Dzurillův dres prodal jeho kanadský soupeř za 175 tisíc

ČTK ČTK
18. 11. 2010 18:00
Dres se stal nejcennějším artiklem z dob Československa
Vladimír Dzurilla
Vladimír Dzurilla | Foto: ČTK

Praha - Dres někdejšího reprezentačního brankáře Vladimíra Dzurilly z Kanadského poháru 1976 byl v internetové aukci vydražen za 9663 dolarů (175 tisíc korun). Podle serveru idnes.cz se tak stal nejcennějším hokejovým artiklem z dob Československa.

Červený dres s číslem jedna měl dlouho uschovaný ve své sbírce kanadský brankář Rogatien Vachon. Ten se rozhodl nabídnout svou cennou sbírku suvenýrů, v níž nechybí ani podepsané hokejky, trofeje či prsteny za vítězství ve Stanleyově poháru, fanouškům na internetu.

O československý dres s Dzurillovou jmenovkou mělo zájem celkem 25 lidí. Konečná částka například více než trojnásobně překonala sumu za dres Dzurillova spoluhráče ze slavné éry Ivana Hlinky, který v létě vydražili Robert Reichel s Jiřím Šlégrem.

Čtěte také: Jágr: Spousta lidí by si ocenění zasloužila více než já

Dzurilla, jenž v roce 1995 zemřel na zástavu srdce, si s Vachonem vyměnili dresy po druhém finále Kanadského poháru před 34 lety. Na památném turnaji nejprve Dzurilla vychytal kanadské hvězdy v základní skupině, finále už se pak stalo kořistí zámořského výběru.

Nyní pětašedesátiletý Vachon nechtěl, aby hokejové relikvie v jeho garáži pokrýval prach. O finanční výsledek dražby se prý příliš nestará, přestože si tím může vydělat více než 100 tisíc dolarů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
Další zprávy