VIDEO Edmonton slaví první výhru, i díky Palátově hrubici

21. 10. 2014 6:27
Edmonton si připsal první výhru v letošní NHL, když doma porazil Tampu 3:2.
Podívejte se na vítěznou branku Edmontonu, k níž přispěl špatnou rozehrávkou Ondřej Palát | Video: nhl.com

Praha - Až v šestém utkání se dočkali prvního vítězství v novém ročníku NHL hokejisté Edmontonu, když v jediném pondělním utkání doma porazili 3:2 Tampu Bay.

Nechtíc k tomu přispěl český mladík v dresu soupeře Ondřej Palát, který tři a půl minuty před koncem třetí třetiny špatně rozehrál puk ve vlastním obranném pásmu a Oilers vstřelili rozhodující gól.

Palát se dopustil školácké chyby, když přihrával napříč obrannou třetinou. Kotouč zachytil u modré čáry Jordan Eberle, přepustil jej Ryanu Nugent-Hopkinsovi a ten pohotovou střelou překonal brankáře Bena Bishopa. Palát, který se krátce předtím šikovně zbavil u mantinelu dvou hráčů soupeře, jen zoufale plácl hokejkou o led.

Oilers už výhru nutně potřebovali, protože prohráli úvodních pět utkání s hrozivým skóre 11:25, čímž vyrovnali nejhorší vstup do sezony v historii klubu. Že se chytili zrovna na Tampě, není náhoda, s tímto soupeřem totiž na domácím ledě od roku 2007 neprohráli. "Myslím, že jsme do toho dnes dali všechno, opravdu tvrdě jsme dřeli," prohlásil střelec vítězné branky Nugent-Hopkins, jenž si připsal první přesný zásah v sezoně.

Jedním gólem a asistencí se na vítězství podílel Taylor Hall, jenž ve 35. minutě proměnil trestné střílení a dostal Edmonton do vedení 2:1. Hosté v 54. minutě vyrovnali zásluhou Bretta Connollyho, ale na body nakonec nedosáhli. "Vyrovnání v závěru nás nezlomilo, na střídačce jsme všichni věřili, že to můžeme dotáhnout do vítězného konce, že máme na to je porazit, pokud podáme každý své maximum," uvedl Nugent-Hopkins.

Svůj plánovaný návrat do sestavy Blesků musel odložit český obránce Radko Gudas, který stále nedoléčil zranění v dolní části těla. Naopak premiéru v NHL prožil útočník Jonathan Drouin, trojka loňského draftu, který zaskočil místo Alexe Killorna, jenž se zranil na ranním rozbruslení.

Výsledek NHL:

Edmonton - Tampa Bay 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 25. Schultz, 35. Hall z trestného střílení, 57. Nugent-Hopkins - 22. Boyle, 54. Connolly. Střely na branku: 23:24. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Nugent-Hopkins (oba Edmonton), 3. Connolly (Tampa Bay).

4. St. Louis 5 2 1 2 12:9 5
5. Minnesota 4 2 0 2 10:4 4
6. Colorado 6 1 1 4 9:20 3
7. Winnipeg 5 1 0 4 8:15 2