Eliáš dvěma góly předčil Fleischmanna. Židlický rozhodl

16. 11. 2008 9:13
New Jersey - Washington 6:5 po s.n.
Patrik Eliáš se raduje z gólu.
Patrik Eliáš se raduje z gólu. | Foto: Reuters

Washington - Hokejista New Jersey Patrik Eliáš dvakrát skóroval v sobotním duelu NHL proti Washingtonu a výrazně pomohl k výhře 6:5 po samostatných nájezdech.

Ďáblové tak oplatili Capitals páteční porážku, čemuž nezabránil ani gól Tomáše Fleischmanna, jenž se prosadil i v pátek.

Klíčovou roli sehrál při výhře Minnesoty nad Columbusem 3:2 po samostatných nájezdech Marek Židlický, jenž nejprve asistoval u prvního gólu a v rozstřelu proměnil rozhodující nájezd.

Po něm byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

New Jersey Devils v pátek prohráli s Washinghtonem 1:3 a toužili po odplatě. Sobotní zápas plný zvratů nakonec vyhráli až po samostatných nájezdech.

Ďábly dostal do vedení Clarkson, ale po Fleischmannově přesilovkové ráně z pravého kruhu neměl brankář Clemmensen, jenž nahradil podruhé za sebou zraněného Brodeura, šanci.

Po Ovečkinově dorážce Sloanovy střely v závěru první třetiny už vedli Capitals, jenže na začátku druhého dějství už díky Langenbrunnerovi a přesilovkovém pokusu Eliáše se radovali z vedení domácí.

Eliáš přidal druhý zásah v úvodu třetí třetiny a domácí vedli ještě sekundu před koncem 5:4.

Po skrumáži před brankou Devils se puk dostal k Ovečkinovi, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě a druhým gólem v utkání poslal oba týmy do prodloužení.

Židlický rozhodl v nájezdech.
Židlický rozhodl v nájezdech. | Foto: Zuzana Hronová

V penaltovém rozstřelu uspěl jen Zach Praise a z výhry se nakonec radovalo New Jersey.

Židlický hrdinou

Penaltovým hrdinou se stal také český obránce Marek Židlický, jenž rozhodl duel Minnesoty nad Columbusem.

Při rozhodujícím nájezdu propasíroval puk pod rukavicí brankáře Stevea Masona.

Židlický se podílel také na prvním gólu Minnesoty, když si připsal asistenci na přesilovkové trefě Pouliota.

Ve třetí třetině srovnával za hosty na 2:2 Rick Nash. Gól už pak nepadl a rozhodnout musely nájezdy.

Minnesota - Columbus 3:2 po s. n. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
18. Pouliot (Židlický), 42. Reitz, rozhodující nájezd Židlický - 20. Huselius, 48. Nash.

New Jersey - Washington 6:5 po s.n.(1:2, 2:1, 2:2 - 0:0)
24. a 47. Eliáš, 2. Clarkson, 21. Langenbrunner, 52. Gionta (Eliáš), rozhodující nájezd Parise - 20. a 60. Ovečkin, 7. Fleischmann, 37. Viktor Kozlov, 49. Bäckström.

Vancouver - Toronto 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
8. Wellwood, 19. Kesler, 24. Mitchell, 29. D. Sedin - 55. I. White, 58. Stajan (T. Kaberle).

Montreal - Philadelphia 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
50. Tanguay - 26. Upshall, 36. J. Carter.

NY Islanders - Ottawa 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
24. Bergenheim, 30. Sim, 44. Campoli - 54. Heatley, 59. Spezza.

NY Rangers - Boston 3:2 po s. n. (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)