůj sedmý gól v sezoně vstřelil v pátečním utkání NHL Patrik Eliáš, hokejistům New Jersey to ale nebylo nic platné a prohráli v Pittsburghu 2:3. Jaromír Jágr, jenž v dresu Penguins strávil svá nejlepší léta, si připsal asistenci.

Devils byli lepší, hosté měli Fleuryho

"Ďáblové" doplatili na špatný začátek zápasu, když už po čtrnácti minutách a čtyřiceti sekundách prohrávali 0:3. V úvodu druhé třetiny se však vrátili do hry dvěma góly v rozmezí 56 sekund.

Nejprve ve 24. minutě Eliáš před brankou tečoval střelu Antona Volčenkova od bočního mantinelu, vzápětí Dainius Zubrus doklepl do sítě střelu Jágra. I poté bylo české aktivní a nejen ono, jenže branku hostí už dobývali hráči Devils marně.

Ztroskotávali přitom na vynikajícím Marcu-Andrem Fleurym, který si připsal 37 zásahů a byl vyhlášen první hvězdou večera. Fleury předvedl několik akrobatických zákroků a ve třetí třetině zlikvidoval všech třináct střel Devils, kteří přestříleli "Tučňáky" v poměru 39:23.

Fleury zářil, Schneider si sypal popel na hlavu

"Měli jsme skvělý vstup do zápasu, všechno nám vycházelo. Ale věděli jsme, že se Devils jen tak nevzdají. Ve druhé třetině na nás vlítli, tlačili se do branky a hodně stříleli," popsal zápas Fleury, který si připsal osmnáctou výhru v sezoně, což je nejvíce mezi všemi gólmany v lize.

Jeho protějšek Cory Schneider si po utkání vyčítal úvodní gól, který padl už po 41 sekundách hry. Brankář Ďáblů nedokázat zkrotit nahození Chrise Kunitze obloučkem ze středního pásma a kotouč zející mezi jeho betony dorazil do sítě Pascal Dupuis. "Neomluvitelná chyba. Tohle se prostě nesmí stát. V součtu jsme prohráli o gól, a tohle byl on," zlobil se na sebe Schneider.

A kouč Peter DeBoer si přisadil. "Nebyli jsme na začátku zápasu vůbec připraveni hrát. Musíme přece vstoupit do utkání mnohem více soustředění. První třetina nás zabila," konstatoval DeBoer.

Drama se konalo také na Floridě

Velmi dramatické rozuzlení měl zápas mezi floridskými "Pantery" a Washingtonem, když závěrečný penaltový rozstřel se protáhl na deset sérií. O vítězství domácích 3:2 nakonec rozhodl při dvacátém nájezdu slovenský útočník Tomáš Kopecký.

Panthers vyhráli penaltovou loterii 4:3, hned dvakrát přitom museli nájezd proměnit, aby zůstali dál ve hře. Mezi třinácti neúspěšnými střelci byli domácí útočník Tomáš Fleischmann a jeho krajan v dresu Capitals Martin Erat.

Kanadské derby pro Vancouver

Brankář Floridy Scott Clemmensen chytil 23 střel a zlikvidoval posledních šest nájezdů a oslavil svou první výhru v sezoně. "A to je půlka prosince. Mám za sebou náročnou cestu," utrousil Clemmensen, který při zranění Tima Thomase dostal teprve počtvrté v sezoně příležitost chytat od začátku zápasu.

Na šest zápasů prodloužili svou vítěznou sérii hokejisté Vancouveru, kteří v kanadském derby zdolali Edmonton 4:0. Brankář Roberto Luongo zneškodnil všech devatenáct střel Oilers a vychytal své třetí čisté konto v sezoně a 65. v kariéře.

NOČNÍ VÝSLEDKY NHL:

Pittsburgh - New Jersey 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)

Branky: 1. Dupuis, 8. Conner, 15. Megna - 24. Eliáš, 25. Zubrus (Jágr). Střely na branku: 23:39. Diváci: 18.582.

Vancouver - Edmonton 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Branky: 29. D. Sedin, 43. Kassian, 47. Higgins, 60. Weise. Střely na branku: 40:19. Diváci: 18.910.

Florida - Washington 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)

Branky: 23. Olsen, 38. Barkov, rozhodující sam. nájezd Kopecký - 37. Bäckström, 40. Ward. Střely na branku: 41:25. Diváci: 15.097.