Eliáš bodoval, Rangers blízko vyřazení

SportPlus, ČTK
27. 4. 2006 7:06
New York - Útočník New Jersey Devils Patrik Eliáš přispěl gólem a asistencí k porážce New Yorku Rangers 3:0. Po třech výhrách v řadě jsou Devils blízko postupu do druhého kola Stanley Cupu.
Gólman New Jersey Devils Martin Brodeur při ússpěšném zákroku proti New Yorku Rangers. | Foto: Reuters

Očekávaný souboj v Madison Square Garden mezi Rangers a Devils prakticky rozhodl během úvodní desetiminutovky český útočník Ďáblů Patrik Eliáš. Po osmašedesáti sekundách hry poslal v úniku dva na jednoho bekhendem křížnou přihrávku na Langenbrunnera, který překonal gólmana Lundquista hned první střelou svého týmu.

V desáté minutě Eliáš nadvakrát doklepl do branky Langenbrunnerovu ránu a připsal si tak již třetí branku v sérii."Chtěli jsme hrát trpělivý hokej. Samozřejmě, když se nám podařil úvod  zápasu, hodně nám to pomohlo," pochvaloval si po zápase český forvard.

Ani nečekaný  návrat zraněného Jaromíra Jágra do sestavy Rangers mužstvo nespasil. Nejblíže ke skórování měl v dresu Jezdců ve druhé třetině Petr Sýkora, jenže podruhé v sérii trefil před zcela odkrytou brankou pouze tyč.

Carolina udeřila v prodloužení

Carolina zvítězila v Montralu a snížila stav série na 1:2. Vítězství Hurricanes zařídil ve čtvrté minutě prodloužení při vyloučení Tomáše Plekance Eric Staal.

Staal skóroval podél brankáře Cristobal Hueta, který podle svých slov ztratil puk z dohledu. Gól v jeho síti zmrazil zaplněnou halu Bell Centre.

"Potřebovali jsme vyhrát. Střela mi nesedla podle mých představ, ale hlavně že jsem se trefil," radoval se střelec rozhodujícího gólu Staal.

Hvězda Montralu Saku Koivu musel být ve druhé třtině převezen do nemocnice poté, co krvácel z oblasti levého oka po zásahu holí do obličeje od Justina Williamse.

Forsberg zvedl Philadelphii

Útočník Peter Forsberg vrátil Philadelphii do hry o postup. Flyers porazili Buffalo 4:2 a snížili tak stav série na 1:2.

Do vedení se však zásluhou Aleše Kotalíka dostalo už ve třetí minutě Buffalo. O čtyři minuty později srovnal Savage.

V polovině utkání vybudoval dvěma brankami rozhodující náskok pro Philadelphii Peter Forsberg. Connoly sice ještě zdramatizoval utkání pět minut před koncem branku na 2:3, ale patnáct sekund před závěrečnou sirénou pečetil výhru domácích do prázdné branky Gagne.

"Necítil jsem v utkání na sebe žádný tlak. Pokud předvádíme svoji hru, můžeme s tímhle týmem (Buffalem) klidně hrát," komentoval zápas Forsberg.

Dallas na hraně vyřazení

Dallas přišel o vítězství nad Coloradem v poslední minutě zápasu a po prohře v prodloužení je za stavu v sérii 0:3 blízko vyřazení.

Hrdinou Lavin byl Alex Tanguay. Nejprve poslal po přihrávce Milana Hejduka svůj tým do vedení 2:1 a ve druhé minutě prodloužení zařídil výhru domácích. Tanguay přihrával Laperrireovi, puk se však odrazil od brusle Willie Mitchella do sítě Dallasu.

"Dnes jsme měli opravdu štěstí," přiznal úspěšný střelec Alex Tanguay

Východní konference:

New York Rangers - New Jersey 0:3 (0:2, 0:1, 0:1)
2. Langenbrunner (Eliáš), 10. Eliáš, 23. Parise. Střely na branku: 25:20. Diváci: 18.200. Stav série: 0:3.

Montreal - Carolina 1:2 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 10. Zedník - 52. Brind'Amour, 64. Staal. Střely na branku: 28:36. Diváci: 21.273. Stav série: 2:1.

Philadelphia - Buffalo 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
27. a 33. Forsberg, 7. Savage, 60. Gagne - 3. Kotalík, 45. Connolly. Střely na branku: 27:28. Diváci: 19.984. Stav série 1:2.

Západní konference:

Colorado - Dallas 4:3 v prodl. (2:1, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 19. a 62. Tanguay (na první Hejduk), 6. Sakic, 60. Brunette - 11. Barnes, 29. Klemm, 40. Zubov. Střely na branku: 29:22. Diváci: 18.007. Stav série: 3:0.